ZPRÁVY

Proč navštěvovat MŠ Temenickou?

4. března 2014, 08:02, redakce, placená reklama
Proč navštěvovat MŠ Temenickou? Mateřská škola Veselá školka, Temenická 61, je odloučeným pracovištěm Mateřské školy Veselá školka, Prievidzská 1., Šumperk. Přestože se nachází ve středu městských sídlišt , je obklopena přírodou s krásným výhledem na vrchol Háje s rozhlednou.

Svůj provoz zahájila v roce 1988 a v tomto školním roce prošla významnou rekonstrukcí. Nyní je z ní nepřehlédnutelná budova v zářivě žluté barvě s novými okny a nově zrekonstruovanou rozlehlou zahradou. Zahrada je vybavena herními prvky „ušitými na míru“ našemu velkému prostoru. Děti tu najdou různé průlezky, skluzavky, kolotoč, oblíbené lanové centrum, pohrají si v chaloupce a v novém pískovišti. Pro zimní měsíce mohou děti sáňkovat na uměle vytvořeném kopci. Letos nám však v tomto směru nepřálo počasí, budeme se proto těšit na další zimu. Na zahradě pořádáme také sportovní dny a různá setkání rodičů s dětmi na připravených akcích.

Rekonstrukce proběhla také v interiéru budovy. Nově vybavené a zářivě vymalované prostory čekají na naše Čmeláky a Mravence, jak jsme se s dětmi v jednotlivých odděleních pojmenovali.

Při své práci se řídíme heslem „Veselá školka – veselé děti – spokojení rodiče“. Děti vedeme k samostatnosti, dodržování společně přijatých pravidel, vzájemnému porozumění, kamarádství a ohleduplnosti mezi sebou. Věkově smíšený kolektiv ve třídě s kamarády od 2,5 - do 6,5 let napomáhá k plnění úkolů, které jsou dětem předkládány s ohledem na jejich věk a podle obtížnosti. Velký důraz je kladen na práci s dětmi chystající se po prázdninách do 1. třídy na základní školu. Nabízíme všem rodičům dětí navštěvujících naši mateřskou školu spoustu nadstandartních aktivit v oblasti pohybové, hudební, jazykové, dramatické i vzdělávací.

Ke sportu jsou vedeny děti v plaveckém a lyžařském kurzu, také v kurzu bruslení a při sportovních dnech pořádaných naší školou. Každotýdenní zájmové kroužky mají velký ohlas jak u dětí, tak i jejich rodičů. Snad jako jediná mateřská škola nabízíme dramatický kroužek, který navštěvují od nejmenších až po nejstarší děti. Dlouhá léta se věnujeme zpívání v dětském pěveckém sboru s výstižným názvem Veselé děti a navštěvují nás děti z ostatních pracovišť Veselé školky. Svou radost ze zpěvu a snahu zúročí děti na několika vystoupeních během školního roku. Každoroční tradicí se stal vánoční koncert v kostele. Na vánoce jsme si s rodiči naší i ostatních mateřských škol zazpívali venku u stromečku koledy pod vedením hudebníků umělecké školy. Pohyb při hudbě dětem dopřeje externí cvičitelka v hodinách zumby, zrovna tak oblíbená lektorka angličtiny přiblíží dětem cizí jazyk zábavnou formou. Kroužek Školáček se díky individuálnímu přístupu věnuje činnostem předcházejícím čtení, psaní, vyjadřovacím schopnostem a dalším školním dovednostem. Při dalších aktivitách se seznamují s keramikou, navštěvují divadelní a filmová představení, knihovnu, jezdí spolu s rodiči na výlety a na dopravní hřiště v Mohelnici. Učí se vystupovat na veřejnosti při vítání občánků na radnici. V měsíci červnu s pýchou předvedou vše co umí na Školní akademii pořádané všemi pracovišti Veselé školky.Naší snahou je za všech okolností spokojené a šťastné dítě, které se těší na každý další den v MŠ. Dítě, které se nebojí vyjádřit svá přání, svůj názor a je připraveno poprat se s úkoly ve škole i v běžném životě. Rodiče a děti, těšíme se na Vás při letošním zápisu do MŠ konaném 25.3. – 26.3.2014. Mateřskou školu si můžete přijít kdykoliv prohlédnout! D.Žídková, ved.pracoviště.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru