ZPRÁVY

Pro pas a na registr vozidel nově také v sobotu

28. května 2012, 05:45, BH
Pro pas a na registr vozidel nově také v sobotu Šumperk – Kvůli nadměrným frontám na oddělení registru vozidel a cestovních dokladů přistoupilo vedení šumperské radnice k dočasnému zavedení úředních hodin v sobotu 2., 9., a 16. června v době od 8 do 12 hodin.

Nově musí mít svůj vlastní cestovní doklad každé dítě, které vycestuje mimo EU. Zápis v dokladech rodičů již nestačí. Úřednice přiznávají, že fotografování pro doklady je u kojenců a batolat problematické. „Kvůli očekávanému náporu při vyřizování žádostí o vydání pasu i pro nejmenší děti byly prodlouženy úřední hodiny i na sobotu dopoledne,“ uvedl k prodloužení úředních hodin tajemník šumperské radnice Petr Holub a doplňuje, že pas je možné si vyřídit i v pátek.

V sobotu 2., 9., a 16. června v době od 8 do 12 hodin se na klienty rovněž připraví zaměstnanci registru vozidel, kde bude možné provést technické a registrační úkony. Nově usnadňuje vyřízení žádostí o vydání dokladů rezervační systém. Na stránkách www.sumperk.cz si klienti můžou vybrat termín a nečekat tak zbytečně v dlouhých frontách. Jedna rezervace platí pouze pro jednu osobu. Při žádostí o více dokladů (pro více členů rodiny nebo při žádosti o občanský průkaz i pas) je potřeba si vygenerovat rezervační číslo pro každý doklad a osobu zvlášť.

Vygenerované číslo musí po příchodu na úřad zadat do odbavovacího systému umístěného na oddělení registru vozide. Klienty následně odbaví pracovníci pasů a občanských průkazů. „Rezervační systém bude fungovat pouze při plném obsazení pracoviště, což není možné zaručit během výjimečných úředních hodin v uvedených dnech,“ podotkl Holub.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.