ZPRÁVY

Přijímačky nanečisto? Šumperská škola nabízí mnohem víc!

5. ledna 2015, 19:24, hap
Šumperk - Střední odborná škola v Zemědělské ulici v Šumperku zve v pátek zájemce o studium i jejich rodinné příslušníky na den otevřených dveří. Návštěvníci budou mít mimo jiné možnost vyzkoušet si testy přijímacích zkoušek.

 „Den otevřených dveří u nás proběhne v pátek 9. ledna od 13 do 17 hodin. Budeme se snažit ukázat zájemcům všechny naše aktivity, ať už to jsou zahraniční praxe našich studentů nebo zajímavé projekty. Návštěvníci si budou moci projít školní budovu i venkovní expozice,“ zve na páteční akci ředitelka školy Stanislava Beštová. Připravena bude například malá expozice historických zemědělských strojů, ale i současné stroje, které škole zapůjčuje Agritec. K vidění budou práce studentů jednotlivých oborů. Zájemci budou mít jedinečnou možnost vyzkoušet si vzorek testů přijímacích zkoušek z matematiky a češtiny a seznámit se s kritérii pro přijetí ke studiu. „Naše škola je výjimečná tím, že je víceoborová. Když k nám jdou děti v patnácti letech, vlastně často nevědí, co chtějí dělat. Po pár měsících třeba zjistí, že jim cestovní ruch nesedí, že by se chtěli raději věnovat zvířatům, tak mají možnost v rámci naší školy přejít na jiný obor. Pro rodiče je zajímavé například i to, že naši studenti oboru agropodnikání získají řidičský průkaz na automobil i traktor v rámci studia zdarma,“ připomíná ředitelka.

SOŠ Šumperk se zaměřuje především na cestovní ruch nebo cestovní ruch s orientací na hotelový provoz, ekologii a životní prostředí či agropodnikání. Nabízí také dálkové studium veřejnosprávní činnosti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).