SPORT

Raději devítigólová přestřelka než šachová partie. Takový je Maletín

21. prosince 2013, 08:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Raději devítigólová přestřelka než šachová partie. Takový je Maletín Maletín - Jakmile se jejich ofenzivní mašina rozjela na plný výkon, byl to neskutečný fičák. Fotbalisté Maletína se stali jednoznačným podzimním hitem. Soupeře v I. B třídě drtili útočně laděným stylem, který musel nadchnout i největší kritiky. Přesně takhle by to mělo vypadat.

"Naše krédo je jednoduché: každý zápas chceme vyhrát," rozpovídali se klubový předseda Antonín Michalčák a asistent hlavního trenéra Ladislav Gallo. Ve všech bodech se shodovali jako jeden muž. "Čistým a atraktivním fotbalem, v němž upřednostňujeme útok před obranou, rádi bavíme nejen sebe, ale i naše fanoušky. O tom nám jde především. Raději přestřelka 5:4 než utrápené vítězství 1:0."

Maletín razil svoji filozofii za každé situace. "Všechno směřujeme k tomu, aby se na hřišti pořád něco dělo. Nejlépe zajímavého. A jsme rádi, že se nám to v první polovině sezony dařilo. Máme na to vhodné typy hráčů. Nastartovali jsme sérii, kterou si všichni maximálně užíváme. Každý z nás doufá, že bude trvat co nejdéle."

Nejgólovější tým v soutěži nastřílel v patnácti mistrovských zápasech neuvěřitelných 71 branek. S touto bilancí spadá do kategorie nejproduktivnějších mančaftů v celé republice. Průměr téměř pěti přesných zásahů na jedno utkání bere dech. Je unikátní. Druhý Slavonín za ním zaostává o plných třiadvacet gólů! "Za vším stojí pracovitost celého mužstva. Nezbývá, než mu vyseknout pochvalu a poklonu zároveň. Vyplatilo se nám letní soustředění, kluci ho odmakali a odjezdili. Příkladná byla i jejich tréninková morálka. Zatímco před několika lety u nás chodilo na tréninky pět jedinců, teď měli trenéři pravidelně k dispozici třináct a více hráčů. Všichni do jednoho přistupovali k přípravě na zápasy s velkou chutí. Nabralo to úplně jiné grády, " pochvaloval si Antonín Michalčák.

Jak je možné, že se fotbalovému Maletínu daří lanařit posily s divizní nebo dokonce ligovou minulostí? Stojí v pozadí utajený mecenáš, který nemá hluboko do kapsy? Mnozí si nad tím lámou hlavu, přitom vysvětlující odpověď není vůbec složitá. "Hráče nelákáme na peníze, ale na materiální zabezpečení, kvalitní občerstvení a nadstandardní kamarádské vztahy," tvrdil maletínský předseda. "Prostě a jednoduše se jim snažíme vytvářet co možná nejlepší podmínky."

Samotní fotbalisté si toho evidentně váží. A dávají to najevo. "Daleko široko jsem nic podobného nepoznal ani nezažil. Klobouk dolů, co dokáže pár obětavců udělat pro fotbal. Všechno v Maletíně funguje na bázi rodinného klubu a je to naprosto parádní," nešetřil chválou Ladislav Gallo. Prvoligový rozhodčí je v šestačtyřiceti letech důkazem toho, že dobří hráči nestárnou. Zároveň stačí plnit i funkci hrajícího asistenta trenéra.


Foto: Petr Fišer

Bavit sebe i diváky útočnou hrou. Na nic jiného se ve fotbalovém Maletíně nemyslí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.