ZPRÁVY

Příklady táhnou – inspirativní semináře o dotacích pokračují v Branné

22. června 2012, 17:22, BH
Příklady táhnou – inspirativní semináře o dotacích pokračují v Branné Branná - Kdo může být žadatelem, co lze z dotací financovat, jak podat žádost o dotaci, jak ji vyúčtovat, jaké jsou konkrétní připravované či úspěšně realizované projekty v nejbližším okolí – odpovědi na tyto otázky doslali účastníci prvního ze série inspirativních seminářů. Ty připravuje nejen pro zájemce o čerpání dotací z prostředků Programu rozvoje venkova občanské sdružení K.R.A.P. (Klub pro rozvoj aktivního Pomoraví).

Poprvé se zájemci o informace se sešli v Bušíně, kde si nejprve vyslechli teoretické možnosti na co, kdy, kde a jak je možné peníze získávat. Na co je třeba si dát pozor, jak probíhá a co se řeší při kontrole. Poté se účastníci prošli Bušínem, kde jim organizátoři představili konkrétní projekty, které se zde realizovaly či jsou připravovány.

Další setkání v rámci projektu se uskuteční ve čtvrtek 28. června v Branné. V rámci jednodenního programu se účastníci dozvědí informace o metodě Leader nebo komunitně vedeném místním rozvoji. Chybět nebudou ani příklady realizovaných projektů v obci. „Patří mezi ně vybudované lanové centrum, rekonstrukce místního hradu Kolštejna či výroba máslových trubiček - výrobku, který nese značku Jeseníky originální produkt. V obci se nachází také jedna z prvních certifikovaných značených originálních služeb Relax centrum Kolštejn,“ uvedla koordinátorka projektu Renata Baslerová.

Na projektu Příklady táhnou se podílí Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví a MAS Šumperský venkov. Na podzim se inspirativní semináře přesunou na jih Horního Pomoraví do obce Brníčko, kde sídlí Michal Hrdlička, výrobce ovčích a kravských sýrů, které rovněž patří do skupiny originálních regionálních výrobků.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).