ZPRÁVY

Průtrže mračen přidělávají práci hasičům

10. června 2013, 19:25, BH
Průtrže mračen přidělávají práci hasičům Region – Také hasiči Olomouckého kraje měli dnes kvůli průtržím mračen perný den. Počet výjezdů od třinácté hodiny stoupl na celkových patnáct. Profesionálové zasahovali nejprve v Mohelnici, poté v Jindřichově, Branné a v Nových Losinách. Okolo čtrnácté hodiny se výjezdy přesunuly na Bouzovsko.
„Ve většině případů se jednalo o sklepy, zahrádky a garáže zaplavené vodou z polí. Hasiči odklízí bahno z komunikací, čistí kanály a kanalizační propustě," uvedla mluvčí hasičů Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková

V Jindřichově na Šumpersku se sesunula černá skládka na zahradu rodinného domu. Smetí se nacházelo ve svahu nad domem. Silný déšť strhl odpad částečně s hlínou na zahradu. Hasiči ji vyčistili od nánosu bahna a odčerpali vodu z garáže.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).