SPORT

První ročník Běhu na Šerák

26. května 2011, 08:00, téma BĚH, rejdakce
První ročník Běhu na Šerák Jeseníky - Malebná krajina Jeseníků ožije 5. června 2011 prvním ročníkem Běhu na Šerák. Běžecký podnik vznikl za významné podpory Pivovaru Holba a dalších sponzorů. Závod je součástí Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu. Tento běh se řadí mezi závody kategorie Super, tzn. závod patří mezi nejvýše bodované závody běžeckého poháru, což zaručuje hojnou účast běžců a české běžecké špičky.

Běh na Šerák, v celkové délce 9.500 metrů s převýšením 905 metrů, se vyznačuje především velkou obtížností, která vyplývá z umístění trasy závodu z 95 % v terénu, jenž je tvořen převážně lesními cestami. Běh kopíruje žlutě značenou turistickou cestu se zázemím a startem v restauraci Koliba na Bobrovníku, 495 m.n.m.
 

Po proběhnutí trasy a zhlédnutí mnoha přírodních scenérií zakončí běžci závod na významném horském vrcholu hřebenu Hrubého Jeseníku - na Šeráku, 1320 m.n.m., kde je uvítá stylová horská Chata Jiřího s pestrým občerstvením.
 

Informace o hlavním i zkráceném závodu a dětských závodech naleznete na webových stránkách běhu: www.behnaserak.cz či na požádání budou informace poskytnuty prostřednictvím emailu: behnaserak@seznam.cz.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.