ZPRAVODAJSTVÍ

Příjezd Zemana: potlesk i protesty

14. listopadu 2017, 06:58, Vladimíra Bartoňová, Jaroslav Kropáč
Příjezd Zemana: potlesk i protesty Zábřeh, Mohelnice - Potlesk, ale také protestní transparenty vítaly prezidenta Miloše Zemana při jeho čtvrteční návštěvě Mohelnice a Zábřeha. Příznivci ho oceňovali za lidovost a otevřenost, odpůrci mu vytýkali třeba to, komu udělil státní vyznamenání. Bývalý starosta Mohelnice se na protest proti Zemanově politice odmítl zúčastnit setkání hlavy státu s městskými zastupiteli.

 „Knihu o Welzlovi jsem četl jako malý chlapec, že pochází ze Zábřeha, jsem se dozvěděl až později. Blahopřeji vám k takovému rodákovi,“ uvedl prezident Miloš Zeman na úvod své zdravice k obyvatelům města.
V Zábřeze se objevilo několik lidí s červenými kartami a protestním transparentem. „Nelíbí se mi, že pan prezident neudělil vyznamenání například některým válečným veteránům, zatímco svým fanouškům státní medaili dal,“ uvedl jeden z protestujících občanů. Miloš Zeman to ale nijak nekomentoval a ani aktivisté se s hlavou státu nepustili do veřejné diskuze.
V Mohelnici, kam se Zeman přijel také podívat, jej žádní názoroví odpůrci nečekali. Svůj nesouhlas ale vyjádřili jinak. „Setkání s panem prezidentem jsem se odmítl zúčastnit, protože odmítám jeho politiku, jež naši společnost rozděluje,“ uvedl opoziční zastupitel a bývalý starosta města Antonín Navrátil.
V Mohelnici i Zábřeze se prezident podepsal do pamětních knih a dekoroval městské prapory. Žádný incident policie ani prezidentská ochranka řešit nemusela.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.11.2017 17:57
Titulek: Falešný John
Autor: Jesus a Kristus
143
Tak hlavně, že ministrantské křoví John Zemanovi devótně tleskal. Bude trapák též devótně tleskat až Zeman podpoří zdanění církevní rozkrádačky?

Reagovat
Datum: 15.11.2017 08:30
Titulek: Re: Falešný John
Autor: Franz Boblig
141
K ocenění tzv. "církevního majetku" nebyla použita odpovídající zákonná úprava (např. zákon č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku), panují pochybnosti o správnosti podkladů pro výpočet ceny za m2 zemědělské půdy či lesních pozemků, o tom, zda všechny pozemky patřily do zemědělské půdy apod., u nevydatelných budov byl použit uměle vytvořený oceňovací výpočet a cena byla stanovena odhadem z vypočteného majetku, nikoliv majetku prokázaného. Společnost Ernst & Young, která prováděla kontrolu algoritmu výpočtu ceny majetku, navíc vycházela z čistě ekonomického hlediska, nebrala v úvahu právní a jiné souvislosti takto rozsáhlých majetkových převodů. Velmi často se tvrdí, že tato společnost shledala výpočet jako racionální. To je sice pravdou v obecném závěru, nicméně tato auditorská společnost měla k výpočtu řadu výhrad a především postupovala na základě podkladů, které vytvořila církevní komise, resp. Ing. Karel Štícha, autor algoritmu a výpočtu hodnoty majetku ze strany církví a náboženských společností. Tyto připomínky auditorské společnosti však nebyly vzaty v potaz a osoby, jimž zákon o majetkovém vyrovnání svědčí, či měly jeho prosazení ve volebním programu, opakovaně setrvávají na tom názoru, že způsob výpočtu byl posvěcen právě touto auditorskou společností. Že tomu tak zcela není, se lze přesvědčit z dokumentu s názvem „Kvalitativní komentář algoritmu užitého ze strany církví a náboženských společností pro odhad hodnoty zabaveného majetku církví,“ který vypracovala právě zmíněná auditorská společnost, a který je dostupný na internetových stránkách Poslanecké sněmovny ČR. Za vše hovoří asi jedna věta z uvedené zprávy, vztahující se k zemědělské půdě, která uvádí, že „Algoritmus průměrné ceny zemědělské půdy je založen na velkém množství předpokladů, které nutně nemusí mít reálný základ.“
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.