SPORT

První body pro Deltu

14. září 2009, 18:53, téma FUTSAL, Michal Šíma
Šumperk - První letošní vítězství si připsali šumperští futsalisté.
V nervy drásajícím dramatu Delta porazila pardubický Torf 6:5, což se v konečném účtování může jevit jako velmi důležitý triumf, přestože je soutěž teprve v úvodu.

Pardubice přijely pouze se šesti hráči do pole, a tak se od počátku mohlo zdát, že to bude snadná práce pro domácí. Byla by, kdyby se na sálovky Šumperka vrátila lehkost z předchozích sezon. Letos je zatím v hale Gymnázia k vidění především boj ze strany Málků a spol.

A bylo hůř, Torf se dostal do vedení po přímém kopu Urbance a náskok ještě navýšil po pěkné kombinaci Beran. Během 16. minuty však domácí dokázali třemi rychlými trefami otočit stav utkání. Nejprve propálil vše co mu stálo v cestě Martin Málko z přímého kopu a totéž zopakoval o chvíli později při penaltě - 2:2. Z dalšího útoku se navíc prosadil mladý Šimák a Delta vedla a vypadalo to na pomalé rozjíždění se šumperské mašiny. Bohužel, v posledních sekundách druhého poločasu si evidentně nafilmovaným pádem pomohl hostující Novák k pokutovému kopu na druhé straně. Spadnul však tak nešikovně, že to vypadalo na nepříjemné zranění, ovšem zanedlouho byl tento nejnesportovnější hráč Pardubic jako politý živou vodou a jeho zděšení budící gesta tak vypadala jako velmi pěkný divadelní výkon. Z pokutového kopu vyrovnal Netolický a začínalo se od nuly.

Ve druhém poločase se oba týmy přetahovaly o vedení, kdy nejprve dokončil hattrick Málko, ale poté vyrovnal opět Netolický. Ve 33. minutě strhl opět vedení na svou stranu Šumperk díky trefě žolíka Strnada, a když v závěru ještě potvrdil vedení na 6:4 Klemsa, vypadalo to již jasné vítězství Delty. Pardubice však opět snížily, ale Šumperk naštěstí dokázal udržet alespon hubený náskok.

1. FC Delta Real - Torf Pardubice  6:5
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.