ZPRÁVY

Příroda ukázala sílu, na zem padaly kroupy i stromy

12. srpna 2014, 12:00, jak
Okres - Polámané stromy, poničené střechy a vytopené sklepy. To je důsledek sobotních bouřek, které se jako tornádo prohnaly šumperským okresem. Stejně jako předminulý týden i tentokrát ležela hlavní tíha při odklízení následků řádění přírodního živlu na profesionálních a dobrovolných hasičích.

 „Silnice se během okamžiku proměnila v řeku. Déšť byl tak silný, že bylo vidět jen na dva metry. Pak přišly kroupy,“ popisuje sobotní odpoledne Barbora Smrčková, která v Úsově pomáhá při obsluze v zámecké restauraci. Voda ve městě zatopila níže položené části domů, místy poškodila střešní krytinu a několik stromů. Vyhrocená situace panovala také na Zábřežsku, kde hasiči pomáhali s odstraněním spadlého stromu, stejný důvod je přivedl také do Svébohova.

Velké škody na Hané

Z údajů meteorologických stanic vyplývá, že největší intenzitu nabraly bouřky v sousedním Uničovsku a Šternbersku. Živel tam napáchal škody za statisíce korun. „V okolí Šternberka jsme evidovali více než tři desítky událostí, včetně utržených střech domů,“ dodává mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. S prudkými bouřkami musíme podle meteorologů počítat i ve zbytku léta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).