KULTURA

Program letošní Anenské poutě

22. července 2009, 00:00, rejdakce
Staré Město - Konečný program letošní Anenské poutě, která se koná již tento víkend 24. - 26.7.2009.
Časový harmonogram poutě:

Pátek 24. 7. 2009
  • 18.00 – 19.00 - Mše Svatá v kostele sv. Anny ve Starém Městě – zahájení poutě
  • 19.00 – 20.00 - varhanní koncert v kostele Sv. Anny – zazní díla skladatelů evropského romantismu a varhanní improvizace na téma z publika
  • 20.15 – 20.45 - lampionový průvod městem od kostela Sv. Anny na náměstí
  • 20.45 – 21.00 - zahájení Anenské poutě
  • 21.00 – 21.45 - hudební skupina Kreyn
  • 21.45 – 22.15 - vystoupení „Fakira a polykačů ohně“
  • 22.15 – 01.00 - hudební skupina Kreyn k tanci i poslechu

Sobota 25. 7. 2009
  • 09.00 – 10.00 - Mše Svatá v kostele Sv. Anny
  • 10.00 - zahájení Anenské poutě na náměstí na hlavním podiu - Proluka u náměstí
  • 10.00 – 16.50 - dobový jarmark (řemesla, dobová hudba a dobové tance, pohádková babička pro děti, program a soutěže pro děti,šermíři, salva z palných zbraní, výstava historických zbraní, lasování a kouzla s bičem - hlavní podium
  • 13.00 – 15.30 - dechová kapela “Vlčnovjanka“
  • 16.00 – 16.45 - Mše Svatá v kostele Sv. Anny - hlavní podium
  • 16.50 – 17.00 - vystoupení gymnastek ze ZŠ Staré Město
  • 17.00 – 18.30 - Martina Pártlová a rock band
  • 18.30 – 19.00 - vystoupení s bičem – Aleš Kozák
  • 19.00 – 19.30 - baví Vás konferenciér Marek Dobrodínský
  • 19.30 – 21.00 - Laďa Kerndl a Jazz Friends
  • 21.00 – 21.30 - hudební přestávka a Marek Dobrodinský
  • 21.30 – 23.00 - Kabát revival
  • 23.00 – 23.30 - ohňová show závěrem – Aleš Kozák

V průběhu sobotního dne se můžete projet v kočáře taženém koňmi!

Neděle 26. 7. 2009
  • 10.00 – 11.00 - slavnostní mše v kostele Sv. Anny
  • 11.00 – 13.00 - koncert dechové kapely z Veselí na Moravě, občerstvení se Staroměstskými Anenskými koláči, stánky s občerstvením, zakončení poutě


Historický blok v proluce u náměstí

Sobota 25. 7. 2009

Šermířský spolek Jeseník
  • 10.00 – 10.05 - zahájení dne salvou z palných zbraní
  • 10.05 – 10.45 - soutěže hlavně pro děti (lukostřelba 5 šípů za 10,-Kč, rytířský turnaj, hod kopím, hod podkovami, hod na vejce, rybičky, sekání brambor)
  • 10.45 – 11.15 - Ergo Praha -dobová hudba
  • 11.15 – 11.35 - Pohádková babička Bruntál „ O neposlušných kůzlátkách“
  • 11.35 – 11.55 - Non Santi – šermíři
  • 11.55 – 12.15 - Campanulla - dobové tance
  • 12.15 – 12.35 - Bič – Aleš Kozák
  • 12.35 – 13.00 - Ergo Praha - dobová hudba
  • 14.00 – 14.15 - Non Santi – šermíři
  • 14.15 – 15.00 - pokračování soutěží hlavně pro děti
  • 15.00 – 15.30 - Šermířský spolek Jeseník
  • 15.30 – 15.50 - Ergo Praha - dobová hudba
  • 15.50 – 16.15 - Pohádková babička Bruntál – „O perníkové chaloupce“
  • 16.15 – 16.30 - Campanulla – dobové tance
  • 16.30 – 16.45 - Campanulla – Pranýř – šermířské vystoupení

Historický jarmark bude doplněn stánky s řemesly, vědmou, prodejními stánky s originálními korálky, náušnicemi a šperky, malovanými obrázky a tričky a kvalitní medovinou – 16 druhů (i ohřívaná).
 





Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).