ZPRAVODAJSTVÍ

Punč vydělal dětem přes 10 tisíc korun

7. prosince 2019, 17:24, redakce
Punč vydělal dětem přes 10 tisíc korun Přes deset tisíc korun vybral v průběhu prodeje vánočního punče senátor Mirek Adámek. Výtěžek obdrželi zástupci iniciativy Děti dětem. Charitativní akce proběhla ve čtvrtek 5. prosince v rámci vánočních trhů u šumperské radnice.

„Rád bych poděkoval všem lidem, kteří akci podpořili. K našemu stánku přišly davy lidí, dvě hodiny jsme se nezastavili a prodávali jeden punč za druhým. Ale stálo to za to!“ zdůraznil Miroslav Adámek. Výtěžek pomůže sdružení Děti dětem, které zastřešuje akce pro děti a mládež, pořádané na podporu charitativních projektů, přesněji dětí, jenž potřebují podat pomocnou ruku.

Návštěvníci šumperských trhů se v průběhu čtvrtečního odpoledne mohli nejen zahřát punčem a pomoct tak potřebným, ale zároveň měli příležitost se senátora zeptat na věci, které je zajímají.
„Zrovna jsem se vrátil ze Senátu, kde jsme řešili novelu zákona o státní sociální podpoře. Rovnou jsem se tak lidí mohl zeptat, co si o tomto tématu myslí a jak by hlasovali,“ dodal senátor zvolený za Šumpersko a Jesenicko.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.