ZPRÁVY

První lyžovačka bude v Branné

2. prosince 2014, 09:00, Hana Písková
Okres - Začátek prosince bude nabízet stále nadprůměrné teploty přes den kolem čtyř až pěti stupňů. Ve vyšších polohách se čeká sněhová nadílka. Meteorologové jsou v dlouhodobějších předpovědích opatrní. Nadstandardně teplých dnů se však nezalekli v Branné, kde chtějí každým dnem rozjet lyžařské vleky.

 „Ač jsou teploty stále vyšší, než bývá zvykem, první lyžování si u nás návštěvníci mohou užít už tento pátek. Přípravy lanovky na 560 metrů dlouhé sjezdovce jsou v plném proudu. Tento týden už bude patřit traktorům, sněžným dělům i rolbám. Je to dřina, ale ta radost potom za to stojí,“ uvedl Rostislav Procházka ze Ski areálu Branná.
Pranostiky našich předků na prosinec říkávaly: „Je-li prosinec deštivý, mírný a proměnlivý, není se kruté zimy třeba bát. Prosinec proměnlivý a vlahý, nedělá nám zima těžké hlavy.“ Nutno ovšem připomenout, že na pranostiky se v tomto roce není radno spoléhat. Pro následující dny se počítá s oblačnou až zataženou oblohou a ojedinělým slabým deštěm, místy i mrznoucím. „Nejvyšší denní teploty vystoupají někde až k pěti stupňům, ty noční při zmenšené oblačnosti klesnou na mínus pět. Poslední dny přinášely především inverzi a hezčí počasí na horách,“ říká meteorolog Eduard Jarcovják z Českého hydrometeorologického ústavu Ostrava.
Podle týdenní předpovědi očekávají meteorologové déšť nebo déšť se sněhem především v jižních oblastech našeho regionu. Sníh ve vyšších polohách může přinést víkend. V sobotu by mohlo nasněžit v polohách nad pět set metrů nad mořem. Přeháňky mají být ale jen ojedinělé.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).