SPORT

Raději devítigólová přestřelka než šachová partie. Takový je Maletín

21. prosince 2013, 08:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Raději devítigólová přestřelka než šachová partie. Takový je Maletín Maletín - Jakmile se jejich ofenzivní mašina rozjela na plný výkon, byl to neskutečný fičák. Fotbalisté Maletína se stali jednoznačným podzimním hitem. Soupeře v I. B třídě drtili útočně laděným stylem, který musel nadchnout i největší kritiky. Přesně takhle by to mělo vypadat.

"Naše krédo je jednoduché: každý zápas chceme vyhrát," rozpovídali se klubový předseda Antonín Michalčák a asistent hlavního trenéra Ladislav Gallo. Ve všech bodech se shodovali jako jeden muž. "Čistým a atraktivním fotbalem, v němž upřednostňujeme útok před obranou, rádi bavíme nejen sebe, ale i naše fanoušky. O tom nám jde především. Raději přestřelka 5:4 než utrápené vítězství 1:0."

Maletín razil svoji filozofii za každé situace. "Všechno směřujeme k tomu, aby se na hřišti pořád něco dělo. Nejlépe zajímavého. A jsme rádi, že se nám to v první polovině sezony dařilo. Máme na to vhodné typy hráčů. Nastartovali jsme sérii, kterou si všichni maximálně užíváme. Každý z nás doufá, že bude trvat co nejdéle."

Nejgólovější tým v soutěži nastřílel v patnácti mistrovských zápasech neuvěřitelných 71 branek. S touto bilancí spadá do kategorie nejproduktivnějších mančaftů v celé republice. Průměr téměř pěti přesných zásahů na jedno utkání bere dech. Je unikátní. Druhý Slavonín za ním zaostává o plných třiadvacet gólů! "Za vším stojí pracovitost celého mužstva. Nezbývá, než mu vyseknout pochvalu a poklonu zároveň. Vyplatilo se nám letní soustředění, kluci ho odmakali a odjezdili. Příkladná byla i jejich tréninková morálka. Zatímco před několika lety u nás chodilo na tréninky pět jedinců, teď měli trenéři pravidelně k dispozici třináct a více hráčů. Všichni do jednoho přistupovali k přípravě na zápasy s velkou chutí. Nabralo to úplně jiné grády, " pochvaloval si Antonín Michalčák.

Jak je možné, že se fotbalovému Maletínu daří lanařit posily s divizní nebo dokonce ligovou minulostí? Stojí v pozadí utajený mecenáš, který nemá hluboko do kapsy? Mnozí si nad tím lámou hlavu, přitom vysvětlující odpověď není vůbec složitá. "Hráče nelákáme na peníze, ale na materiální zabezpečení, kvalitní občerstvení a nadstandardní kamarádské vztahy," tvrdil maletínský předseda. "Prostě a jednoduše se jim snažíme vytvářet co možná nejlepší podmínky."

Samotní fotbalisté si toho evidentně váží. A dávají to najevo. "Daleko široko jsem nic podobného nepoznal ani nezažil. Klobouk dolů, co dokáže pár obětavců udělat pro fotbal. Všechno v Maletíně funguje na bázi rodinného klubu a je to naprosto parádní," nešetřil chválou Ladislav Gallo. Prvoligový rozhodčí je v šestačtyřiceti letech důkazem toho, že dobří hráči nestárnou. Zároveň stačí plnit i funkci hrajícího asistenta trenéra.


Foto: Petr Fišer

Bavit sebe i diváky útočnou hrou. Na nic jiného se ve fotbalovém Maletíně nemyslí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.