SPORT

Profíci versus amatéři, co hrají za zákusky. Hokejem si ve druhé lize nevydělává ani zdaleka každý

6. února 2020, 20:00, Petr Fišer
Profíci versus amatéři, co hrají za zákusky. Hokejem si ve druhé lize nevydělává ani zdaleka každý Šumperk, Žďár nad Sázavou – V Šumperku se berou za hokej peníze a klub funguje na plně profesionální bázi. Hráči Žďáru nad Sázavou se musí spokojit s dobrým pocitem a možností nastupovat ve druhé lize. I takové nepoměry panují ve třetí nejvyšší soutěži. Zatímco některé kluby hospodaří na dané poměry s nadstandardními finančními prostředky, jinde počítají a ustaraně obracejí každou korunu.

 Žďárské Plameny přestaly pálit s takovou intenzitou jako v minulé sezóně. Jakmile skončil generální partner, tradiční klub z Vysočiny musel sáhnout k důkladnému utažení opasku. „Kdyby kluci nebyli takoví, jací jsou, tak nevím, jak bychom to zvládli. Momentálně nemáme v týmu jediného hokejistu, který by u nás měl nějakou smlouvu. Hraje se u nás za zákusky. Za sedm nebo osm stovek je před tréninkem áčka nakoupím v cukrárně a přivezu je do kabiny. Máme mužstvo složené ze srdcařů nebo mladých hráčů, co by se v budoucnu rádi dostali někam výš,“ odtajnil současné poměry ve Žďáru generální manažer Miloslav Šimon. „Pokud jde o sezónní rozpočet, musíme se vlézt do částky 1,8 miliónu korun. Z hlediska financí je to takový lepší krajský přebor. Druhá liga má pořád svoji úroveň, narážíme v ní na Šumperk, Valašské Meziříčí a další kvalitní soupeře. Rozhodně nechci, aby to vyznělo proti nám, ale co se týče A týmu, tak dostáváme grant ve výši zhruba 300 tisíc. A to se bavíme o nejnavštěvovanější zábavě ve městě. I když se nám v probíhajícím ročníku moc nedaří, na hokej pořád chodí kolem 600 lidí,“ dodal.

Šumperské vedení se může opřít o daleko výraznější městskou podporu. Šplhá ke čtyřem miliónům. Na složení týmu i dosavadních výsledcích je to znát. Draci se řadí k největším favoritům na postup do tříčlenného barážového finále, kam se kvalifikují vítězové druholigových divizí. „V severní skupině jednoznačně vládne Vrchlabí, na tom se nejspíš shodneme všichni. Skupina Střed je velice vyrovnaná. Za silnou považuji Kobru Praha, ale nepříjemné můžou být i další týmy. Třeba Tábor. Leckde chodí plné zimáky a každý bude na konec sezóny důkladně nabuzený,“ uvědomoval si trenér Draků Martin Janeček.

Jestli chce se svým výběrem proklouznout do bojů o vyšší soutěž, musí přeskočit dvě těžké a nevyzpytatelné překážky. Hokejistům Šumperka neunikne přímý postup do semifinále play-off, a protože jejich soupeř vzejde ze čtvrtfinálových konfrontací, musí se připravit na dlouhé čekání. Od posledního zápasu v základní části mohou uplynout více než dva týdny! „Aspoň bude prostor na doléčení různých bolístek a zdravotních neduhů. Zároveň připouštím, že je potřeba, abychom se udrželi v tempu. Proto máme rozjednaná přípravná utkání se dvěma prvoligovými kluby. Nemá smysl začít extrémně trénovat, když se poctivě připravujeme celou sezónu. Zvyšovat v tomto období obrátky může napáchat více škody než užitku,“ stál si za svým Janeček.


Foto: Petr Fišer

Šumperští Draci uhasili žďárské Plameny bez sebemenších potíží. Byla to lekce se vším všudy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.