ZPRÁVY

První podezření na ebolu

10. listopadu 2014, 10:41, jak
První podezření na ebolu Kraj, Šternberk - Ebola vyděsila šternberskou nemocnici. Minulou sobotu tam lékaři přijali muže z Nigérie, u kterého měli podezření na ebolu. Okamžitě se rozjela společná akce lékařů, hygieniků, hasičů i policie. Muž byl převezen na infekční oddělení v Prostějově, kde po několika hodinách nakažení krvácivou horečkou vyloučili.

 Patrně se jednalo o vůbec první případ podezření na ebolu v historii Olomouckého kraje. Snímek zachycuje hasiče oblečeného ve speciálním protichemickém obleku při vstupu na centrální příjem nemocnice ve Šternberku.


Foto: HZS Olomouckého kraje


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).