ZPRÁVY

Prohibice bují, přibyly další zakázané lokality

1. července 2014, 08:00, Hana Písková
Prohibice bují, přibyly další zakázané lokality Šumperk - V šumperských ulicích začne od poloviny července platit upravená prohibiční vyhláška zakazující konzumaci alkoholu na veřejném prostranství. Město tak reaguje na stížnosti, které přicházejí od nespokojených občanů. Lidé kvůli opilcům v ulicích sepsali už několik petičních archů.

 V současné době už je v dokumentu sedmnáct lokalit, kde se nesmí popíjet alkohol na veřejnosti. Nově bude od letošního léta popíjení zakázáno v části Temenické ulice. Jedná se především o prostor u obchodního a zdravotnického centra. „Zákaz bude platit i pro Finskou a Jugoslávskou ulici. O doplnění vyhlášky rozhodli na své poslední schůzi zastupitelé. Argumenty nespokojených lidí proč vyhlášku rozšířit byly skutečně objektivní,“ potvrdil tajemník Městského úřadu Šumperk Petr Holub.

Pomůže všímavost občanů

Zákaz pití alkoholu platí na zastávkách autobusů, v prostorách před markety, v parcích a v poslední době i před večerkami. Doplněná vyhláška nabývá účinnosti 7. července. „Pokud občané uvidí, že na určených místech někdo popíjí alkohol, zavolají policisty a ti mohou osoby, které vyhlášku poruší, vykázat,“ doplnil Holub. Přesné znění dokumentu najdou obyvatelé Šumperka na webových stránkách města.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.7.2014 21:58
Titulek: Bez titulku
Autor: Jirka
30
Na papíře to zní pěkně, realita je ale jiná ... park u Barborky, dokonce i park u sovy kam chodí maminky s malými dětmi, bývá často plný ožralců s lahví od piva v ruce .... o parku před kauflandem ani nemluvě ...
Reagovat
Datum: 2.7.2014 07:08
Titulek: Bez titulku
Autor: Olina
23
Policisté je sice vykážou, ale oni se stejně vrátí a pochybuju, že policie nemá nic jiného na práci, než jezdit umravňovat bezdomovce do parku. Tak jak píše pan Jirka, papír snese všechno, ale realita bude jiná.
Reagovat
Datum: 2.7.2014 10:17
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jarda
40
Však vyhláška se vztahuje přece čistě na pití alkoholu na zakázaných místech. Pokud se ožerou někde v ústraní, kde to vyhláška nezakazuje a pak se nějakým způsobem už ožralí dostanou do prohibičních částí města bez flašky v ruce, tak vlastně nic neporušují a nejde je ztama vykázat :-)
Reagovat
Datum: 2.7.2014 18:35
Titulek: Pomůže všímavost občanů
Autor: Mart.ini
34
148
Přeloženo, Mú nabádá lidi, aby na sebe bonzovali. Doufám, že práskačství samozvaných vymahačů prava jim časem poleze krkem, takže si příště odpustí podobný hysterický omezování svobody, který stejně nebude plnit zamýšlný účel.
Reagovat
Datum: 3.7.2014 13:41
Titulek: PÍT ČI NEBÝT
Autor: Josef F.
37
133
Radnice nechala svého času zaplevelit střed města hernami a již tehdy se mohlo přemýšlet, kam soustředit řekněme příležitostné neřesti, aby byly nejen v míře přijatelné umožněny, ale aby byly i pod snadnější kontrolou.....Nebyla by lepší nějaká vykřičená ulice, než vykřičený Šumperk ????
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.