ZPRÁVY

Proč navštěvovat MŠ Temenickou?

4. března 2014, 08:02, redakce, placená reklama
Proč navštěvovat MŠ Temenickou? Mateřská škola Veselá školka, Temenická 61, je odloučeným pracovištěm Mateřské školy Veselá školka, Prievidzská 1., Šumperk. Přestože se nachází ve středu městských sídlišt , je obklopena přírodou s krásným výhledem na vrchol Háje s rozhlednou.

Svůj provoz zahájila v roce 1988 a v tomto školním roce prošla významnou rekonstrukcí. Nyní je z ní nepřehlédnutelná budova v zářivě žluté barvě s novými okny a nově zrekonstruovanou rozlehlou zahradou. Zahrada je vybavena herními prvky „ušitými na míru“ našemu velkému prostoru. Děti tu najdou různé průlezky, skluzavky, kolotoč, oblíbené lanové centrum, pohrají si v chaloupce a v novém pískovišti. Pro zimní měsíce mohou děti sáňkovat na uměle vytvořeném kopci. Letos nám však v tomto směru nepřálo počasí, budeme se proto těšit na další zimu. Na zahradě pořádáme také sportovní dny a různá setkání rodičů s dětmi na připravených akcích.

Rekonstrukce proběhla také v interiéru budovy. Nově vybavené a zářivě vymalované prostory čekají na naše Čmeláky a Mravence, jak jsme se s dětmi v jednotlivých odděleních pojmenovali.

Při své práci se řídíme heslem „Veselá školka – veselé děti – spokojení rodiče“. Děti vedeme k samostatnosti, dodržování společně přijatých pravidel, vzájemnému porozumění, kamarádství a ohleduplnosti mezi sebou. Věkově smíšený kolektiv ve třídě s kamarády od 2,5 - do 6,5 let napomáhá k plnění úkolů, které jsou dětem předkládány s ohledem na jejich věk a podle obtížnosti. Velký důraz je kladen na práci s dětmi chystající se po prázdninách do 1. třídy na základní školu. Nabízíme všem rodičům dětí navštěvujících naši mateřskou školu spoustu nadstandartních aktivit v oblasti pohybové, hudební, jazykové, dramatické i vzdělávací.

Ke sportu jsou vedeny děti v plaveckém a lyžařském kurzu, také v kurzu bruslení a při sportovních dnech pořádaných naší školou. Každotýdenní zájmové kroužky mají velký ohlas jak u dětí, tak i jejich rodičů. Snad jako jediná mateřská škola nabízíme dramatický kroužek, který navštěvují od nejmenších až po nejstarší děti. Dlouhá léta se věnujeme zpívání v dětském pěveckém sboru s výstižným názvem Veselé děti a navštěvují nás děti z ostatních pracovišť Veselé školky. Svou radost ze zpěvu a snahu zúročí děti na několika vystoupeních během školního roku. Každoroční tradicí se stal vánoční koncert v kostele. Na vánoce jsme si s rodiči naší i ostatních mateřských škol zazpívali venku u stromečku koledy pod vedením hudebníků umělecké školy. Pohyb při hudbě dětem dopřeje externí cvičitelka v hodinách zumby, zrovna tak oblíbená lektorka angličtiny přiblíží dětem cizí jazyk zábavnou formou. Kroužek Školáček se díky individuálnímu přístupu věnuje činnostem předcházejícím čtení, psaní, vyjadřovacím schopnostem a dalším školním dovednostem. Při dalších aktivitách se seznamují s keramikou, navštěvují divadelní a filmová představení, knihovnu, jezdí spolu s rodiči na výlety a na dopravní hřiště v Mohelnici. Učí se vystupovat na veřejnosti při vítání občánků na radnici. V měsíci červnu s pýchou předvedou vše co umí na Školní akademii pořádané všemi pracovišti Veselé školky.Naší snahou je za všech okolností spokojené a šťastné dítě, které se těší na každý další den v MŠ. Dítě, které se nebojí vyjádřit svá přání, svůj názor a je připraveno poprat se s úkoly ve škole i v běžném životě. Rodiče a děti, těšíme se na Vás při letošním zápisu do MŠ konaném 25.3. – 26.3.2014. Mateřskou školu si můžete přijít kdykoliv prohlédnout! D.Žídková, ved.pracoviště.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.