ZPRÁVY

Prostory před kulturním domem oživí benefiční akce

22. září 2015, 15:00, bav
Zábřeh - Na oslavu svátku svého patrona se připravuje zábřežská Charita. Aktivity rozvine před kulturním domem v pátek 25. září pod názvem „Babí léto s Charitou". Z výtěžku bude pořízen lineární dávkovač léků pro pacienty v domácí péči.

 „Je to počtvrté, co touto formou k oslavě svátku svatého Vincence přistupujeme," řekla k akci Jana Skalická z oddělení propagace zábřežské Charity. „První dva ročníky byly určeny jako poděkování tříkrálovým koledníkům. Charitativní ráz akce dostala až loni, kdy jsme výtěžek použili na nákup bubnů pro klienty Okýnka v Mohelnici," dodala Skalická. Kromě hrátek pro děti a společného bubnování je v programu Babího léta také překvapení, o které se postarají děti zábřežské MŠ Severáček společně s hudební skupinou A.M .Úlet z Moravičan. „Děti ze školky chystají během roku programy, se kterými chodí těšit obyvatele zábřežské Domovinky nebo střediska Oázy," vysvětlila zapojení právě této mateřské školy Skalická.
Součástí oslav bude i prezentace charitní činnosti, zvláště projektu domácí hospicové péče, kam je letošní výtěžek zaměřen. Pořizovací hodnota zamýšleného lineárního dávkovače léků je 30 tisíc korun. Akce startuje v 15 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.