ZPRÁVY

Projekt Comenius na sudkovské škole

12. června 2013, 06:03, téma DĚTI, STUDENTI, redakce, TK
Projekt Comenius na sudkovské škole Gornje Bazje, Sudkov – Sudkovská škola se minulý rok přihlásila do projektu Comenius – Zelený svět pro každého, díky němuž navázala spolupráci s partnerskými školami v Turecku, Řecku, Chorvatsku, Španělsku, Polsku a Portugalsku. V průběhu května absolvovali zástupci školy třetí pracovní kemp. Ten se konal od 13. do 17. května v Chorvatsku. Hostiteli byli učitelé a žáci Osnovné školy Ivana Gorana Kovačica v obci Gornje Bazje.

Sudkovští navštívli školu, zavítali na hodinu angličtiny, zasadili ve školním parku strom, vlastnoručně dokreslili logo projektu, napsali vzkazy planetě Zemi, prohlédli si tamější středisko ekologické výchovy a naučili se vyrábět zajímavé předměty ze starých igelitek. „Pro naši českou delegaci připravil ředitel školy speciální překvapení. Pozval totiž na návštěvu ředitele české školy v chorvatské Končenici Jaromíra Vrabce. V ní se děti učí češtinu stejně jako u nás – vyjmenovaná slova, shodu podnětu s přísudkem a podobně. Dozvěděli jsme se, že školní rok trvá 175 dní, žáci nemají žákovské knížky a do školy je svážejí školní autobusy. Kromě češtiny a chorvatštiny se od první třídy učí anglicky, ve čtvrté třídě jim navíc přibude němčina," sdílí své dojmy Taťána Kašparová ze Základní školy Sudkov.

Projekt Comenius – Zelený svět pro každého se nezaměřuje jen na ekologii a na ochranu životního prostředí, ale i na rozvoj komunikativních schopností v anglickém jazyce mezi žáky a učiteli partnerských škol a na užívání informačních technologií. Příští jaro se stane hostitelem zástupců partnerských škol v rámci projektu právě sudkovská škola. foto: ZŠ SudkovDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.