KULTURA

První Kabaret Bukowski bude patřit spisovatelkám

5. prosince 2018, 15:00, redakce
První Kabaret Bukowski bude patřit spisovatelkám Šumperk – Literární vinárna Bukowski ve Starobranské ulici v Šumperku nedávno oslavila první rok své existence. Během něj už v ní proběhlo více než dvacet komorních akcí, čtení a setkání se spisovateli. Před nedávnem se uvolnil větší prostor hned vedle vinárny, který se provozovatelé Bukowskeho rozhodli nepravidelně využívat na větší komponované večery. Nazvali je Kabaret Bukowski, v rámci večera se literatura potká s jinými obory, hudbou či filmem či výtvarným uměním.

První Kabaret Bukowski proběhne ve čtvrtek 6.prosince od 19 hodin a představí se na něm hned tři spisovatelky. Před nedávnem rozčeřil literární vody román Johana, na kterém se podílely Zuzana Dostálová, Pavla Horáková a Alena Scheinostová. Román o lidské zranitelnosti i síle, křehkosti vztahů a chybách, které opakujeme a kterým se nedokážeme vyhnout, společně napsaly prostřednictvím facebooku formou štafetového psaní. Přesto nebo možná proto působí velmi celistvě a získal si velkou přízeň recenzentů.

Kromě Johany však autorky představí i svou individuální tvorbu. Pavla Horáková nedávno vydala román Teorie podivnosti, který Šumperáky jistě zaujme tím, že v něm cituje zprávy z černé kroniky právě ze Šumperska. Město si vybrala, aniž by jej předtím kdykoliv navštívila. Kromě toho je také autorkou úspěšné dětské série o Hrobařících. V Českém rozhlase si velkou popularitu získal cyklus Přišel befel od císaře pána, který má již také knižní podobu.

Právě v těchto dnech také na pulty knihkupectví dorazila novinka Zuzany Dostálové Hodinky od Ašera.
O hudební složku Mezi čtením a vyprávěním autorek se postará spolek Kytara Šumperk.
Knihy všech autorek budou na místě v prodeji, můžete mít tedy vánoční dárek s osobním věnováním. Vstupné 70 korun


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.