SPORT

Radek Kučera ukončil hráčskou kariéru

7. září 2007, 19:54, www.hokejsumperk2003.cz
Radek Kučera ukončil hráčskou kariéru Šumperk - Radek KUČERA, dlouholetý hokejista Draků a nejlepší šumperský střelec novodobé historie, dnes ukončil hráčskou kariéru. Oznámil tuto skutečnost na tiskové konferenci, kterou stejně jako loni i letos klub před začátkem sezóny uspořádal. "Rozhodl jsem se, že je čas odejít. Nemyslím si, že bych dokázal týmu prospět," oznámil Kučera, který tak bude zastávat již pouze funkci výkonného ředitele.

Stejně jako v minulé sezóně i letos se rozhodl hokejový klub HOKEJ ŠUMPERK 2003 uspořádat tiskovou konferenci před začátkem nového ligového ročníku. "Minulá sezóna byla pro nás velmi úspěšná, dokázali jsme také postoupit. Teď se ale ocitáme na novém prahu, čeká nás dřina a boj. Cíle jsou jasné, nechceme hrát sedmý nebo osmý flek, chceme být permanentně do šestého místa ve skupině. To je můj cíl," prohlásil sebevědomě v úvodu Vladimír Velčovský, prezident klubu. "Uděláme vše pro to, abychom již nemuseli číst, že nebruslíme, nebojujeme, nehrajeme. A to vám slibuji," dodal Velčovský, který se tak vrátil ke včerejšímu nepovedenému utkání s Chrudimí.

 

Již několik týdnů se rozebírá situace v obranných řadách mužstva. Celek po postupu opustili Kališ, Holík i Osina a tyto ztráty se ještě nepodařilo zcela nahradit. "Přišel jen Špelda, ten se však zranil a to jsme nemohli čekat," řekl dále Velčovský. "Já jsem přesvědčen, že v pondělí budeme moci představit jednoho, ale možná také hned dva zkušené obránce, kteří by nám měli pomoci zlepšit hru v defenzivě," doplnil trenér Jindřich Setikovský, který také oznámil, že v Chrudimi se ve čtvrtek již na led vrátí i Lukáš Špelda. "Již týden trénuje, ale nechtěli jsme včera nic riskovat. V Chrudimi však již bude hrát."

 

Soupiska je však chudší o jméno šumperské hokejové legendy, Radka Kučery. Ten stál u výkonnostního vzestupu Draků v devadesátých létech minulého století, zažil pak i oba postupy do první ligy. V prvoligové premiéře Draků v Liberci pak Kučera ve 41. minutě dokonce vstřelil vítěznou branku. Spoustu důležitých gólů si připsal i vloni, ať už vítězné góly v Kroměříži při výhře 1:0 a nebo v Hodoníně v základní části při výhře 2:0. Jeho post centra by měl zaujmout Radim Antonovič. "Tím je také jasné, že se rozpadne první formace. Vedle Meluzína a Bařici se ukáže Ivo Kratěna," upřesnil své rozhodnutí Setikovský.

 

Spoustu rozruchu nadělal v posledních dnech odchod Ondřeje Šuly. Přesto má mládí v klubu zdá se zelenou. "Matěj Pekr dokázal v přípravě, že je a může být platným perspektivním hráčem. Hokejem se baví a na ledě bojuje, to je přístup, který od juniora očekáváme a který jsme v případě Šuly prostě neměli," řekl Setikovský. "Fischer má bohužel manko ve výšce, tito dva hráči se však na ledě perfektně znají, hrají spolu již dlouho a pokud budou hrát stejně kvalitně jako v přípravě, nevidím jediný důvod, proč je nestavět," dodal.

 

Stejně jako v postupové sezóně i letos klub přichystal spoustu novinek. Již v provozu je internetová televize, slovo na konferenci padlo i o webových stránkách, jejichž hlavička se stylizovala do postupových oslav. Postaráno je i o společenský a charitativní život fanoušků a příznivců. "Opět po roce uspořádáme hokejový ples. 2. února po hokejovém utkání s Havířovem, které se po dohodě obou mužstev přesouvá již na 16:00, uskuteční v Domě kultury. Uvádět jej bude opět Patrik Hezucký," sdělil médiím Velčovský, který poprvé oficiálně představil i akci "Plyšový den". "Chceme opět podpořit i charitu. Během prvního domácího mistrovského utkání se uskuteční akce s názvem Plyšový den. Jakmile dá domácí tým branku, diváci mohou na led naházet plyšové hračky. Ty se pak sesbírají a předají dětským domovům v okolí," obeznámil s akcí přítomné novináře Radek Kučera.

 

RADEK KUČERA KONČÍ

 

Šumperský hokej vychoval spoustu hráčů. A spousta dalších zdejšímu publika přirostla k srdci, ačkoliv nepochází ze šumperské líhně talentů. Jednou z nich je i Radek Kučera, rodák z Boskovic, který zažil oba postupy Draků do první ligy. Dnes na tiskové konferenci oznámil ukončení hráčské kariéry.

 

Radek Kučera se poprvé v týmu objevil v sezóně 1996-1997, když do Šumperka dorazil z konkurenčního Prostějova. V následujících dvou sezónách dokázal urostlý centr vyhrát vždy kanadské bodování mužstva, když v postupové sezóně 1998-99 získal 55 bodů za 27 branek a 28 asistencí. Draky opustil v polovině sezóny 2000-01, když zamířil do Rosic. Následovaly štace ve Žďáru, Třebíči, Hvězdě Brno a na závěr i v Olomouci. Vrátil se do Šumperka, kde v druhé lize pomohl předloni a vloni Drakům do play-off. V sezóně minulé pak podruhé s Šumperkem postoupil do 1. ligy.

 

V uplynulé sezóně se však hráč, který třikrát dokázal vyhrát sezónní kanadské bodování mužstva a dvakrát se stát nejlepším střelcem klubu v sezóně, postaral i o výkonnostní vzestup klubu. Do společnosti Hokej Šumperk 2003 přivedl Vladimíra Velčovského, který v Šumperku pomohl vytvořit podmínky pro postup. Letos se dvojice Velčovský - Kučera bude věnovat pouze manažerským povinnostem, Kučera jako hráč končí. "Nevidím v mém působení možnost klukům na ledě pomoci, a tak jsem se rozhodl věnovat se jen funkci Výkonného ředitele. Jako hráč končím," oznámil dnes na tiskové konferenci.

 

RADEK KUČERA JAKO DRAK...

 
  • ...vyhrál klubové kanadské bodování v sezónách 97/98 (23+23), 98-99 (27+28) a 04-05 (14+10)
  • ...vyhrál klubovou střeleckou tabulku v sezónách 97/98 (27 branek) a 04-05 (14 branek)
  • ...vyhrál klubovou tabulku nahrávačů v sezónách 96/97 (23 asistencí) a 05-06 (15 asistencí)
  • ...odehrál deset sezón v Šumperku, vévodí střelecké tabulce klubu novodobé historie a je také nejlepším hráčem v kanadském bodování klubu v novodobé historii


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.