KULTURA

Příznivci extrémních sportů se sejdou na Horování

25. listopadu 2015, 09:00, tyč
Příznivci extrémních sportů se sejdou na Horování Šumperk - I letos se v šumperském kulturáku uskuteční setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů s názvem Horování. Oblíbená akce plná přednášek a cestopisů se uskuteční poslední listopadový víkend.

 Hlavní program Horování přivítá v sobotu 28. listopadu ve velkém sále DK Šumperk od 17 hodin přední české horolezce a dobrodruhy. V programu vystoupí Pavel Paloncy (Běhání ve výškách), Tom Obtulovič (Neznámé Himaláje), Katka Mandulová (Stopem přes Tibet), Ondra Beneš s Editou Vopatovou (Ústečáci v Brazílii) a Olga Nováková s Pavlem Matouškem (Expedice Satopanth).
Autorem tradiční doprovodné výstavy fotografií bude letos Pepé Piechowicz (Sandstone). Akci tradičně moderuje Hanka Písková a stejně tak obvyklé budou hudební vstupy bluegrassové skupiny Beg Bie Country v přestávkách mezi cestopisy.
V pátek mohou strávit milovníci hor ve společnosti extrémních lidských výkonů na filmovém plátně. „Ve spolupráci s přehlídkou Snow Film Fest jsem vybrali ty nejzajímavější snímky a připravili filmovou scénu Horování. Promítat začneme v pátek 27. listopadu od 18 hodin v šumperském kině Oko,“ zve za šumperský klub Horal Béďa Churavý.
Také letošní ročník Horování doprovodí v sobotu populární soutěž na 3. ZŠ v lezení na umělé stěně, která začne o půl desáté ráno. 
Více na www.dksumperk.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.