SPORT

PROKLETÝ VÝCHOD! Autokrosař Vaněk skončil na střeše, bratři Hrochové jeli domů kvůli karambolu a zranění

20. června 2018, 16:00, Petr Fišer
PROKLETÝ VÝCHOD! Autokrosař Vaněk skončil na střeše, bratři Hrochové jeli domů kvůli karambolu a zranění Litva, Lotyšsko – Dlouhé štreky na východ by nejradši nadobro vymazali z paměti. Pro české reprezentanty v autokrosové kubatuře do 1600 ccm se účinkování v zemích bývalého Sovětského svazu změnilo ve velké trápení. V závodech mistrovství Evropy strádali víc, než se očekávalo. Jako by je pronásledovala otravná noční můra.

 Milan Vaněk měl co napravovat. V lotyšském městě Bauska se mu přihodilo něco, co se mu příliš často nestává - dveře do finálové jízdy pro něj zůstaly zavřené. „Bugina mě moc neposlouchala. Se chcíplým autem úměrně klesala i moje motivace. Jakmile nevyhrávám, závodění mě tak trochu přestává bavit,“ práskl na sebe mladý jezdec ze Šumperka.
Náladu si chtěl spravit o týden později v Litvě. A to na rychlé trati ve Vilkyciai, která není mezi autokrosaři úplně oblíbená. „Jediné místo, kde se dá předjíždět, mi připadá až moc úzké. Preferuji techničtější okruhy,“ netajil svůj pohled na věc Vaňkův reprezentační parťák Petr Nikodém. Ani on v prokletém Lotyšsku do finále nepostoupil a při skládání reparátu na litevském území potřeboval nutně zabrat. V opačném případě by se mu cesta za obhajobou evropského titulu výrazně zkomplikovala.
Vaněk se mezi závodní elitu probil přes náročné semifinále, kde se musel popasovat s převahou čtyř sebevědomých Němců. Ustál ji se štěstím. To ho opustilo během finálového kroužení. Ve chvíli, kdy ze čtvrtého místa dorážel na třetího Peterse, jej konkurent z Lucemburska zaskočil podivným manévrem. Vaněk musel zničehonic improvizovat, a protože mu nezbývala k záchraně téměř žádná kloudná alternativa, dopadlo to nejhůře, jak mohlo. Po najetí do Petersova kola překlopil svůj závodní stroj na střechu.
I když z nepěkného momentu vyvázl bez zranění, bugina byla porušená natolik, že do opakovaného finále nemohl nastoupit. Nikodém se po dřívější kolizi se stejným protivníkem sice na startu objevil, jeho naděje ale s provizorně provedenými úpravami dlouho netrvaly. Cíl se mu spatřit nepodařilo. V průběžném pořadí po dvou nezdarech klesl na páté místo, Milan Vaněk je aktuálně až osmý. Oba měli patřit k nejžhavějším kandidátům na získání medailových vavřínů.
Velká smůla provázela i okresní zástupce v sidecarcrossu. Jak jinak než na východě Evropy. Šestá Grand Prix Lotyšska v Cesis začala hrůzostrašně pro Pavla a Martina Hrochovi. Bratři z Postřelmůvku měli v kvalifikační jízdě karambol, který se neobešel bez následků. Řidič si přivodil nepříjemné zranění kolena a celý tým se s nepopsatelným zklamáním musel vydat na předčasnou zpáteční cestu.

Pavel a Martin Hrochové se v Lotyšsku dlouho neohřáli. Úsměv na rtech se jim vytratil po pádu v kvalifikačním závodě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.