SPORT

Prvenství v hlavním závodě bozeňovského bikemaratonu si odnesl Tomáš Kechrt

15. června 2016, 06:00, redakce
Prvenství v hlavním závodě bozeňovského  bikemaratonu si odnesl Tomáš Kechrt Dolní Bušínov - Osmý ročník oblíbeného cyklistického závodu, který doprovázelo krásné letní počasí, startoval v sobotu 4. června. Tento tradiční závod pořádá nezisková organizace Centrum volného času Bozeňov, o. s., se svými partnery a opět se potvrdilo, že se těší velké oblibě. Zúčastnilo se 187 závodníků.

 „Letošní ročník byl opět jedním ze závodů série Šumperského poháru horských kol,“ uvedla Jana Hrubanová z Centra volného času Bozeňov, o. s.
Na nejmladší závodníky s odrážedly čekala tradiční 100m trať a svoji odvahu ukázali předškoláci, mladší žáci, žákyně a junioři. Nesmíme zapomenout ani na kategorii žen, které zajely trasu dlouhou 29,3 km. Oblíbenou se stává také trasa pro hobby jezdce – chataře, která byla dlouhá 34 km a jejímž vítězem se stal Ondřej Bittner.
Hlavní závod o délce 53,7 km odstartoval v 11 hodin, hejtman Olomouckého kraje Ing. Jiří Rozbořil. Na náročnou trasu se vydalo 55 závodníků. Absolutním vítězem závodu se stal Tomáš Kechrt z Pells Team v čase 2:05:57. Absolutní vítězkou na trati 29,3 km se stala Marie Březinová z LKT 80 Šumperk v čase 1:30:47.
„Snažili jsme se závodníkům i návštěvníkům zpříjemnit závod vytvořením dostatečného zázemí s příjemným posezením a bohatým občerstvením. Mnoho návštěvníků se zúčastnilo také dětského dne, který se konal v celém areálu rekreačního střediska Bozeňov. Do příštího ročníku závodu připravujeme novinky v pravidlech, které přispějí ke zvýšení bezpečnosti závodníků. Již nyní se těšíme na další ročník. Velké poděkování patří všem zúčastněným závodníkům, ale i partnerům, bez kterých by akce neměla patřičnou úroveň a zázemí,“ sdělila Jana Hrubanová, předsedkyně pořádajícího Centra volného času Bozeňov, o. s.
Záštitu nad akcí převzal hejtman Olomouckého kraje Ing. Jiří Rozbořil, jedním z partnerů akce bylo také město Zábřeh.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.