ZPRÁVY

Pro Bušínské je pouť srdeční záležitostí

9. září 2014, 13:00, Martina Buchtová
Pro Bušínské je pouť srdeční záležitostí Bušín - Uzavřít smlouvy se sponzory, vypít si s nimi kávičku, zajistit kulturní program, vymyslet soutěže pro děti i dospělé, navrhnout plakáty a spousta dalších úkolů. Několik měsíců příprav se pak promítne do jediného dne. Bušínská pouť je pro pořadatele už tak trochu srdeční záležitost, přiznává jedna z hlavních organizátorek Renata Baslerová.

 Když před pěti lety skupinka mladých lidí z Bušína dostala grant od nadace Připoj se na organizaci prvního ročníku poutě, nikdo nevěděl, zda se jim tuto akci podaří zopakovat. Další rok se příprav ujali místní hasiči a bylo jasno. „Občas z legrace říkáme, že kdo je aktivní, tak je u hasičů,“ objasňuje Renata Baslerová, kdo je strůjcem kulturního dění v obci.

Jádro realizačního týmu tvoří čtyři hasičky, celkově pomáhá až čtyřicet místních. „Myslím si, že je super, že se nám podařilo vtáhnout občany do toho, aby se na programu mohli alespoň malým způsobem podílet, a že nejsou pouhými konzumenty někým naservírované zábavy,“ říká organizátorka, která se přiznává, že samotnou pouť si většinou moc neužije, protože během dne nemá čas se ani zastavit a večer nastupuje na noční směnu u občerstvení.

Už od prvního ročníku láká Bušínská pouť na soutěž v pekařském umění místních a koštování domácí pálenky. V minulých letech se pekly koláče, bábovky, bublaniny, štrúdl nebo perník. Letos Bušínští ochutnají moučníky v duchu kulinářské umění svérázného televizního reportéra Ládi Hrušky, jehož recepty se řídí heslem „levně a chutně“. „I moje dcery, když v televizi zahlásí, že se bude vařit podle Ládi Hrušky, shání papír a tužku, abychom si recept mohly zapsat, a pak se ptají, kdy že to vyzkoušíme,“ vysvětluje tematické zaměření soutěže Renata Baslerová.

Účastnit se mohou i přespolní. Stačí přinést upečený výrobek nebo vzorek pálenky do dvou hodin odpoledne do areálu Kořínek, kde se pouť tradičně koná, a předat je organizátorům. Porotu tvoří sami účastníci poutě, kteří si za symbolický poplatek zakoupí ochutnávkový lístek.

Pořadatelé nezapomínají ani na nejmladší návštěvníky. Ti se mohou v sobotu 13. září odpoledne těšit na skákací hrad, aquazorbing, jízdu na koni, loutkové divadlo i slavnostní ohňostroj, který je i s ohledem na ně naplánován už na půl devátou.

Pozvánka na Bušínskou pouť 2014 zde


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.