ZPRAVODAJSTVÍ

Prokletá budova asi změní majitele

5. září 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Šumperská radnice se možná brzy rozloučí s budovou, která je černou dírou na peníze a jež vyrobila takové skandály, kvůli kterým začali lidé pochybovat o transparentním fungování města. Řeč je o hotelu Sport. Podle aktuálních informací má o objekt zájem investiční skupina napojená na zdravotnictví. Až dosud si problémovou stavbu nechtěl nikdo pronajmout, natož koupit. Zařízení zatím provozuje městská firma Podniky města Šumperka.

 „Mohu potvrdit, že zájem jistého investora tu skutečně je. Případným odprodejem budovy se bude zabývat zastupitelstvo a předpokládám, že to bude velmi plodná diskuze,“ uvedl místostarosta Šumperka Tomáš Spurný.
Investiční skupina má údajně zájem přeměnit hotel na lékařské zařízení, které by se specializovalo na sportovní zdravotnictví. Kupní cena je prý osm miliónů korun. V širokém okolí žádné podobné centrum medicíny nefunguje.
S budovou hotelu má Šumperk velké problémy. Objekt je ztrátový a město ho musí štědře dotovat. Zastupitelé před nedávnem odhlasovali, že ubytovnu zateplí a opraví také střechu, aby se provozní ztráta hotelu alespoň trochu snížila. Pokud stavba získá nového vlastníka, tento záměr padá.

Minulost plná skandálů


Hotel Sport zlomil vaz dlouholetému řediteli Podniků města Šumperk Luďku Šperlichovi a málem i starostovi Zdeňku Brožovi, jehož byl Šperlich chráněncem. PMŠ pronajaly hotel Sport firmě Jirdos, přičemž za nájem nevymáhaly peníze. Po čase Jirdos zkrachoval, a město tak přišlo o milióny korun. Bývalý ředitel PMŠ kvůli tomu vyfasoval u soudu podmíněný trest odnětí svobody, který před nedávnem potvrdil odvolací soud.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.9.2017 08:43
Titulek: ...
Autor: aNONYM
205
Proč prokletá? Budova nemůže za to, že se o ni starali neschopní papaláši.
Reagovat
Datum: 5.9.2017 10:32
Titulek: Re: ...
Autor: Anonym
189
spíš všehoschopní ...
Reagovat
Datum: 5.9.2017 11:36
Titulek: Re: ...
Autor: Dušan Masár
190
Všehoschopný je horší varianta neschopného.
Reagovat
Datum: 5.9.2017 11:33
Titulek: nový majitel - nové problémy
Autor: Dušan Masár
168
PMŠ, Šperlich, Brož, Jirdos, virtuální pohledávky. Docela slušná story. Nemyslete si, že prodejem problémy s prokletou budovou končí. Naopak, rozjíždí se nový seriál s neplatiči, vykuky, podvodníky, nejrůznějšího kalibru. Máme se na co těšit. To je realita.
Reagovat
Datum: 5.9.2017 11:57
Titulek: Bez titulku
Autor: Martin H.
52
kurna, tak uz i hotel Sport kupuje M.Polach! :) ubytovna pro doktory, hadam! :)
Reagovat
Datum: 5.9.2017 13:31
Titulek: aha
Autor: aha
165
A proč ne, má na to prachy tak je využije, jsem pro.
Reagovat
Datum: 5.9.2017 16:03
Titulek: Re: aha
Autor: lisca
179
Má prachy z našeho povinného zdravotného pojištění, moulo.
Reagovat
Datum: 6.9.2017 10:37
Titulek: aha
Autor: aha
160
A co jako ? to si tam bude honit pérko ? Ta budova bude aspoň něčemu sloužit, ale tvé prachy jsou ve zdravotnictví k prdu.
Reagovat
Datum: 7.9.2017 16:06
Titulek: ubytovna
Autor: všudezdejší
157
Kdepak ubytovnu hodlá zřídit v budově naproti kulturáku v domě vedle Vily Hany Benešové,tam už to má také koupeno, plus dům na Jeremenkové. MAPO reality je vlastně už i vlastníkem sanatorky....všechny nás tu Polach skoupí!!!
Reagovat
Datum: 5.9.2017 16:08
Titulek: nápad
Autor: Nanosekunda ®
176
byla by 100ho moc pěkná basa...
Reagovat
Datum: 5.9.2017 20:00
Titulek: Těch 8 miliónů je hádám vtip!?!?!?!?!
Autor: HerdekBaba
191
To je hodnota tak kotelny v suterénu + výdělečné pivnice. Dále tam máme komplet vybavenou restauračku, vybavené hotelové pokoje, sály, saunu ..... Do objektu zatéká střechou, kterou je potřeba komplet zrekonstruovat, je potřeba vyměnit menší část zbývajících oken (ta rozsáhlejší a mnohem nákladnější část je hotová) a případně zateplit fasádu. To, že je objekt ztrátový, tvrdí lidé, kteří nic podobného nikdy neprovozovali. Neumí to. V tom tkví zakopaný pes. Ne v začarovanosti budovy. Tvrdil to i pan Šperlich, kterému soud již prokázal v souvislosti s hotelem Sport trestný čin zanedbání povinnosti při správě cizího majetku. Prodat objekt za 8 milionů by byla krádež za bílého dne a další zanedbání povinnosti při tomtéž.
Reagovat
Datum: 5.9.2017 20:04
Titulek: Re: Těch 8 miliónů je hádám vtip!?!?!?!?!
Autor: aNONYM
197
Papaláši jistě vyhlásí soutěž, přece jim jde o maximální možnou cenu a ne o přihrávku bokem nějakému kamarádíčkovi :)
Reagovat
Datum: 8.9.2017 10:09
Titulek: Re: Těch 8 miliónů je hádám vtip!?!?!?!?!
Autor: Eva
196
To není žádná přihrávka kamarádíčkovi. Zastupiči za přiklepnutí hotelu vyfasují nemocniční benefity v podobě přednostních vyšetření u těch nejlepších doktorů v ŠUMPERSKÉ NEMOCNICI + nadstandartní péči ( pravděpodobně pro celou rodinu ). Vzhledem k tomu, že je tam spoutsta z nich v předdůchodovém a důchodovém věku, tak je to ten nejlepší benefit, který si mohli přát. Zdraví je dnes nejcenější deviza a nemuset čekat v čekárnách 2 i více hodin a na speciální vyšetření týdny či měsíce za tu osmičku stojí, ne ?
Reagovat
Datum: 6.9.2017 09:18
Titulek: Re: Těch 8 miliónů je hádám vtip!?!?!?!?!
Autor: X
219
A k tomu připočtěte příspěvek města za hokejisty. Jistě je tam doktor nenechá zadarmo.
Reagovat
Datum: 8.9.2017 09:47
Titulek: Re: Těch 8 miliónů je hádám vtip!?!?!?!?!
Autor: všudezdejší
178
Reagovat
Datum: 8.9.2017 10:56
Titulek: Re: Těch 8 miliónů je hádám vtip!?!?!?!?!
Autor: X
212
No vidíš oni mu to prodaj aby ty peníze mohli do toho vrazit zpět aby to neměl tak drahý. To je kup
Reagovat
Datum: 7.9.2017 16:09
Titulek: zaměstnanci
Autor: všudezdejší
174
A kdo tam Polachovi v tom "sportovním zařízení" bude za tu almužnu pracovat? Když se mu rozutekly zaměstnanci v nemocnici tak pochybuju že se pohrnou pracovat pro něj do sportovního zařízení.... Nějak mu to město jde na ruku...??
Reagovat
Datum: 12.9.2017 11:26
Titulek: petice
Autor: všudezdejší
34
127
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.