ZPRÁVY

Pro pas a na registr vozidel nově také v sobotu

28. května 2012, 05:45, BH
Pro pas a na registr vozidel nově také v sobotu Šumperk – Kvůli nadměrným frontám na oddělení registru vozidel a cestovních dokladů přistoupilo vedení šumperské radnice k dočasnému zavedení úředních hodin v sobotu 2., 9., a 16. června v době od 8 do 12 hodin.

Nově musí mít svůj vlastní cestovní doklad každé dítě, které vycestuje mimo EU. Zápis v dokladech rodičů již nestačí. Úřednice přiznávají, že fotografování pro doklady je u kojenců a batolat problematické. „Kvůli očekávanému náporu při vyřizování žádostí o vydání pasu i pro nejmenší děti byly prodlouženy úřední hodiny i na sobotu dopoledne,“ uvedl k prodloužení úředních hodin tajemník šumperské radnice Petr Holub a doplňuje, že pas je možné si vyřídit i v pátek.

V sobotu 2., 9., a 16. června v době od 8 do 12 hodin se na klienty rovněž připraví zaměstnanci registru vozidel, kde bude možné provést technické a registrační úkony. Nově usnadňuje vyřízení žádostí o vydání dokladů rezervační systém. Na stránkách www.sumperk.cz si klienti můžou vybrat termín a nečekat tak zbytečně v dlouhých frontách. Jedna rezervace platí pouze pro jednu osobu. Při žádostí o více dokladů (pro více členů rodiny nebo při žádosti o občanský průkaz i pas) je potřeba si vygenerovat rezervační číslo pro každý doklad a osobu zvlášť.

Vygenerované číslo musí po příchodu na úřad zadat do odbavovacího systému umístěného na oddělení registru vozide. Klienty následně odbaví pracovníci pasů a občanských průkazů. „Rezervační systém bude fungovat pouze při plném obsazení pracoviště, což není možné zaručit během výjimečných úředních hodin v uvedených dnech,“ podotkl Holub.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.