ZPRAVODAJSTVÍ

Pro ČSSD volební propadák

10. října 2016, 11:00, Jaroslav Kropáč
Pro ČSSD volební propadák Okres - Velkým propadákem skončily letošní krajské volby pro sociální demokracii na Šumpersku. Zatímco v roce 2012 získala od voličů téměř čtyřiadvacet procent hlasů, teď ji volilo jen dvanáct procent lidí, tedy pouhá polovina. Naproti tomu zásadní úspěch zaznamenalo ANO 2011 a na druhém místě „černý kůň“ voleb Starostové ProOlomoucký kraj.

 Pokud až doteď byla barva pekla červená, od minulého týdne má barvu oranžovou. Ve vroucím kotli na Šumpersku nevymáchali voliči ČSSD jen starostu Velkých Losin Miroslava Kopřivu, který bude novým členem krajského zastupitelstva. Sociální demokraté obsadí v kraji devět křesel, před čtyřmi roky jich měli celkem devatenáct.
ANO 2011, které v krajských volbách bojovalo vůbec poprvé, bude mít letos šestnáct zastupitelů. Z našeho regionu uspěli Milan Klimeš z Bludova, Martin Janíček a Jiří Vozda ze Šumperka. Z ODS usedne v kraji starosta Štítů Jiří Vogel. Za Starosty bude okres zastupovat postřelmovský Jaroslav Nimrichtr a Radim Sršeň z Dolních Studének, který si navíc připsal cenný osobní úspěch, když získal v rámci celého kraje třetí nejvyšší počet preferenčních hlasů.

Nezájem

Ke krajským volbám přišlo v šumperském okrese jen třiatřicet procent voličů. Největší zájem byl na venkově, například v Janoušově dorazilo k volebním urnám více než sedmdesát procent voličů, v Šumperku o čtyřicet procent méně. „Chodím ke každým volbám a už čtyřicet let volím pořád stejně, komunisty,“ svěřil se při východu z volební místnosti Karel Zatloukal ze Šumperka. Právě KSČM utrpěla po ČSSD největší volební ztráty, volební propad u ní činil téměř dvanáct procent.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.10.2016 13:39
Titulek: NA CELOSTÁTNÍ ÚROVNI DOPADLI JEŠTĚ DOCELA DOBŘE
Autor: JOSEF F.
87
Vzhledem k tomu, že se postavili do čela vlády a přijali největší odpovědnost,vtíravé politice Babišovců, kterým kontraproduktivními nátlaky spíše napomáhají k popularitě, postoji Zemana, jenž Bouhouše zákeřně kouše a jeho čimelíka, šaška Haška, vyrábějícího jednu botu za škarbalem, atd.atd......ZVÍTĚZIT ROZHODNĚ NEMOHLI....
Reagovat
Datum: 10.10.2016 16:53
Titulek: osobnosti v krajských volbách
Autor: Jana
110
V krajských volbách se znovu ukázalo jak veliký vliv má osobnost kandidáta např. starosta Štítů p. Jiří Vogel kandidát ODS zvítězil jednoznačně ve Štítech, když získal 52,02% je to o lidech a jejích práci
Reagovat
Datum: 10.10.2016 17:08
Titulek: Re: osobnosti v krajských volbách
Autor: aNONYM
80
U ANO to ale bylo naopak - všude vyhrával Babiš.
Reagovat
Datum: 10.10.2016 19:47
Titulek: Okázalý nezájem o volby do krajských zastupitelstev
Autor: Anonym
87
Olomoucký kraj - jen 33,20 % zúčastněných voličů.

Stupidní Češi ani za 27 let nedokázali nepochopit, jak funguje volební systém. Sezení doma na gauči není protest. Fatálně jste nevyužili možnost hodit to skutečné opozici, například hnutí Moravané, kteří chtějí 14 zbytečných krajů a Senát zrušit. Nebo volit některou ze stran, která chtěla provést audit rozpočtových výdajů a snížit počet úředníků.

Teď za lenost tvrdě zaplatíte. Ze své práce, ze svých daní budete luxusně vyživovat v krajském zastupitelstvu lidovecké zloděje - švagry Jana Šafaříka (KDUČSL) a Františka Johna (KDUČSL), kteří nás roky okrádali nesmyslně předraženou vodou jako členové představenstva obecní Vodohospodářské společnosti Šumperk, nebo zloděje Miroslava Kopřivu (ČSSD), starostu Velkých Losin. Hotel Dlouhé Stráně s 300 pokoji vlastnila státní energetická společnost ČEZ (v letech 1993 až 2001), než ČEZ "nevýhodně prodal" bez výběrového řízení 12. srpna 2001 svou dceřinou společnost Hotel Dlouhé Stráně, s.r.o. firmě ENERGOTIS, s.r.o. Miroslava Kopřivy (ČSSD) za pouhých neuvěřitelných 5.700.000,- Kč, což je cena rodinného domku. Ministrem financí, který vykonává práva většinového akcionáře ČEZ, byl tehdy Jiří Rusnok (ČSSD). Tehdejší generální ředitel ČEZu Jaroslav Míl, nyní majitel solární elektrárny, vůbec rád zadával zakázky bez výběrového řízení a stanul kvůli tomu před soudem. V tomto Zlodějistánu samozřejmě nikdo potrestán nebyl a smějí se slušným lidem do obličeje.
Reagovat
Datum: 10.10.2016 21:33
Titulek: Re: Okázalý nezájem o volby do krajských zastupitelstev
Autor: aNONYM
78
Dvěma třetinám plebs je to očividně jedno. A další velká část, která volila, tyto vykuky podpořili. Já být jedním z nich, válel bych se smíchy nad hloupostí lidí a chutě kradl a podváděl dál.
Reagovat
Datum: 11.10.2016 05:34
Titulek: Re: Okázalý nezájem o volby do krajských zastupitelstev
Autor: JUJ
77
ČR obsahuje 100% blbců a nad nimi se vznáší aNONYM
Reagovat
Datum: 11.10.2016 07:23
Titulek: Re: Okázalý nezájem o volby do krajských
Autor: aNONYM
80
Tolik vás není ;)
Reagovat
Datum: 12.10.2016 09:01
Titulek: Re: Okázalý nezájem o volby do krajských
Autor: Joch
100
Nechci vybočovat z řady. V jednotě je síla.
Reagovat
Datum: 11.10.2016 10:18
Titulek: Re: Okázalý nezájem o volby do krajských zastupitelstev
Autor: JOSEF F.
102
Tak se bohužel i děje a těch vysmátých je zvláště po kLausově hanebné amnestii více než tragikomedii přísluší.....Jinak, pokud si Moravané nechali rozebrat historickou dá se říci tisíciletou hranici, pak se není čemu divit......
Reagovat
Datum: 12.10.2016 09:03
Titulek: Re: Okázalý nezájem o volby do krajských
Autor: Cupik
82
Neschopnost kandidátů přilákat lidi v urnám. V lidech to není.
Reagovat
Datum: 12.10.2016 19:55
Titulek: Re: Okázalý nezájem o volby do krajských zastupitelstev
Autor: Ilona K.
35
Milý anonyme, jak je obecně známo, firma Hotel Dlouhé Stráně nikdy nevlastnila a dosud nevlastní budovy ani pozemky hotelového areálu. Proto ani tebou uvedená cena nemá s nabytím 300 pokojů, tedy nemovitostí, nic společného. Máš to stejně popletené, jako když jsi o tom psal před rokem. Nic si z toho nedělej, hlavně ať ti chutná a slouží pevné zdraví.
Reagovat
Datum: 13.10.2016 02:09
Titulek: Milá Ilono, lžete tu čtenářům (zřejmě opakovaně) jen Vy.
Autor: Boris
91
Hotel Dlouhé stráně, Rejhotice č. p. 72, Loučná nad Desnou i příslušný pozemek parcelní číslo stavební p. č. st. 337/1, katastrální území Rejhotice, obec Loučná nad Desnou patří vlastníkovi ENERGOTIS, s.r.o. neboli starostovi Kopřivovi. Katastr nemovitostí: https://nahlizenidokn.cuzk.cz/
Hotel Dlouhé stráně byl majetkem nás všech (ČEZu) a "koupil" ho za pět prstů (5.700.000,- Kč) bez veřejné soutěže funkcionář ČSSD Miroslav Kopřiva. Ve dne škodil, v noci krad', sociální demokrad. Pokud hotel osobně neznáte, jde o největší hotel v Jeseníkách:
http://www.znatemapu.cz/photos/original/3018-hotel-dlouhe-strane-loucna-nad-desnou-kouty-nad-desnou.jpg
Reagovat
Datum: 13.10.2016 06:58
Titulek: Re: Milá Ilono, lžete tu čtenářům (zřejmě opakovaně)
Autor: Ilona K.
87
Milý Borisi, právě jsi potvrdil, že v ceně, se kterou manipuluješ, nejsou ani nebyly zahrnuty nemovitosti, pouze holý provoz společnosti. Manipuluješ s údaji, kterým zjevně nerozumíš. Šetři si své urážky, škodí ti to.
Reagovat
Datum: 13.10.2016 13:20
Titulek: Re: Okázalý nezájem o volby do krajských zastupitelstev
Autor: Pavel
79
Jestli to nebude také tím, že dvě třetiny lidí považují zastupitelstvo kraje za zbytečnost. A jak jste sám uvedl, volili jsme a stejně jsme vyživovali zloděje z řad ČSSD, protože nikdo neumí lépe slibovat jako komunisti a socialisti, což je jedna pakáž. Lidé to nechápou a stačí slíbit zrušení 30 Kč za recept a máte většinu a můžete léta krást jako třeba Rath.
Reagovat
Datum: 12.10.2016 16:24
Titulek: Filosof Platón již před 2500 lety řekl ve svém proslovu k
Autor: Anonym
102
"Nakonec vám budou vládnou ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice."
Reagovat
Datum: 14.10.2016 14:44
Titulek: Re: Filosof Platón již před 2500 lety řekl ve svém proslovu
Autor: Tuchámil
73
To se ovšem netýká mladých perspektivců, kteří seniorům vyčítají že za totáče nebojovali proti režimu. Dnešní mladí přistupují k politice zodpovědně a angažují se z plných plic. Proto se všechno zlepšuje. Holátka pacholátka, senioři a všichni občané vám děkují za vaši obětavost a budovatelskou píli.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.