SPORT

První ročník Běhu na Šerák

26. května 2011, 08:00, téma BĚH, rejdakce
První ročník Běhu na Šerák Jeseníky - Malebná krajina Jeseníků ožije 5. června 2011 prvním ročníkem Běhu na Šerák. Běžecký podnik vznikl za významné podpory Pivovaru Holba a dalších sponzorů. Závod je součástí Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu. Tento běh se řadí mezi závody kategorie Super, tzn. závod patří mezi nejvýše bodované závody běžeckého poháru, což zaručuje hojnou účast běžců a české běžecké špičky.

Běh na Šerák, v celkové délce 9.500 metrů s převýšením 905 metrů, se vyznačuje především velkou obtížností, která vyplývá z umístění trasy závodu z 95 % v terénu, jenž je tvořen převážně lesními cestami. Běh kopíruje žlutě značenou turistickou cestu se zázemím a startem v restauraci Koliba na Bobrovníku, 495 m.n.m.
 

Po proběhnutí trasy a zhlédnutí mnoha přírodních scenérií zakončí běžci závod na významném horském vrcholu hřebenu Hrubého Jeseníku - na Šeráku, 1320 m.n.m., kde je uvítá stylová horská Chata Jiřího s pestrým občerstvením.
 

Informace o hlavním i zkráceném závodu a dětských závodech naleznete na webových stránkách běhu: www.behnaserak.cz či na požádání budou informace poskytnuty prostřednictvím emailu: behnaserak@seznam.cz.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.