ZPRÁVY

Prodejci se vydávali za pracovníky ČEZ

20. ledna 2015, 07:14, Jaroslav Kropáč
Nový Malín - Nekalé obchodní praktiky si přisvojila partička prodejců elektřiny, kteří minulý týden navštívili Nový Malín. Vydávali se za pracovníky ČEZ, kteří provádí odečty elektroměrů. Přitom se vloudili do několika domácností, aby lidem nabízeli nové smlouvy na odběr energie.

 „Chystáme novou obecní vyhlášku, která podomní prodej zakáže. Něco podobného funguje už v mnoha obcích, takže nebudeme vymýšlet nic složitého a použijeme to, co se v praxi osvědčilo,“ vysvětluje reakci obce na přidrzlé obchodníky místostarosta Nového Malína Josef Minář. Proti nepoctivým prodejcům okamžitě zakročilo vedení malínského obecního úřadu. Zároveň obyvatele vesnice o těchto podvodnících informovalo prostřednictvím webových stránek.

Nejde o první případ

Podobný problém řešil Nový Malín už před dvěma roky. Tehdy se dealeři energetických společností odvolávali na to, že podpis výhodné smlouvy na odběr elektřiny občanům doporučuje přímo starosta. Ten jim ale vypálil rybník díky obecnímu rozhlasu, jehož prostřednictvím občany před lháři varoval. Podomním prodejcům tehdy nezbylo nic jiného, než vzít nohy na ramena.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.1.2015 08:40
Titulek: ČEZ
Autor: laďa
95
Nemáte někdy pocit, že celý ČEZ je banda zlodějů????
Reagovat
Datum: 22.1.2015 12:18
Titulek: Re: ČEZ
Autor: Tomáš 2
47
Ne.
Reagovat

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.