ZPRÁVY

Prvním dítětem narozeným v letošním roce v Šumperku je Dominik Poul

3. ledna 2013, 19:35, téma ŠUMPERK, mošo
Prvním dítětem narozeným v letošním roce v Šumperku je Dominik Poul Šumperk – Prvním dítětem, které se v novém roce narodilo v šumperské porodnici, se stal Dominik Poul. Přišel na svět hodinu a půl po půlnoci. On i jeho matka jsou zdraví a v pořádku. Za loňský rok se v tomto zařízení poprvé podívalo na svět téměř devět set padesát dětí. Přestože byl počet novorozenců podle pohlaví téměř vyrovnaný, přeci jen převažovali chlapci.
„Vše proběhlo bez problémů, personál nemocnice byl příjemný a velice se snažil,“ řekl šťastný otec Tomáš Poul, který využil možnosti být přímo u porodu. Přestože si v loňském roce porodnice v České republice převážně stěžovaly na pokles porodnosti, v Šumperku tomu tak nebylo. Oproti roku 2011 se jich zde naopak narodilo o osm desítek více. Z celkového počtu 949 bylo 484 chlapečků a 465 děvčátek. Zdravotníci v Šumperku navíc pomohli na svět dvaadvaceti párům dvojčat.

Mezi jmény, která zdejší novorozenci dostávali, se nejčastěji objevovala tradiční česká. Z dívčích to byla Aneta, Adéla a Nela. Z chlapeckých pak Lukáš, Ondřej, Martin a Tomáš. „Rodiče však volili i méně častá jména, například Cindy, Mia, Kevin, Zeno nebo Rafael,“ uvedla vrchní sestra Marcela Straková. foto: archiv Nemocnice Šumperk


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.