ZPRÁVY

Přijímačky nanečisto? Šumperská škola nabízí mnohem víc!

5. ledna 2015, 19:24, hap
Šumperk - Střední odborná škola v Zemědělské ulici v Šumperku zve v pátek zájemce o studium i jejich rodinné příslušníky na den otevřených dveří. Návštěvníci budou mít mimo jiné možnost vyzkoušet si testy přijímacích zkoušek.

 „Den otevřených dveří u nás proběhne v pátek 9. ledna od 13 do 17 hodin. Budeme se snažit ukázat zájemcům všechny naše aktivity, ať už to jsou zahraniční praxe našich studentů nebo zajímavé projekty. Návštěvníci si budou moci projít školní budovu i venkovní expozice,“ zve na páteční akci ředitelka školy Stanislava Beštová. Připravena bude například malá expozice historických zemědělských strojů, ale i současné stroje, které škole zapůjčuje Agritec. K vidění budou práce studentů jednotlivých oborů. Zájemci budou mít jedinečnou možnost vyzkoušet si vzorek testů přijímacích zkoušek z matematiky a češtiny a seznámit se s kritérii pro přijetí ke studiu. „Naše škola je výjimečná tím, že je víceoborová. Když k nám jdou děti v patnácti letech, vlastně často nevědí, co chtějí dělat. Po pár měsících třeba zjistí, že jim cestovní ruch nesedí, že by se chtěli raději věnovat zvířatům, tak mají možnost v rámci naší školy přejít na jiný obor. Pro rodiče je zajímavé například i to, že naši studenti oboru agropodnikání získají řidičský průkaz na automobil i traktor v rámci studia zdarma,“ připomíná ředitelka.

SOŠ Šumperk se zaměřuje především na cestovní ruch nebo cestovní ruch s orientací na hotelový provoz, ekologii a životní prostředí či agropodnikání. Nabízí také dálkové studium veřejnosprávní činnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.