KULTURA

Příznivce Thálie v Zábřeze čekají žně

28. února 2018, 10:00, ok, zd
Příznivce Thálie v Zábřeze čekají žně Zábřeh - Bohatá je březnová nabídka divadelních představení v kulturním domě v Zábřeze. Už tento pátek se zde v rámci divadelního předplatného uskuteční představení Skořápka s Alenou Mihulovou v hlavní roli. Oblíbená herečka se k herectví vrátila po mnoha letech a na zábřežská divadelní prkna zavítá poprvé.

 Návrat talentované herečky

„Mihulová vešla do povědomí veřejnosti především díky nezapomenutelné postavě Marie z hořké komedie Sestřičky natočené v roce 1983. Po svém hereckém comebacku před několika lety pak získala za svůj výkon ve filmu Domácí péče Křišťálový glóbus a Českého lva,“ připomíná produkční kulturního domu Vratislav Jarmar.
Alena Mihulová se v Zábřeze představí spolu s Petrou Nesvačilovou v komorním komediálním příběhu odehrávajícím se na pozadí střetu dvou generací a rozdílných lidských povah.
Nejnovější, přitom dnes už skoro legendární, představení České nebe z dílny autorské trojice Cimrman, Smoljak, Svěrák, přiveze do Zábřeha herecký soubor Divadla Járy Cimrmana ve středu 7. března. Vlastní hra s podtitulem Cimrmanův dramatický kšaft popisuje zasedání české nebeské komise v čele se svatým Václavem v období první světové války.

Kdo je tady ředitel?

Posledním titulem březnové divadelní nabídky bude 19. března úspěšná komedie dánského filmaře Larse von Triera s názvem Kdo je tady ředitel? v hlavní roli s Michalem Dlouhým. Populární umělec ve hře exceluje v roli neznámého herce, který dostane od skutečného šéfa za úkol vydávat se za majitele firmy. Doprodej lístků na představení Kdo je tady ředitel? byl právě zahájen.
Vstupenky na všechna uvedená divadelní představení si mohou zájemci pořídit v prodejních místech Zábřežské kulturní v šumperské cestovce Atlas, mohelnické prodejně Peřinka a v infocentrech ve Štítech a v Hanušovicích.


Foto: archiv

Alena Mihulová se k herectví vrátila po mnoha letech a na zábřežská divadelní prkna zavítá poprvé.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.