KULTURA

Punk Floid: "To musíte vidět, to musíte slyšet!"

20. února 2009, 10:27, Honza Suchomel
Punk Floid: "To musíte vidět, to musíte slyšet!" Punk Floidi už zdaleka nejsou jen kluci od vedle z garáže, ale za svou téměř desetiletou existenci vydali několik alb, ročně odehrají přes 60 koncertů a bezpochyby se řadí k české punkrockové špičce. Pokud máte rádi pár ostřejších výrazů, punk a krátké úderné odpovědi, pak zasedněte k monitoru, pusťte si jejich novou desku „Tvůj boj“, a jak se říká u našich východních bratří: Nech sa páči..
REJ.CZ: Máte za sebou téměř 10 let společného hraní, vystupování, cestování.. Nelezete si už na nervy ?
Floutek: "Viděl jsi film Klub rváčů? Tak nějak to vypadá u nás – přes týden všichni chodí spořádaně do prací a škol a v sobotu si navzájem naliskáme po čuni."

REJ.CZ: Současná sestava spolu nehraje od úplného začátku.. Ale jak jde vidět, tak vám to teď šlape, jak má. Neplánujete přibírat někoho dalšího?
Floutek: "Zvažovali jsme přibrat harfu, abychom hudebním kritikům dokázali, že jeb** v palici nemusí jen Jazzmanům."

REJ.CZ: Plánujete společně s Radečkama a Dying Passion oslavit narozky.. Jak se těšíte na společné koncerty nejen tady v Šumperku? Plánujete nějaké speciální kousky právě pro tuhle příležitost ?
Floutek: "Těšíme se velice. I když se trochu obáváme, aby nám Cibule nenatrhla zadeček. Něco speciálního zkusíme vykoumat ;)"

REJ.CZ: Kdo chce jít na vás, má možností jak na běžícím pásu.. Kolik zhruba odehrajete ročně koncertů? Bez čeho se neobejde váš povedený koncert? V koncertech máte i velké fesťáky jako např. Benátskou noc,….
Floutek: "Loni jsme měli naplánovaných 70 koncertů, nakonec jich několik odpadlo. Buď ze zdravotních důvodů nebo je organizátoři museli zrušit/přesunout. Nakonec jsme odehráli asi 65 akcí. Letos by to mělo být asi podobný. Koncert se povede vždycky, když se lidi baví a my máme to, co potřebujeme, aby se nám dobře hrálo (odposlechy, dobrej zvuk na podiu atd.) Letos nám vyšla Benátská noc – fesťák, co patří k těm velkým – budeme se na něj těšit a zůstaneme tam asi celý víkend a užijeme si ho :)"

REJ.CZ: Co byste doporučili začínajícím kapelám, aby se taky dostaly do republikového povědomí ?
Floutek: "Musíte vypadat jako bisexuální tranďáci, co spolu navzájem dělají lásku – pak si vás všimne Major Label a budete za vodou. Anebo musíte vydržet několik let trvale objíždět kluby a fesťáky."

REJ.CZ: Jak vnímáte místní hudební scénu? Je podle vás v našem regionu dost dobrých kapel?
Floutek: "Určitě – minimálně 10 jich bude, co se stylově točí kolem rocku, a další kupa bude Bluesmanů, Countrymanů, Jazzmanů, DJ‘s, MC’s, CD’s , DVD’s….."

REJ.CZ: Jak to stíháte s prací, školama?

Floutek: "Jojo – jde to, není to sice úplně ono, ale dycky může být hůř…"

REJ.CZ: Vaše nejnovější deska se jmenuje „Tvůj boj“. S čím bojujete? Resp. o čem je deska ? Tipuju, že o běžným životě.. Určitě tam nebudete rozebírat politiky..:D
Floutek: "Většina kapely bojuje s nadváhou (neúspěšně), jináč o čem je platňa Tvůj boj – to musí klient poznat sám po pozorném poslechu;)"

REJ.CZ: Máte ambice natočit klip? K nové desce by se hodil, navíc teď v době expanze YouTube, hudebních serverů, hudebních televizí..
Floutek: "Máme ambice, ale když už klip, tak pořádnej. Na jůtubu je hodně klipů, co dělají fanoušci sami, ale ty za moc nestojí.
Když už bychom točili klip, tak by asi stál nějaký peníze, aby vypadal dobře – takže až budou chechtáky – bude klip."

REJ.CZ: Na co byste nalákali fanoušky, aby si koupili CD nebo došli na koncert ?
Floutek: "To musíte vidět, to musíte slyšet."
Punk Floid v Dobrém ránu v ČT

REJ.CZ: Deset let za sebou, desítky před sebou.. Jaké jsou plány, ambice do budoucna?
Floutek: "No, po pravdě deset let ještě nemáme :), asi 9 a půl. Do budoucna chceme další desku, a když už jsi zmínil ten klip, tak chcem i klip. A abysme nemuseli chodit do práce mezi ty kretény :)."

REJ.CZ: Co dodat na závěr ?
Floutek: "Na závěr vám všem děkujeme, shrnujeme a zveme!"

Aktuální sestava:

Mr.Andrew - bicí
Vasheek - kytara, zpěv
Boule - basa
Tlusťoch - kytara, zpěv
Floutek – zpěv 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.