ZPRÁVY

Projekt, který jitří emoce, posvětila Praha

19. května 2014, 19:08, jak
Okres - Akce Horní Pomoraví II, která počítá se stavbou kanalizační sítě v hodnotě zhruba jedné a půl miliardy korun, může začít. Státní fond dopravní infrastruktury uvolnil dotace, jejichž poskytnutí nebylo až do poslední chvíle jisté. Spekulovalo se také o tom, že celý projekt skončí blamáží a ostudou.

 „Mohu potvrdit, že po velmi složitých jednáních máme vydáno rozhodnutí o poskytnutí dotace a během několika týdnů se rozjedou všechny stavby,“ uvedl ředitel VHZ Šumperk Jan Závěšický. Projekt počítá se stavbou, rozšířením nebo modernizací kanalizační sítě nejen v Šumperku, ale také v Hanušovicích, Lošticích, Mohelnici a Zábřehu. „Díky tomu získá přístup ke kanalizaci více než sedm a půl tisíce obyvatel. Projekt zásadně pomůže ke snížení znečištění povrchových a odpadních vod v regionu,“ dodává mluvčí akce Pavel Vysloužil.

Hádky a dluhy

Především v Mohelnici nebylo do poslední chvíle vůbec jasné, zda se k projektu Horní Pomoraví II připojí. Bývalá starostka Jana Zwyrtek Hamplová, a někdejší místostarosta Aleš Miketa, totiž o průhlednosti celé akce pochybovali. Ačkoli EU podpoří stavbu stamiliony korun, peníze Bruselu nebudou stačit. Další finance si musí zapojené obce půjčit od bank, třeba jen v Zábřehu budou několikamilionový úvěr splácet přibližně deset let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.5.2014 14:57
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
53
A to bude před volbama smradu az se rozkope! Volte zmenu a nezavisle!!!
Reagovat
Datum: 22.5.2014 16:54
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
49
Změna a nezávislí? Není to protimluv?
Reagovat
Datum: 22.5.2014 17:19
Titulek: Někdo se nás tady snaží oblbovat
Autor: a já to nejsem.
70
To jsou ale morální vzory, ti dva jmenovaní v článku... Pánové Závěšický i Vysloužil v době, kdy projekt vznikl v hlavách úplně jinýc lidí o VHZ ještě ani nevěděli, že existuje. Dosazeni byli mnohem později, teprvé poté, kdy byli za podivných okolností odvolání skuteční tvůrci projektu odkanalizování. To jsou ti, které by dnes měli novináři vyzdvihovat ... Ale to by musela být vůle, dávat lidem nefiltrované informace. Proč nenapíšete třeba o tom, jaké zdravotní komplikace prožil skutečný iniciátor celého projektu odkanalizování poté, co jste ho násilně odvolali? Možná by to veřejnost zajímalo mnohem více, než tento článek, který vlastně nesděluje vůbec nic - mizerná práce, která se ani nedá nazvat novinářskou ... Přesto vám významně děkuji, že je mi umožněno napsat sem "pěkně otevřeně" svůj názor.
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.