ZPRAVODAJSTVÍ

Přípravy na volby začalo ANO překvapivým krokem

3. dubna 2018, 13:30, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Šumperská odnož ANO 2011 jako první v regionu předložila svoji kandidátku do komunálních voleb, které se uskuteční letos na podzim. A postarala se tím o pořádný rozruch i překvapení. Do „komunálek“ nechtějí „anaři“ vůbec nasadit dva ze čtyř současných městských zastupitelů. A dalšího sundali na „nevolitelnou“ pozici.

 Tomáš Menšík a Jaroslav Voráč už se podle rozhodnutí místní organizace ANO 2011 do zastupitelstva znovu nepodívají. Právě je totiž hnutí z kandidátek do komunálních voleb vyškrtlo. „Bylo to normální demokratické rozhodnutí, které vzešlo z hlasování místní organizace,“ uvedl Martin Janíček, předseda šumperské buňky ANO.
Tomáš Menšík už v reakci na rozhodnutí svých stranických kolegů oznámil, že stranu opouští. „Moje nezařazení do kandidátky se mnou nikdo předem neprojednal. Se stranou končím a nevylučuji, že budu kandidovat za jiné politické uskupení,“ řekl Menšík Týdnu na severu.
Třetí ze čtveřice mužů ANO v šumperském zastupitelstvu, Jiří Vozda, se bude o přízeň voličů ucházet z „nevolitelného“ patnáctého místa kandidátky. Při posledních „komunálkách“ přitom patřil mezi hlavní tváře místního hnutí a voliči ho před dvěma lety poslali i do krajského zastupitelstva podobně jako Martina Janíčka, který v čele kandidátky zůstává.
Neshody uvnitř „Babišovy“ šumperské partaje jsou patrné už dlouho a projevují se například rozdílným hlasováním členů strany v rámci městského zastupitelstva.
Navrženou kandidátní listinu ANO 2011 ještě musí posvětit nadřízené stranické orgány.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.4.2018 14:20
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
414
Janíček je ideálem pro každou stranu. Poslušná a ne moc chytrá loutka.
Reagovat
Datum: 6.4.2018 18:16
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Olda
352
Janíček-obyčejný šmejd,Pan Menšík jeden z mála který se ho nebojí fandím mu,,,
Reagovat
Datum: 3.4.2018 18:50
Titulek: ANO už NE
Autor: Jarin
387
Ing. Vozda byl jeden z prvních, né li první, kdo v Šumperku ANO rozjížděl. Co vím , tak do toho dal hodně. To jak se sestavovala kandidátka dle jednoho AŃáka byla práce Janíčka a Hoždory. Ti prý vybrali do kandidátky nejvěrnější lokaje a kamarády.Tvrzení o demokratickém hlasování si tedy dovedu představit, proč by takový kamarád hlasoval jinak, než je požadováno. Už i ANO si sestavuje kandidátku , nikoliv demokraticky, ale kdo bude věrně poslouchat a nechá se uplatit trafikou. Ostatní mají smůlu, kdo moc vystrkují růžky. No a to jsem si myslel, že ANO bude lepší.
Reagovat
Datum: 3.4.2018 18:52
Titulek: Bez titulku
Autor: všudezdejší
102
Pozor na Bureše)))))
Reagovat
Datum: 3.4.2018 19:04
Titulek: Uz davno mel odejit
Autor: Vasil
375
Ja se jim divivim, že neodešli všivhni.Menšik dobře udělal, vždyť ho chťel Janiček vyhodit už davno, pry neposlouchal a navrhl odvolat Brože. Ja bych je davno poslal k šípku
Reagovat
Datum: 6.4.2018 19:22
Titulek: Re:mas pravdu , stale hazeli klacky
Autor: Jarin
374
Reagovat
Datum: 4.4.2018 09:07
Titulek: Řídit stát jako firmu ??
Autor: Petr
370
Pokud i Janíček chce MĚSTO řídit jako firmu tak potěš. Nechal se slyšet, že bude místostarostou, že je domluvený se Spurným a Brožem. Takže se máme na co těšit. Já ANO volit nebudu!
Reagovat
Datum: 6.4.2018 18:07
Titulek: Re: Řídit stát jako firmu ??
Autor: Tonda
335
Je to neuvěřitelné,Janíček co se o něm už napsalo,co se o něm ví a on se pořád drápe výš,kdejakou funkci dejte Janíčkovi on se Vám odmění,tolik podrazu a nepravosti,lží,je to podrazák,nadarmo se neříka DEJ blb...i moc,,,
Reagovat
Datum: 4.4.2018 10:06
Titulek: ANO
Autor: spolupracovník
397
Tak už se ani nedivím co se to v naší vlasti děje,když dopustíme,aby se k moci dostali takoví lidé jako je pan Janíček.Samozřejmě musí vyštvat pana Menšíka,protože ví jaký je to člověk a co napáchal nepravostí. Podívejte se na něj jak vypadá a chce se Vám zvracet.A o těch křivárnách a podrazech co udělal ani nemluvím.Nikdy nepracoval a pracovat nebude jen hledá jak by kdekoho napálil a obral.Tak teď to zkouší na politické dráze,protože se neumí poctivou prací uživit.
Reagovat
Datum: 6.4.2018 11:38
Titulek: Re: ANO
Autor: Květa
38
316
SPOLUPRACOVNÍKU!!! JAK MŮŽETE VĚDĚT ŽE NIKDY NEPRACOVAL. A PODLE VÁS KDO NEPRACUJE MANUÁLNĚ TAKJE ASI NEMAKAČENKO . ZAMEŤTE SI PŘED SVÝM PRAHEM NEŽ ZAČNETE NĚKOHO ŠPINIT
Reagovat
Datum: 6.4.2018 19:03
Titulek: Re:špatně položené od spolupracovníka ??
Autor: Jarin
293
Spolupracovník nejdříve píše o Janíčkovi, následně o Menšíkovi , tak o kom píše že je nemakačenko? Co vím, tak Janíček si zrušil i realitní stránky a dnes nedělá nic jiného, než politiku, žije z trafik, které před volbami odsuzoval. Menšík má nějakou firmu. Takže Květa si asi nepřečetla text pořádně, dle mého spolupracovník stále popisuje křivárny Janíčka a uvádí ho jako nemakačenka, ale kontext je blbě podaný. Že ano Květo, že nehájíte Janíčka :), nebo máte za to, že Janíčkovi politické aktivity jsou něčím prospěšná práce?
Reagovat
Datum: 4.4.2018 20:08
Titulek: Polák
Autor: Jirka
326
A Ondřej Polák kandiduje, nebo bude dál v utajení? Za jednu stranu kandidovat, pro druhou pracovat a dalším třem radit?
Reagovat
Datum: 4.4.2018 20:42
Titulek: Re: Polák
Autor: Čech
324
Myslím, že bude hlava kandidátky Top09&STAN - chystají v Šumperku společnou kandidátku, která má v programu provozování vodovodů a kanalizací obcemi, přitom Polák absurdně hlasuje v současné době v zastupitelstvu proti tomu. To bude taky dobrej kočko-pes. S kampaní jim pomáhá starosta D.Studýnek Sršeň, který naopak v Šumperku zase vůbec kandidovat nemůže, ale do kampaně se montuje. Ten zase dlouhodobě leze do zadnice starostovi Brožovi. Jak říkám, kočko-pes.
Reagovat
Datum: 5.4.2018 17:16
Titulek: Re: Polák
Autor: Roman
231
které strany jsou ty další? Vím, že kandidoval za ODS, ale to další mi asi uniká...
Reagovat
Datum: 6.4.2018 12:50
Titulek: Re: Polák
Autor: Jirka
331
Pracuje pro ANO minimálně na krajské úrovni, kandidoval a sedí v zastupitelstvu za ODS a radil např. STAN ve volbách do Kraje, a malým sdružením v minulých volbách do místního zastupitelstva.
Takovej farizej by měl mít úřední zákaz v tom zastupitelstvu sedět, protože absolutně není jasný, za koho kope.
Reagovat
Datum: 4.4.2018 21:09
Titulek: ANO
Autor: PEPA
337
Trošku mě překvapují názory k tomuto článku. Pokud sledujete pravidelně záznamy ze zastupitelstva města Šumperka, tak vám nemůže uniknout velká náklonost a převážně shodné hlasování pana Menšíka s jeho sousedy z uskupení PRO-Regionu. Můžete si tímto tipnout, na které kandidátce se nám pan Menšík vyloupne. Co se týče dalšího "kvalitního aňáka" pana Voráče, tak o něm v rámci působení v zastupitelstvu ani nevíte( krásně prosezené čtyři roky). Takže se moc nedivím vedení hnutí ANO, že si tam dělá pořádky.
Reagovat
Datum: 5.4.2018 21:32
Titulek: Ta cistka se minula ucinkem
Autor: Vasil
311
Pokud delali cistku v ANu tak spatne.Toho nimanda co nedelal nic, jenom lezl do zadele tam nechali.Tak tomu fakt nerozumim.u
Reagovat
Datum: 6.4.2018 08:01
Titulek: Ano Mohelnice
Autor: Historik
282
Jsem zvedavej jak postavi kandidatku v Mohelnici a kam uklidi Danka a Vecerku.
Reagovat
Datum: 10.4.2018 12:53
Titulek: Bez titulku
Autor: Jarka
278
Čemu se divíte? Stačí se podívat, kdo nám vládne z Hradu, a kdo se nechce pustit vlády. A občané to dopustili. Žádný morál už se nenosí - to je trend. Proto udělejme všechno pro to, aby se zastupitelstvo v Špk obměnilo min. z 50%. Záznamy z jednání jasně ukazují, že je tam spousta z nich zbytečných, mlčí, nemají názor. V případě p. Janíčka je to asi tak, kdo zrovna něco slíbí... Viz jeho protichůdné postupy k VHZ a p. Suchomelovi.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.