ZPRÁVY

Prvním dítětem narozeným v letošním roce v Šumperku je Dominik Poul

3. ledna 2013, 19:35, téma ŠUMPERK, mošo
Prvním dítětem narozeným v letošním roce v Šumperku je Dominik Poul Šumperk – Prvním dítětem, které se v novém roce narodilo v šumperské porodnici, se stal Dominik Poul. Přišel na svět hodinu a půl po půlnoci. On i jeho matka jsou zdraví a v pořádku. Za loňský rok se v tomto zařízení poprvé podívalo na svět téměř devět set padesát dětí. Přestože byl počet novorozenců podle pohlaví téměř vyrovnaný, přeci jen převažovali chlapci.
„Vše proběhlo bez problémů, personál nemocnice byl příjemný a velice se snažil,“ řekl šťastný otec Tomáš Poul, který využil možnosti být přímo u porodu. Přestože si v loňském roce porodnice v České republice převážně stěžovaly na pokles porodnosti, v Šumperku tomu tak nebylo. Oproti roku 2011 se jich zde naopak narodilo o osm desítek více. Z celkového počtu 949 bylo 484 chlapečků a 465 děvčátek. Zdravotníci v Šumperku navíc pomohli na svět dvaadvaceti párům dvojčat.

Mezi jmény, která zdejší novorozenci dostávali, se nejčastěji objevovala tradiční česká. Z dívčích to byla Aneta, Adéla a Nela. Z chlapeckých pak Lukáš, Ondřej, Martin a Tomáš. „Rodiče však volili i méně častá jména, například Cindy, Mia, Kevin, Zeno nebo Rafael,“ uvedla vrchní sestra Marcela Straková.



 foto: archiv Nemocnice Šumperk


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).