ZPRÁVY

Řádí na Šumpersku psychopat?

13. května 2015, 11:00, BH
Okres - Řádí na Šumpersku nebezpečný psychopat, nebo jde jen o náhody? To se veřejnost možná nikdy nedozví. Řeč je o třech požárech, které se v průběhu posledních několika týdnů v okrese odehrály. Za jejich vznikem stojí podle vyšetřovatelů jednání cizí osoby. S jistotou však nedokážou určit, zda lidé tyto požáry založili úmyslně či z nedbalosti a zda mají nešťastné události stejného autora.

 „Možnost úmyslného založení je v těchto případech zhruba padesátiprocentní. Víme, že požáry vznikly jednáním cizí osoby, ale nenašli jsme například takzvaný akcelerant, který je důležitý pro potvrzení útoku žháře. Typicky se jedná třeba o kanystr benzínu zapomenutý na místě činu,“ vysvětluje mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. Ve čtvrtek 23. dubna shořel stoh u Mohelnice nedaleko místa, kde před dvěma roky žhář už jednou uskladněnou slámu zapálil. Na začátku tohoto měsíce lehl popelem přístřešek s garáží v Chromči, i tady se na vzniku ohně podílela cizí osoba, stejně tak jako 5. května při požáru balíků sena u Hynčic nad Moravou.

Požár auta vyšetřuje policie

Zatím poslední, jednoznačně potvrzený útok žháře se odehrál na začátku minulého týdne v Zábřehu. Pachatel si vybral nepojízdný Chevrolet odstavený na kraji Dvorské ulice. „Požárem, který se samovolně uhasil, byla poškozena jen zadní část vozidla. Škoda dosáhla zhruba čtyřiceti tisíc korun, dalšími okolnostmi případu se policie zabývá,“ uvedla policejní mluvčí Marie Štrbáková. V případě dopadení hrozí žháři obvinění z trestného činu poškození cizí věci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.5.2015 11:13
Titulek: Bez titulku
Autor: Lenka
97
Až ho chytí - jestli ho chytí, tak chudáka dáme do léčebny, přece za to co dělá nemůže Kdo že uhradí škodu ,přece sám postižený.Za naše peníze ho budeme léčit, za chvíli bude propuštěn a opět si škrtne :(((, kdyby se víc zlo trestalo, tak takových zmetků určitě ubyde.
Reagovat
Datum: 18.5.2015 22:57
Titulek: jo psychopat...?
Autor: chuck norris
77
tech by se tady naslo mraky
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).