SPORT

PŮJDE O HODNĚ! Basketbalová baráž je ve finále, čeká se nálet nepříjemných píseckých „Sršňů“

27. května 2014, 20:36, téma BASKETBAL, Petr Fišer
PŮJDE O HODNĚ! Basketbalová baráž je ve finále, čeká se nálet nepříjemných píseckých „Sršňů“ Šumperk - Netradičně dlouhá basketbalová sezóna je ve finále. Atraktivní vyvrcholení se bude týkat i košíkářů ze Šumperka. Před posledním víkendem v baráži o první ligu živí naděje na druhé místo, které by jim automaticky zaručilo právo posunu do vyšší soutěže.

 „Uděláme všechno pro to, abychom oba zápasy vyhráli. Hrajeme doma, kde se nám za velké podpory diváků daří. Navíc už víme, co nás čeká. Hlavně pokud jde o soupeře z Písku, kterého jsme před prvním vzájemným utkáním vůbec neznali. Věřím, že by to u nás mohla být jiná partie,“ hlásal optimisticky šumperský trenér Radim Šíma. „Pětihodinová cesta nám na pohodě nepřidala, celkově to pro nás bylo hodně náročné. I díky hernímu stylu, s nímž na nás vyrukovali,“ vrátil se k prohranému duelu na jihu Čech.

Před sobotním náletem nepříjemných „Sršňů“ střádá vítězné plány. Právě oni budou největším konkurentem Šumperka v přetahované o druhou příčku, vedoucí Šlapanice už nejspíš nikdo nepředhoní. „Líbí se mi, jak je kvalifikační nadstavba vyrovnaná. Bude to napínavé až do konce,“ pochvaloval si hlavní kormidelník basketbalové posádky, která má své sídlo na Tyršově stadionu. Co by se dělo v případě, že by po utichnutí všech barážových zbraní figurovala na postupové pozici? „V první řadě musíme zvládnout oba domácí zápasy. Otázka postupu je pořád otevřená a řešit se bude až ve chvíli, kdy bude aktuální. Pravdou je, že by první liga byla zajímavá nejen pro hráče, ale i pro diváky. Zase by mohli poznat něco nového,“ uznal Radim Šíma.

VÝSLEDKY ŠUMPERKA

PÍSEK – ŠUMPERK 85:70 (48:48). Kresta 21, Z. Wiesner 10, M. Müller 9, M. Kuchtík 7, Pajer 6, Gonda 5, Vévoda 4, Šich 4, Vláčel 3, Václavek 1, J. Skoumal.
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – ŠUMPERK 71:85 (24:49). Z. Wiesner 26, Kresta 21, Gonda 10, M. Kuchtík 7, Pajer 7, M. Müller 5, Vláčel 5, Václavek 2, Šich 2, Vévoda.
ŠLAPANICE – ŠUMPERK 80:74 (41:36). Body: Z. Wiesner 20, Kresta 14, Gonda 13, M. Müller 10, Pajer 9, Vévoda 4, M. Kuchtík 2, Václavek 2, Plhák, J. Skoumal.
ŠUMPERK – ŠLAPANICE 79:77 po prodloužení (30:28). Body: Kresta 21, Z. Wiesner 20, Gonda 17, Pajer 12, Vévoda 5, M. Müller 2, M. Kuchtík 2, Václavek.
PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ: 1. Šlapanice 7, 2. Písek 6, 3. Šumperk 6, 4. Žďár 5.

ZÁVĚREČNÝ PROGRAM

SOBOTA 31. KVĚTNA: 18.00 Šumperk – Písek.
NEDĚLE 1. ČERVNA: 11.00 Šumperk – Žďár n. S.


Foto: Petr Fišer

Mužstvo Jakuba Pajera prahne po vyhoupnutí na druhé barážové místo. O víkendu bude mít výhodu domácího prostředí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).