ZPRÁVY

Propojovací komunikace Billa - Havlíčkova bude postavena ještě letos

21. května 2012, 12:19, téma ZÁBŘEH, mošo
Zábřeh - Zastupitelé Zábřeha na svém zasedání ve středu 16. května vyčlenili deset milionů korun na výstavbu propojovací komunikace mezi ulicemi Kosmonautů a Havlíčkova. Nová cesta by měla odlehčit dopravě v centru města. Přípravy začaly již v roce 2004, kdy město zpracovalo dokumentaci k územnímu řízení a získalo územní rozhodnutí. Následovala složitá jednání a výkupy pozemků.

„Město vložilo do přípravy přes čtyři miliony korun, přičemž největší položku představovaly výkupy pozemků. Financování výstavby je zajištěno v rámci čtvrté rozpočtové změny. Výstavbu pořídíme o čtyřicet procent levněji oproti tabulkovým cenám,“ sdělil starosta Zábřeha František John. V rámci veřejné soutěže se totiž podařilo cenu stáhnout z téměř šestnácti na necelých devět a půl milionů korun včetně DPH.

Na vybudování komunikace, kterou měla ve svém volebním programu většina politických uskupení, se shodli všichni zastupitelé. Součástí samotné stavby jsou demolice stávajících objektů, přeložka průmyslové přípojky plynu pro sladovnu, vlastní stavba komunikace a chodníku, vybudování dešťové kanalizace, veřejného osvětlení, protihlukové clony a oplocení včetně nutných sadových úprav. Stavba by měla být dokončena v letošním roce.

Propojující komunikace má přispět především ke zklidnění dopravy v centru města, a to svedením její části od náměstí Osvobození. Silnice bude významně navazovat i na kruhový objezd v křižovatce ulic ČSA a Postřelmovská. Jeho výstavbu bude z větší části financovat Olomoucký kraj, a to částkou dvacet čtyři milionů korun. Budování objezdu je v plánu na příští rok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.5.2012 16:11
Titulek: Další peníze plynou do kapes chytráků
Autor: fanda
104
115
Jako vždycky to bude za deset míčú a výsledek za pět aby bylo na dárečky k vánocům. to jsem fakt Rath že už nebydlim v česku!
Reagovat
Datum: 23.5.2012 07:48
Titulek: Re: Další peníze plynou do kapes chytráků
Autor: pa.ad
118
115
Fando ty jsi debil.
Reagovat
Datum: 23.5.2012 19:45
Titulek: Re: Další peníze plynou do kapes chytráků
Autor: Nechci slevu zadarmo!
136
116
Pozor, zas tak daleko Fanda není! Jako regionálního podnikatele a lokálpatriota Vás bude zajímat, že "výběrové řízení" bylo "svěřeno" olomoucké "firmě", která nastavila zadávací "podmínky" VNŘ "náhodou" tak chytře, že žádná zábřežská firma neměla šance se do tohoto VNŘ přihlásit... VNŘ s opět účelově podseknutou cenou "vyhrála" jakási bruntálská firma... :-))))
Reagovat
Datum: 24.5.2012 07:06
Titulek: Re: Další peníze plynou do kapes chytráků
Autor: pa.ad
130
Dobře, Vy už zde prezentujete nějaký konkrétní poznatek který by se dal rozvinout. Ale ty obecné keci, že všechno je špatně jsou k ničemu. Společnost nestimuluje to ce se dneska stalo ale očekávání toho co bude. Bohužel média prezentují s velkou libostí na prvních stranách nejraději průšvihy a slaboduchý jedinec pak padne z nevědomosti do deprese a tu šíří mezi podobně slaboduchými jedinci lavinovitě dál.
Reagovat
Datum: 24.5.2012 09:35
Titulek: Re: Další peníze plynou do kapes chytráků
Autor: Papoušek
119
122
Společnost stimuluje očekávání toho, co bude? Jenže problém je trošku v tom, že ono to nevypadá, že by se v blízké, ba ani ve vzdálenější budoucnosti rýsovalo cokoliv byť jen malinko pozitivního. Takže není zrovna moc čím se stimulovat.
Reagovat
Datum: 24.5.2012 11:38
Titulek: Re: Další peníze plynou do kapes chytráků
Autor: pa.ad
127
Spousty lidí se negativní změny netýkají. Tím myslím, že když se někomu zvednou měsíční náklady o padesát korun, tak si holt nekoupí dvě piva nebo jednu krabičku cigaret. Tím nechci bagatelizovat problémy které snížení rozpočtů vytváří např. u zdravotně postižených. Jen chci, aby si každý objektivně zhodnotil o kolik mu klesá kvalita života. Ale o tom, co představuje termín "kvalita života" bychom mohli taky diskutovat. Pro někoho krabičku cigaret a buřty k večeři. Že nebudete mít zítra na tabák ještě není tak zlé.
Reagovat
Datum: 24.5.2012 16:32
Titulek: Re: Další peníze plynou do kapes chytráků
Autor: Papoušek
146
104
Nejsem si zcela jist, jestli např. pro silného kuřáka může existovat ještě horší zpráva než to, že nebude mít zítra na tabák. Ale já bych ten pohled zkusit trochu rozšířit. A v těchto širších souvislostech vidím mnohem horší problémy. S neustálým snižováním rozpočtů totiž neklesá jen mírně kvalita života, ale tím, že lidé míň utrácejí, se toho taky míň prodá, což zavírá firmy a zvyšuje nezaměstnanost. Takže vy si odpustíte buřty k večeři a mávnete nad tím rukou a já díky tomu příjdu zítra o práci - a to potom klesá kvalita života podstatně rapidněji. V globálnějším měřítku prostě nemůžou najednou začít všichni šetřit - to rozhodně všeobecné ekonomické situaci nijak nepomůže.
Reagovat
Datum: 24.5.2012 20:40
Titulek: Re: Další peníze plynou do kapes chytráků
Autor: pa.ad
113
Hmm. Samozřejmě v tomto máte pravdu. Jen nevím proč je obecným ekonomickým zaklínadlem růst. Mohu sníst na večeři jen jeden buřt místo dvou. Řezník může udělat polovinu buřtů a strávit v práci polovinu času. Pak si sice nepřijde do mého krámu tisknou fotky a já méně vydělám, nespotřebuji však tolik buřtů takže ty peníze nepotřebuji. Navíc se mi také zkrátí pracovní doba. Vím, je to ekonomicky naivní. Velká část peněz z nadhodnoty mé práce jde do společných prostředků státu aby zabezpečil pro mne obecné pohodlí. Můžu se z péče státu odhlásit? Není náš stát příliš drahý? Nevím. Možná by nebyl drahý, kdyby nebyl děravý jak řešeto. (Nevíte někdo co je vlastně to řešeto? :-) )
Reagovat
Datum: 24.5.2012 20:59
Titulek: http://1url.cz/9rpp
Autor: Papoušek
119
108
Víme co je řešeto. A na té děravosti státu jistě něco bude. Kvůli jedné takové malé zábřežské dírečce vlastně celá tahle diskuze začala.
Reagovat
Datum: 25.5.2012 07:13
Titulek: Re: http://1url.cz/9rpp
Autor: pa.ad
121
Diskuze začala kvůli fandovi. Článek sám je opravdu pozitivní, je-li pravda že město tolik ušetřilo. Fanda to vůbec nečetl. Dík za to řešeto, nečekal bych, že se Wikipedie bude zabývat takovou blbostí. No, jetli se obecně nějak moc nezabýváme blbostma :-/
Reagovat
Datum: 26.5.2012 20:28
Titulek: Re: Další peníze plynou do kapes chytráků
Autor: Jimy
120
105
Fanda je narozdíl od Vás v obraze.
Reagovat
Datum: 26.5.2012 10:00
Titulek: Re: Další peníze plynou do kapes chytráků
Autor: Petr Blažek
128
Děkuji převelice a úctivý hlubokosklon za všechny místní podnikatele konečně jednomu Člověkovi, který se zamyslel nad důsledky a příčinami-Osvícenému autorovi "NSC" !!! Je kupodivu, kolik tento nenápadný článek vyvolal diskuzních příspěvků a do jaké šíře a hloubky zabřehl !
Je také kupodivu, že město Špk je cca 2x větší a na stavební zakázky "X krát štědřejší" a tam systém výběrových řízení a jejich následná realizace cizími firmami (většinou stejnými) nevadí nikomu.... a nebo nechce radši vadit ....???
Děkuji ještě jednou - pane "Nechci slevu zadarmo !"
Byl bych "ráth", kdybyste mi napsal případně i vy ostatní - anonymové. A přijeďte si pro "sedmičku v krabici" - odkloním ji pro Vás,zatím leží pěkně v chládku pod podlahou, měla být sice pro Kmotry a jejich přenášeče, ale je Vaše...(autorský honorář - zdaněný - nebojte se.)
Hned mám veselejší den v tom našem Kmotrolandu !(Že nejsem v protestech a v opačných názorech na věci veřejné pořád sám.)
Slunce v duši všem slušným a myslícím Lidem 21.století !!!
Reagovat
Datum: 25.5.2012 04:22
Titulek: K věci
Autor: patriot
145
113
To, že město získalo cenu veřejnou soutěží a stáhlo ji na minimum je špatná zpráva? Zábřeh potřebuje řešit dopravu jako sůl a konečně se s tím něco dělá.
Reagovat
Datum: 26.5.2012 09:22
Titulek: Re: K věci
Autor: jojo
117
Je dobrá zpráva, že se cena stáhla, ale ony přijdou vícepréce a další "náklady" navíc. To už je tu zvykem v tomto divnoměstě. Pan bývalý starosta Fabián to nazval SALÁMOVÁ METODA.Podle tohoto systému se jedou veškeré městské zakázky. ( přednádraží, kino, stadion, drak na stadionu a myslím, že by se stačilo podívat na každou stavbu zvlášť a našlo by se "dodražení" ceny původní. Poslední případ je asi cyklostezka - pro neznalé - žel. svršek a nedotažené smlouvy + ložiska. Podepsán? Místostarosta a jeho politické ambice. Myslím, že svádět něco na městského právníka je hodně zbabělé, jelikož a protože jen plní příkazy zhora mu dané. Za to může 1. Zastupitelstvo a rada tohoto města, 2. zastupitelé a radní tohoto města, 3. starosta, radní a zastupitelé.
Reagovat
Datum: 29.5.2012 00:45
Titulek: Re: K věci
Autor: Janoušek
156
115
Buďte jmenovitý a napište konkrétní jména lidí, co pro toto zvedli ruky a kdo hlasoval proti, kdo pro jistotu nehlasoval vůbec... :-)))
Reagovat
Datum: 25.5.2012 10:48
Titulek: v Zábřehu, ve městě snů
Autor: Brož-Mrož
135
167
Vzhledem k tomu, že zásluhou pornoherce, právníka městského úřadu, pana Trávníčka, je Zábřeh v konkurzu, raději se nepouštějte do žádných větších akcí.
Trávníček opomenul zaplatit nárokovou sumu peněz panu Vavříkovi, se kterým se město několik let soudí, a spor prohrálo. Když je v hlavě až moc porna, nedostává se místo na povinnosti.
Reagovat
Datum: 26.5.2012 09:28
Titulek: Re: v Zábřehu, ve městě snů
Autor: jojo
139
125
Jsi frigidka, stařena, co má seschlou kůži a nikdo tě nechce ani po 5. vodce, nebo se ti už nepostaví a závidíš? :-D

Co se týká Vavříka, nutno podotknouti - zase rozhodlo zastupitelstvo, že se má město soudit! Měli mu tu nárokovanou sumu zaplatit hned i za vybydlení gikány a mohla to být půlka, ne-li třetina. Ale poděkujte svým voleným zástupcům. Že pane Černý a spol. Je to takovej Dráth, jenže ho ještě nechytli. ale vsjo budět.
Reagovat
Datum: 26.5.2012 11:43
Titulek: Re: v Zábřehu, ve městě snů
Autor: Brož-Mrož
139
113
Marně se mě snažíš zapojit do diskuze. S odpadem nekomunikuji, jednak nejsem gay a potom jsi příliš tupý, bez smyslu pro humor, což je ještě závažnější nedostatek.
Reagovat
Datum: 27.5.2012 20:46
Titulek: Re: v Zábřehu, ve městě snů
Autor: jojo
147
103
Netuším, co to má společného s gayi, ale je vidět, že inteligence tě opravdu minula velkým obloukem. Kde dojdou argumenty, přichází nadávky a hrubá síla. A smysl pro humor? Co to plácáš? Co je na tom kde k smíchu? Povíš? (když už si tykáme...)
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).