KULTURA

Radečci si hrají stínohru v novém klipu Máš mě na svědomí

15. června 2009, 21:18, -dark-
Radečci si hrají stínohru v novém klipu Máš mě na svědomí Jsou zpět! Mají nový singl, sladký bolehlav, který však slibuje brzký příchod nového CD.
Jedním z nejhranějších videoklipů hudební televize Óčko je v těchto dnech píseň Máš mě na svědomí šumperské skupiny O5&Radeček.
 
 

S novým singlem bodují „Radečci“ také v rozhlasovém éteru. Podle oficiálního žebříčku hranosti IFPI patří mezi dvacet nejhranějších českých skladeb v rádiích.
 

„Radečci“ oficiálně představili videoklip minulý týden na pražské tiskové konferenci k festivalu Votvírák, kde právě tuto novou skladbu poprvé zahrají naživo. Současně videoklip umístili na youtube a na své oficiální webové stránky, kde si mohou zájemci klip prohlédnout nebo zdarma stáhnout přímo do počítače a to ve vysoké kvalitě HD.
 

„Videoklip je tak trochu bojkotem současných líbivých prezentací kapel, aby klip dopomohl muzikantům ke slávě a vzrůstu. Radečci jsou v tomto ohledu jiní, jsou skromní a na nic si nehrají. Proto jsem roli jejich postav potlačil a důraz položil na stylizaci, počítačovou animaci a nasvětlení," vysvětluje student pražské FAMU a kameraman Martin Polách, taktéž ze Šumperka.

„Klukům z FAMU jsme od začátku plně důvěřovali a byli jsme připraveni udělat přesně to, co nám řekli. Vize jakési stínohry na osvětleném pozadí se nám líbila. Hlavní roli má v klipu tma. Na podiu z nás zůstali jen černé postavy bez tváře a mimo jiné tím odpadlo složité líčení, česání, oblékání do kostýmů,“ pochvaluje si zpěvák Tomáš Polák.

Nový videoklip skupiny O5&Radeček si mohou zájemci stáhnout do PC.


Videoklip k písni Máš mě na svědomí začal vznikat začátkem února roku 2009. Po dvou týdnech příprav následovaly dva natáčecí dny v prostorách DK Šumperk. Další tři měsíce (s přestávkami) trvaly postprodukční práce.

 

V prvních skoro letních měsících ho kluci představují veřejnosti. A fanynky šílí. Sladký bolehlav Máš mě na svědomí, který jim prostřednictvím Tominova procítěného hlasu proniká do srdíček, zaútočil a na začátku června již klip aspiruje na nejhranější klip televize Óčko. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.