ZPRÁVY

Projekt, který jitří emoce, posvětila Praha

19. května 2014, 19:08, jak
Okres - Akce Horní Pomoraví II, která počítá se stavbou kanalizační sítě v hodnotě zhruba jedné a půl miliardy korun, může začít. Státní fond dopravní infrastruktury uvolnil dotace, jejichž poskytnutí nebylo až do poslední chvíle jisté. Spekulovalo se také o tom, že celý projekt skončí blamáží a ostudou.

 „Mohu potvrdit, že po velmi složitých jednáních máme vydáno rozhodnutí o poskytnutí dotace a během několika týdnů se rozjedou všechny stavby,“ uvedl ředitel VHZ Šumperk Jan Závěšický. Projekt počítá se stavbou, rozšířením nebo modernizací kanalizační sítě nejen v Šumperku, ale také v Hanušovicích, Lošticích, Mohelnici a Zábřehu. „Díky tomu získá přístup ke kanalizaci více než sedm a půl tisíce obyvatel. Projekt zásadně pomůže ke snížení znečištění povrchových a odpadních vod v regionu,“ dodává mluvčí akce Pavel Vysloužil.

Hádky a dluhy

Především v Mohelnici nebylo do poslední chvíle vůbec jasné, zda se k projektu Horní Pomoraví II připojí. Bývalá starostka Jana Zwyrtek Hamplová, a někdejší místostarosta Aleš Miketa, totiž o průhlednosti celé akce pochybovali. Ačkoli EU podpoří stavbu stamiliony korun, peníze Bruselu nebudou stačit. Další finance si musí zapojené obce půjčit od bank, třeba jen v Zábřehu budou několikamilionový úvěr splácet přibližně deset let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.5.2014 14:57
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
63
A to bude před volbama smradu az se rozkope! Volte zmenu a nezavisle!!!
Reagovat
Datum: 22.5.2014 16:54
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
55
Změna a nezávislí? Není to protimluv?
Reagovat
Datum: 22.5.2014 17:19
Titulek: Někdo se nás tady snaží oblbovat
Autor: a já to nejsem.
147
To jsou ale morální vzory, ti dva jmenovaní v článku... Pánové Závěšický i Vysloužil v době, kdy projekt vznikl v hlavách úplně jinýc lidí o VHZ ještě ani nevěděli, že existuje. Dosazeni byli mnohem později, teprvé poté, kdy byli za podivných okolností odvolání skuteční tvůrci projektu odkanalizování. To jsou ti, které by dnes měli novináři vyzdvihovat ... Ale to by musela být vůle, dávat lidem nefiltrované informace. Proč nenapíšete třeba o tom, jaké zdravotní komplikace prožil skutečný iniciátor celého projektu odkanalizování poté, co jste ho násilně odvolali? Možná by to veřejnost zajímalo mnohem více, než tento článek, který vlastně nesděluje vůbec nic - mizerná práce, která se ani nedá nazvat novinářskou ... Přesto vám významně děkuji, že je mi umožněno napsat sem "pěkně otevřeně" svůj názor.
Reagovat