ZPRÁVY

Příklady táhnou – inspirativní semináře o dotacích pokračují v Branné

22. června 2012, 17:22, BH
Příklady táhnou – inspirativní semináře o dotacích pokračují v Branné Branná - Kdo může být žadatelem, co lze z dotací financovat, jak podat žádost o dotaci, jak ji vyúčtovat, jaké jsou konkrétní připravované či úspěšně realizované projekty v nejbližším okolí – odpovědi na tyto otázky doslali účastníci prvního ze série inspirativních seminářů. Ty připravuje nejen pro zájemce o čerpání dotací z prostředků Programu rozvoje venkova občanské sdružení K.R.A.P. (Klub pro rozvoj aktivního Pomoraví).

Poprvé se zájemci o informace se sešli v Bušíně, kde si nejprve vyslechli teoretické možnosti na co, kdy, kde a jak je možné peníze získávat. Na co je třeba si dát pozor, jak probíhá a co se řeší při kontrole. Poté se účastníci prošli Bušínem, kde jim organizátoři představili konkrétní projekty, které se zde realizovaly či jsou připravovány.

Další setkání v rámci projektu se uskuteční ve čtvrtek 28. června v Branné. V rámci jednodenního programu se účastníci dozvědí informace o metodě Leader nebo komunitně vedeném místním rozvoji. Chybět nebudou ani příklady realizovaných projektů v obci. „Patří mezi ně vybudované lanové centrum, rekonstrukce místního hradu Kolštejna či výroba máslových trubiček - výrobku, který nese značku Jeseníky originální produkt. V obci se nachází také jedna z prvních certifikovaných značených originálních služeb Relax centrum Kolštejn,“ uvedla koordinátorka projektu Renata Baslerová.

Na projektu Příklady táhnou se podílí Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví a MAS Šumperský venkov. Na podzim se inspirativní semináře přesunou na jih Horního Pomoraví do obce Brníčko, kde sídlí Michal Hrdlička, výrobce ovčích a kravských sýrů, které rovněž patří do skupiny originálních regionálních výrobků.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.