KULTURA

Radečci si hrají stínohru v novém klipu Máš mě na svědomí

15. června 2009, 21:18, -dark-
Radečci si hrají stínohru v novém klipu Máš mě na svědomí Jsou zpět! Mají nový singl, sladký bolehlav, který však slibuje brzký příchod nového CD.
Jedním z nejhranějších videoklipů hudební televize Óčko je v těchto dnech píseň Máš mě na svědomí šumperské skupiny O5&Radeček.
 
 

S novým singlem bodují „Radečci“ také v rozhlasovém éteru. Podle oficiálního žebříčku hranosti IFPI patří mezi dvacet nejhranějších českých skladeb v rádiích.
 

„Radečci“ oficiálně představili videoklip minulý týden na pražské tiskové konferenci k festivalu Votvírák, kde právě tuto novou skladbu poprvé zahrají naživo. Současně videoklip umístili na youtube a na své oficiální webové stránky, kde si mohou zájemci klip prohlédnout nebo zdarma stáhnout přímo do počítače a to ve vysoké kvalitě HD.
 

„Videoklip je tak trochu bojkotem současných líbivých prezentací kapel, aby klip dopomohl muzikantům ke slávě a vzrůstu. Radečci jsou v tomto ohledu jiní, jsou skromní a na nic si nehrají. Proto jsem roli jejich postav potlačil a důraz položil na stylizaci, počítačovou animaci a nasvětlení," vysvětluje student pražské FAMU a kameraman Martin Polách, taktéž ze Šumperka.

„Klukům z FAMU jsme od začátku plně důvěřovali a byli jsme připraveni udělat přesně to, co nám řekli. Vize jakési stínohry na osvětleném pozadí se nám líbila. Hlavní roli má v klipu tma. Na podiu z nás zůstali jen černé postavy bez tváře a mimo jiné tím odpadlo složité líčení, česání, oblékání do kostýmů,“ pochvaluje si zpěvák Tomáš Polák.

Nový videoklip skupiny O5&Radeček si mohou zájemci stáhnout do PC.


Videoklip k písni Máš mě na svědomí začal vznikat začátkem února roku 2009. Po dvou týdnech příprav následovaly dva natáčecí dny v prostorách DK Šumperk. Další tři měsíce (s přestávkami) trvaly postprodukční práce.

 

V prvních skoro letních měsících ho kluci představují veřejnosti. A fanynky šílí. Sladký bolehlav Máš mě na svědomí, který jim prostřednictvím Tominova procítěného hlasu proniká do srdíček, zaútočil a na začátku června již klip aspiruje na nejhranější klip televize Óčko. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.