ZPRÁVY

Projekt Horní Pomoraví II vylepší cyklostezky v Mohelnici a Šumperku

7. srpna 2014, 19:02, redakce, PV
Projekt Horní Pomoraví II vylepší cyklostezky v Mohelnici a Šumperku V součinnosti se stavebními pracemi na projektu Horní Pomoraví II vznikají v Mohelnici a Šumperku nové cyklostezky, které zvýší pohodlí a bezpečí občanů těchto měst i regionů. Společnost Vodohospodářská zařízení Šumperk koordinuje práce při rozsáhlé revitalizaci kanalizační sítě právě s těmito dílčími stavbami tak, aby byly například cyklostezky nebo přeložení nových telekomunikačních sítí dokončeny v co nejbližším možném termínu.

 V Mohelnici najdou cyklisté novou stezku směrem na Loštice v místní části Žadlovice. „Nová cyklostezka bude měřit tři a půl kilometru a městský rozpočet přijde na 8,2 milliónů korun,“ uvedl zastupitel Mohelnice Aleš Miketa a dodal, že nová stezka bude předána veřejnosti k užívání již během srpna. Brzký termín se podařilo dodržet díky součinnosti prací na cyklostezce s tvorbou nové splaškové kanalizace v části Horní Krčmy.

Také v Šumperku na Dolnostudénské ulici zahájila firma VHZ práce na projektu Horní Pomoraví II s předstihem, aby stavba později nebránila otevření nové cyklostezky do Dolních Studének. „Zde práce začaly ještě před tím, než nám ministerstvo životního prostředí definitivně schválilo projektové peníze. Byli jsme připraveni eventuálně výměnu kanalizační sítě zafinancovat z jiných zdrojů, jen abychom neblokovali včasné dokončení nové cyklotrasy,“ uvedl ředitel VHZ Jan Závěšický. Nová cyklotrasa ze Šumperka do Dolních Studének měří dva a půl kilometru a celá bude otevřena v září, ovšem již nyní je z větší části veřejnosti k dispozici.

Rekonstrukce a výstavby kanalizační sítě na Šumpersku potrvají v rámci projektu do podzimu příštího roku a náklady přesáhnou 1,5 miliardy korun, z čehož většinu pokryje dotace Evropské unie, která poskytne 1,2 miliardy. Projekt zásadně pomůže ke snížení znečistění povrchových a odpadních vod horního povodí řeky Moravy v Olomouckém kraji.

Další informace na vhz.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.8.2014 20:02
Titulek: Takže co?
Autor: Sten
245
208
Co se tady vlastně buduje - cyklotrasy, cyklostezky, společné stezky pro chodce a cyklisty nebo přilehlé pruhy při vozovce??? Vysvětlete to hlavně řidičům motorových vozidel. Děkuju redakci za statečnost.
Reagovat
Datum: 8.8.2014 12:43
Titulek: A taky chodcům by to měli začít vysvětlovat.
Autor: Kakamila
226
225
I chodci jsou zmateni,po které straně vlastně mají chodit a je to úplně jedno zda jdou po asfaltové silnici,po chodníku,po společné stezce s cyklisty......viz.třeba kruháč u Hypernovy.
Reagovat
Datum: 11.8.2014 03:53
Titulek: Re: A taky chodcům by to měli začít vysvětlovat.
Autor: Zoufalec
178
221
Je to tema pro pristi porad "CB RADÍ A POMÁHÁ" za účasti znalého příslušníka Policie ČR. Na toto tema budou soutežní hádanky na nástěnkách-nekonečný seriál. V podstatě se jedná o velmi malou znalost dopravních předpisû zmatených občanû.
Reagovat
Datum: 11.8.2014 11:27
Titulek: Bez titulku
Autor: joe
149
174
I policisté by se měli za domácí úkol vzdělávat, např. na ulici Jiřího z Poděbrad by neměli ve vyhrazeném pruhu pro cyklisty zastavovat natož
že tam zastaví a lustrují jiné auto a Já je musím objíždět za plného provozu a víte, jak tu ulici sprznili
Reagovat
Datum: 11.8.2014 12:15
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: joe
167
178
Jen by mě zajímalo, za co ten nesouhlas, je to pruh pro cyklisty, tak tam nemá auto co dělat. Projděte si silniční zákon.
Reagovat
Datum: 11.8.2014 13:53
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Smyl Flek z Nohavic
271
184
Pokud nedokážeš rozpoznat rozdíl mezi objektem "auto" a objektem "policejní auto", tak ti nepomůže ani znát silniční zákon nazpaměť.
Reagovat
Datum: 11.8.2014 18:53
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: joe
255
206
Takže jestli tomu dobře rozumím, tak POLICEJNÍ auto může zablokovat silniční pruh vyhrazený cyklistům a tím je vystavit nebezpečí přejetí jiným autem? Obávám se, že tomuto jen těžko porozumím.
Reagovat
Datum: 11.8.2014 22:26
Titulek: Zmrvena cyklostezka
Autor: Dick
208
190
Zmrvena cyklostezka u CeramTec a Parsu. Za takovou praci a navrh by se mel nekdo stydet. Dlazba na teto stezce je v mnoha pripadech omlacena, ze by nekdo pouzival dlazbu druhe kvality a uctoval si za prvni jakost. Kdo vubec kontroluje a prebira takove zakazky?
Reagovat
Datum: 11.8.2014 22:39
Titulek: Re: Zmrvena cyklostezka
Autor: .
209
206
U PARS se staví kruhový objezd, nebo co tam kope, nevíte někdo?
Reagovat
Datum: 12.8.2014 17:26
Titulek: Re: Zmrvena cyklostezka
Autor: Anonym
153
180
Napište na město Šumperk nebo jiné město - tyto akce investuje prakticky vždy obec. Podle zákona č. 106/1999 má veřejný orgán povinnost poskytnout požadované informace...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.