SPORT

Pro mě osobně bude nejdůležitější pocit ze hry, přiznal před ostrým startem lodivod házenkářů Petr Korec

15. února 2017, 14:30, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Pro mě osobně bude nejdůležitější pocit ze hry, přiznal před ostrým startem lodivod házenkářů Petr Korec Šumperk - I kdyby se jim podařilo zapojit do přetahované o postup, možnost, že by se do Šumperka vrátila první liga, je krajně nereálná. Stejně jako že by při shodě nejčernějších okolností spadli do divize. Šumperští házenkáři si odvetnou část rozehrané sezóny můžou užívat v klidu a pohodě.

 „Abych se přiznal, umístění ani body moc neřeším. Je samozřejmé, že půjdeme do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. O tom žádná. Pro mě osobně ale bude nejdůležitější pocit ze hry. Na konci podzimu, kdy se nám dařilo, jsem měl ze všeho fakt radost. Naši mladíci dostali větší prostor a naložili s ním tak, že toho moc nekazili. Do týmového soukolí zapadali k všeobecné spokojenosti. Místy jsme předváděli házenou, na kterou se opravdu dalo dívat,“ ohlédl se za první polovinou druholigového ročníku hrající šumperský trenér Petr Korec.
Laštůvka a spol. nakročí do druhé části soutěžního období nedělním duelem v Zubří. „V mých očích jsme v posledních třech zápasech s Lesanou byli lepší. Vyhrát jsme ale dokázali jen obě domácí utkání. Moc se na víkendový start těším. I proto, že bychom měli být kompletní, jedeme pro vítězství,“ ujišťoval Korec.
Jak sám naznačil, v Šumperku budou znovu v největší míře sázet na zkušenosti. „Přes zimu jsme v rámci možností trénovali, jak to šlo a jak se dalo. Naše možnosti jsou ale omezené. Na to, aby jste mohli nacvičovat herní věci, potřebujete minimálně šest hráčů do útoku, šest do obrany a jednoho brankáře. A tolik nás prostě není. Kvůli zraněním, chřipkovým epidemiím, nemocem, pracovním a studijním povinnostem navíc pokaždé někdo chyběl. Takže to zase bylo spíš o běhání a nabírání fyzičky než o čemkoliv jiném,“ nezastíral kouč Šumperka.

PROGRAM ŠUMPERKA

12. KOLO – 19. února: 17.00 Lesana Zubří – Šumperk. 13. KOLO – 26. února: 10.30 Šumperk – Polanka. 14. KOLO – 4. března: 16.00 Rožnov – Šumperk. 15. KOLO – 12. března: 10.30 Šumperk – Vsetín. 16. KOLO – 18. března: 10.30 MHK Karviná – Šumperk. 17. KOLO – 26. března: 10.30 Šumperk – Holešov/Přerov. 18. KOLO – 2. dubna: 13.30 Velká Bystřice B – Šumperk. 19. KOLO – 9. dubna: 10.30 Šumperk – Litovel B. 20. KOLO – 22. dubna: 10.30 Luhačovice – Šumperk. 21. KOLO – 30. dubna: 10.30 Šumperk – Fr.-Místek B. 22. KOLO – 6. května: 15.00 Uničov – Šumperk.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.