ZPRÁVY

Provoz neomezíme, uklidňuje nemocnice

19. prosince 2013, 10:00, téma NEMOCNICE, Jaroslav Kropáč
Provoz neomezíme, uklidňuje nemocnice Okres - Nová úhradová vyhláška, která začne platit příští rok, pořádně zamává s rozpočty menších nemocnic. Uvedený dokument podle kritiků jasně zvýhodňuje velké fakultní komplexy. Některé z menších špitálů varují, že budou muset omezit provoz. Nemocnice v Šumperku nic takového nechystá.

„Finanční dopad úhradové vyhlášky zatím přesně vyčíslen nemáme, neboť je úhradová vyhláška na stole zatím čerstvě a jde o velice složitý propočet. Už teď však můžeme zcela jasně konstatovat, že v žádném případě neplánujeme jakkoliv omezovat zdravotní péči, ať už rušením lůžek nebo dokonce pracovišť," uvedla mluvčí společnosti AGEL, která nemocnici v Šumperku vlastní, Hana Szotkowská. Jak dále uvedla, Šumperská nemocnice chystá na další roky rozšiřování služeb i zkvalitňování péče.

Dvojí metr

„Pro některá ošetření budou muset pacienti stále častěji jezdit do největších českých nemocnic, tedy krajských nebo fakultních. Ty menší totiž budou dostávat peněz méně. Přijdou o další lůžka, a to proto, že se bude pokračovat ve slučování běžných chirurgických a interních oddělení," uvádí ve svém prohlášení Asociace českých a moravských nemocnic (AČMN). Ta jde v kritice pojišťoven a státu ještě dál. „Například úhrada indukované péče je v systému českého zdravotnictví již několik let krádeží za bílého dne. Návrh vyhlášky na rok 2014 tuto státem kodifikovanou loupež pouze zdokonaluje," uvedl místopředseda AČMN Lukáš Velev.


Foto: jak
Služeb Šumperské nemocnice využívají tisíce pacientů, sporná úhradová vyhláška se jich prý nedotkne.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.12.2013 07:40
Titulek: Šumperská nemocnice
Autor: ladislav
230
163
Když se tak kouknu pane Kropáči NATO, jak si zdejší nemocnice vzala na hrb ještě další pijavici AGEL, tak si myslím, že ony informace o zániku malých nemocnic asi budou pravdivé. Agel třeba místo sanit nakupuje Mercedesy pro některé své potentáty. Moc nevěřím tomu, že by AGEL vše dělal za dobré slovo, hubičku a lásku k bližnímu. Více jak plky, by mě zajímalo, jak vzrostla nákladovost tohoto poagelovaného společenství. Obrátil jsem se s podobným dotazem na největší zdravotní pojišťovnu, tedy VZP, ale ta raději mlčí. Možná díky provázanosti, možná díky neschopnosti to spočítat. Takže pane Kropáči, pokud víte něco víc, pokuste se někde veřejně naznačit, jak to vypadá s marží Agelu.
Reagovat
Datum: 20.12.2013 09:46
Titulek: Re: Šumperská nemocnice
Autor: Pacient
212
194
Ladislave, dštít takovou síru na AGEL je trefa vedle. Víte, on ten Mercedes stojí podobně jako SuperB ve stejné výbavě. Mohu Vám na základě posledních konkrétních zkušeností s různými odděleními šumperské nemocnice sdělit, že jsme vždy byli velice spokojeni s poskytovanou péčí, přístupem personálu a výsledkem absolvovaných léčení.
Reagovat
Datum: 20.12.2013 17:54
Titulek: Re: Šumperská nemocnice
Autor: ladislav
178
224
Víte pane paciente, poněkud jste nepochopil, co jsem chtěl říci.Zapoměl jste napsat, ve kterém oddělení jste pacientem, nebo byl jste. Je mi jedno, kolik stojí Mercedes nebo SuperB. Asi těžko mohu souhlasit s jakýmkoliv vyhazováním peněz, které před tím nacpu do VZP. Čili každý zbytečný výdaj kritizuji. To, co jsem napsal je pravda. Vyšetřili vás tam opravdu dobře????
Reagovat
Datum: 20.12.2013 16:55
Titulek: za 14 dní jsem zhubl 20 kilo, to není ftip
Autor: Dušan
178
170
I kdyby pacienti platili za návštěvu lékaře 300Kč, vše si přivlastní neviditelná ruka nemocnic a lékáren.
Agel vlastní pan Chrenek, společnost Agel je obchodovatelná na burze. Logicky, čím více budou pacienti marodit, tím lépe. Léčit, kupovat léky až do zblbnutí, léčit, ale nikoliv uzdravovat, to je oč tu běží. Tržní mechanismus v lékařství? Že je to zvrácenost? Nebo není?

Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).