ZPRÁVY

Projekt Comenius na sudkovské škole

12. června 2013, 06:03, téma DĚTI, STUDENTI, redakce, TK
Projekt Comenius na sudkovské škole Gornje Bazje, Sudkov – Sudkovská škola se minulý rok přihlásila do projektu Comenius – Zelený svět pro každého, díky němuž navázala spolupráci s partnerskými školami v Turecku, Řecku, Chorvatsku, Španělsku, Polsku a Portugalsku. V průběhu května absolvovali zástupci školy třetí pracovní kemp. Ten se konal od 13. do 17. května v Chorvatsku. Hostiteli byli učitelé a žáci Osnovné školy Ivana Gorana Kovačica v obci Gornje Bazje.

Sudkovští navštívli školu, zavítali na hodinu angličtiny, zasadili ve školním parku strom, vlastnoručně dokreslili logo projektu, napsali vzkazy planetě Zemi, prohlédli si tamější středisko ekologické výchovy a naučili se vyrábět zajímavé předměty ze starých igelitek. „Pro naši českou delegaci připravil ředitel školy speciální překvapení. Pozval totiž na návštěvu ředitele české školy v chorvatské Končenici Jaromíra Vrabce. V ní se děti učí češtinu stejně jako u nás – vyjmenovaná slova, shodu podnětu s přísudkem a podobně. Dozvěděli jsme se, že školní rok trvá 175 dní, žáci nemají žákovské knížky a do školy je svážejí školní autobusy. Kromě češtiny a chorvatštiny se od první třídy učí anglicky, ve čtvrté třídě jim navíc přibude němčina," sdílí své dojmy Taťána Kašparová ze Základní školy Sudkov.

Projekt Comenius – Zelený svět pro každého se nezaměřuje jen na ekologii a na ochranu životního prostředí, ale i na rozvoj komunikativních schopností v anglickém jazyce mezi žáky a učiteli partnerských škol a na užívání informačních technologií. Příští jaro se stane hostitelem zástupců partnerských škol v rámci projektu právě sudkovská škola. foto: ZŠ SudkovDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.