ZPRÁVY

Příroda ukázala sílu, na zem padaly kroupy i stromy

12. srpna 2014, 12:00, jak
Okres - Polámané stromy, poničené střechy a vytopené sklepy. To je důsledek sobotních bouřek, které se jako tornádo prohnaly šumperským okresem. Stejně jako předminulý týden i tentokrát ležela hlavní tíha při odklízení následků řádění přírodního živlu na profesionálních a dobrovolných hasičích.

 „Silnice se během okamžiku proměnila v řeku. Déšť byl tak silný, že bylo vidět jen na dva metry. Pak přišly kroupy,“ popisuje sobotní odpoledne Barbora Smrčková, která v Úsově pomáhá při obsluze v zámecké restauraci. Voda ve městě zatopila níže položené části domů, místy poškodila střešní krytinu a několik stromů. Vyhrocená situace panovala také na Zábřežsku, kde hasiči pomáhali s odstraněním spadlého stromu, stejný důvod je přivedl také do Svébohova.

Velké škody na Hané

Z údajů meteorologických stanic vyplývá, že největší intenzitu nabraly bouřky v sousedním Uničovsku a Šternbersku. Živel tam napáchal škody za statisíce korun. „V okolí Šternberka jsme evidovali více než tři desítky událostí, včetně utržených střech domů,“ dodává mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. S prudkými bouřkami musíme podle meteorologů počítat i ve zbytku léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.