KULTURA

Radečci si hrají stínohru v novém klipu Máš mě na svědomí

15. června 2009, 21:18, -dark-
Radečci si hrají stínohru v novém klipu Máš mě na svědomí Jsou zpět! Mají nový singl, sladký bolehlav, který však slibuje brzký příchod nového CD.
Jedním z nejhranějších videoklipů hudební televize Óčko je v těchto dnech píseň Máš mě na svědomí šumperské skupiny O5&Radeček.
 
 

S novým singlem bodují „Radečci“ také v rozhlasovém éteru. Podle oficiálního žebříčku hranosti IFPI patří mezi dvacet nejhranějších českých skladeb v rádiích.
 

„Radečci“ oficiálně představili videoklip minulý týden na pražské tiskové konferenci k festivalu Votvírák, kde právě tuto novou skladbu poprvé zahrají naživo. Současně videoklip umístili na youtube a na své oficiální webové stránky, kde si mohou zájemci klip prohlédnout nebo zdarma stáhnout přímo do počítače a to ve vysoké kvalitě HD.
 

„Videoklip je tak trochu bojkotem současných líbivých prezentací kapel, aby klip dopomohl muzikantům ke slávě a vzrůstu. Radečci jsou v tomto ohledu jiní, jsou skromní a na nic si nehrají. Proto jsem roli jejich postav potlačil a důraz položil na stylizaci, počítačovou animaci a nasvětlení," vysvětluje student pražské FAMU a kameraman Martin Polách, taktéž ze Šumperka.

„Klukům z FAMU jsme od začátku plně důvěřovali a byli jsme připraveni udělat přesně to, co nám řekli. Vize jakési stínohry na osvětleném pozadí se nám líbila. Hlavní roli má v klipu tma. Na podiu z nás zůstali jen černé postavy bez tváře a mimo jiné tím odpadlo složité líčení, česání, oblékání do kostýmů,“ pochvaluje si zpěvák Tomáš Polák.

Nový videoklip skupiny O5&Radeček si mohou zájemci stáhnout do PC.


Videoklip k písni Máš mě na svědomí začal vznikat začátkem února roku 2009. Po dvou týdnech příprav následovaly dva natáčecí dny v prostorách DK Šumperk. Další tři měsíce (s přestávkami) trvaly postprodukční práce.

 

V prvních skoro letních měsících ho kluci představují veřejnosti. A fanynky šílí. Sladký bolehlav Máš mě na svědomí, který jim prostřednictvím Tominova procítěného hlasu proniká do srdíček, zaútočil a na začátku června již klip aspiruje na nejhranější klip televize Óčko. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.