ZPRAVODAJSTVÍ

Přírodní rezervace se rozroste. Poškodil ji vítr

17. dubna 2018, 11:00, BH
Okres – Plocha přírodní rezervace Rabštejn se v dalších letech ztrojnásobí, a to z dvaceti na zhruba šedesát hektarů. Po dvou letech příprav se na tom shodli zástupci agentury ochrany přírody, Správy CHKO Jeseníky a Lesy ČR. Ještě než k tomu dojde, musí se lesníci vyrovnat s následky větrné smršti, která se nedávno lokalitou prohnala.

 Vítr poškodil zhruba čtyři tisíce stromů. „Smrk musíme asanovat, protože by se z něj mohl do okolních hospodářských lesů šířit kůrovec. Pozitivní ale je, že zasažené smrčiny jsou především v okrajových částech připravované rezervace, takže je dokážeme vyklidit bez významného poškození cenných bučin,“ konstatuje Pavel Koždoň, krajský ředitel podniku Lesy ČR v Šumperku. Staré listnáče nechají lesníci na místě, aby mohly sloužit jako útočiště ptákům a hmyzu.
Plánované rozšíření přírodní rezervace nemá nijak omezit pohyb turistů v okolí oblíbené hradní zříceniny. Na to, aby se jí lidé mohli kochat, si ale budou muset počkat. Kvůli polomům je teď totiž do lesů na Oskavsku zakázán vstup.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.