ZPRAVODAJSTVÍ

První dětský gastronomický festival byl nadregionální. Přilákal lidi z celé ČR

23. května 2016, 20:05, BH
První dětský gastronomický festival byl nadregionální. Přilákal lidi z celé ČR Bludov - Unikátní Pradědovo dětské muzeum v Bludově připravilo unikátní gastronomickou akci, která nemá v tuzemsku obdoby. Děti samy pekly, kuchtily, chystaly a pak se také olizovaly nad dobrotami. Dospělí si mohli vybrat z regionálních pokrmů připravených speciálně z Jesenické kuchařky. Téměř tisíc návštěvníků z různých míst České republiky přilákal o slunném víkendu 21. a 22. května do Bludova na Šumpersku První dětský gastrofestival v České republice.

 „Je to moc příjemná akce. Kromě dobrot jsme si užili i vodní hrátky na zdejší zahradě a pohádkové soutěže. To je prostě při slunečném počasí to nejlepší,“ pochvalovala si Andrea Zlámalová ze středních Čech, která trávila s rodinnou dovolenou v Rychlebských horách. Zahradu obsadily pohádkové bytosti, které provázely soutěžemi. Za jejich splnění si mohly děti odnést domů odměnu. Atraktivní byla i živá koza, kterou dovezla místní farmářka.
Doslova v obležení byly kuchařské dílny pro děti. Malí kuchtíci pekli pizzu, domácí housky, vyráběli slané lázeňské oplatky, dělali tavený sýr z kozího tvarohu, připravovali ovocné knedlíky nebo obložené chlebíčky. „Nejvíce mě bavila pizza, dal jsem na ni všechno, co mám rád,“ oblizoval se šestiletý Tomáš.
Návštěvníci mohli ochutnat regionální kávu, pivo, domácí ovocné limonády, dezerty, koláče nebo dobroty z grilu, pravé jesenické polévky a masové speciality. Nechyběly regionální produkty značky JESENÍKY originální produkt®.


Foto: Pradědovo dětské muzeum

Kuchařské dílničky v rámci Prvního dětského gastrofestivalu byly doslova v obložení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.