ZPRÁVY

Přijímačky nanečisto? Šumperská škola nabízí mnohem víc!

5. ledna 2015, 19:24, hap
Šumperk - Střední odborná škola v Zemědělské ulici v Šumperku zve v pátek zájemce o studium i jejich rodinné příslušníky na den otevřených dveří. Návštěvníci budou mít mimo jiné možnost vyzkoušet si testy přijímacích zkoušek.

 „Den otevřených dveří u nás proběhne v pátek 9. ledna od 13 do 17 hodin. Budeme se snažit ukázat zájemcům všechny naše aktivity, ať už to jsou zahraniční praxe našich studentů nebo zajímavé projekty. Návštěvníci si budou moci projít školní budovu i venkovní expozice,“ zve na páteční akci ředitelka školy Stanislava Beštová. Připravena bude například malá expozice historických zemědělských strojů, ale i současné stroje, které škole zapůjčuje Agritec. K vidění budou práce studentů jednotlivých oborů. Zájemci budou mít jedinečnou možnost vyzkoušet si vzorek testů přijímacích zkoušek z matematiky a češtiny a seznámit se s kritérii pro přijetí ke studiu. „Naše škola je výjimečná tím, že je víceoborová. Když k nám jdou děti v patnácti letech, vlastně často nevědí, co chtějí dělat. Po pár měsících třeba zjistí, že jim cestovní ruch nesedí, že by se chtěli raději věnovat zvířatům, tak mají možnost v rámci naší školy přejít na jiný obor. Pro rodiče je zajímavé například i to, že naši studenti oboru agropodnikání získají řidičský průkaz na automobil i traktor v rámci studia zdarma,“ připomíná ředitelka.

SOŠ Šumperk se zaměřuje především na cestovní ruch nebo cestovní ruch s orientací na hotelový provoz, ekologii a životní prostředí či agropodnikání. Nabízí také dálkové studium veřejnosprávní činnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.