První body pro Deltu

14. září 2009, 18:53, téma FUTSAL, Michal Šíma
Šumperk - První letošní vítězství si připsali šumperští futsalisté.
V nervy drásajícím dramatu Delta porazila pardubický Torf 6:5, což se v konečném účtování může jevit jako velmi důležitý triumf, přestože je soutěž teprve v úvodu.

Pardubice přijely pouze se šesti hráči do pole, a tak se od počátku mohlo zdát, že to bude snadná práce pro domácí. Byla by, kdyby se na sálovky Šumperka vrátila lehkost z předchozích sezon. Letos je zatím v hale Gymnázia k vidění především boj ze strany Málků a spol.

A bylo hůř, Torf se dostal do vedení po přímém kopu Urbance a náskok ještě navýšil po pěkné kombinaci Beran. Během 16. minuty však domácí dokázali třemi rychlými trefami otočit stav utkání. Nejprve propálil vše co mu stálo v cestě Martin Málko z přímého kopu a totéž zopakoval o chvíli později při penaltě - 2:2. Z dalšího útoku se navíc prosadil mladý Šimák a Delta vedla a vypadalo to na pomalé rozjíždění se šumperské mašiny. Bohužel, v posledních sekundách druhého poločasu si evidentně nafilmovaným pádem pomohl hostující Novák k pokutovému kopu na druhé straně. Spadnul však tak nešikovně, že to vypadalo na nepříjemné zranění, ovšem zanedlouho byl tento nejnesportovnější hráč Pardubic jako politý živou vodou a jeho zděšení budící gesta tak vypadala jako velmi pěkný divadelní výkon. Z pokutového kopu vyrovnal Netolický a začínalo se od nuly.

Ve druhém poločase se oba týmy přetahovaly o vedení, kdy nejprve dokončil hattrick Málko, ale poté vyrovnal opět Netolický. Ve 33. minutě strhl opět vedení na svou stranu Šumperk díky trefě žolíka Strnada, a když v závěru ještě potvrdil vedení na 6:4 Klemsa, vypadalo to již jasné vítězství Delty. Pardubice však opět snížily, ale Šumperk naštěstí dokázal udržet alespon hubený náskok.

1. FC Delta Real - Torf Pardubice  6:5

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.