KULTURA

Přijel, vystavil, zvítězil: Číňani obdivovali dílo výtvarníka z Velkých Losin

23. března 2015, 17:00, Ondřej Polák
Přijel, vystavil, zvítězil: Číňani obdivovali dílo výtvarníka z Velkých Losin Tchien-ťin - Obrovský sukces slavil v Číně výtvarník Günter Hujber. Talentovaný umělec z Velkých Losin zahájil 8. března autorskou výstavu v galerii Sieac za velké pozornosti veřejnosti a médií. Ve třetím největším čínském městě Tchien-ťin bude k vidění Hujberova expozice ještě měsíc.

 „Něco takového jsem nezažil, bylo to úžasných osm dnů v nádherném přístavním městě, které je vzdáleno devadesát kilometrů od Pekingu a žije v něm deset miliónů obyvatel,“ vypráví velkolosinský malíř a grafik.
Když Günter Hujber přijel do Tchien-ťinu, nestačil se divit zájmu o svou osobu. Čekal ho rozhovor pro státní televizi a zjistil, že mnoho jeho grafik zkoupili sběratelé umění ještě před zahájením výstavy.
Günter Hujber absolvoval v Číně také dvě odborné přednášky, jednu pro šedesát učitelů výtvarných škol a druhou pro širší veřejnost. „Na přednáškách jsem vysvětloval podstatu tisku grafik a způsob výtvarné tvorby na měděné desce. Program jsem měl opravdu nabitý, následovaly společenské večeře, návštěvy dalších galerií, čajoven, Velké čínské zdi a tak dále,“ popisuje výtvarník, který se z Číny vrátil plný pozitivních dojmů. A zřejmě ne naposledy, do Asie se brzy vrátí. O jeho tvorbu totiž projevily zájem další výstavní síně v Číně.

O grafické umění Güntera Hujbera měli Číňani nepředstíraný zájem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.3.2015 21:07
Titulek: Sukses - to je taky čínsky?
Autor: Petr Šebesta
47
Sukses - samozřejmě vím co je tím myšleno. Horší patvar jsem snad ještě neslyšel. Ach jo
Reagovat
Datum: 26.3.2015 01:29
Titulek: Re: Sukses - to je taky čínsky?
Autor: a
173
No mne to chvilku trvalo, nez jsem to pochopila :D
Reagovat
Datum: 27.3.2015 07:52
Titulek: Re: Sukses - to je taky čínsky?
Autor: Anonym
35
Ne, je to dříve celkem běžně užívané slovo. Více číst, méně tlachat!
Reagovat
Datum: 26.3.2015 16:29
Titulek: Bez titulku
Autor: mejla
33
Vlastivědný časopis "Podesní"tam se tyto obrázky také oběvují a neměl bych nic proti tomu,tyto stránky nahradit okolní historií.To veršování jak bysmed.Můj názor,souhlas?
Reagovat
Datum: 28.3.2015 11:00
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
27
Do "Podesní" může přispívat každý.Třeba i pan mejla,má-li čím.
Reagovat
Datum: 28.3.2015 10:48
Titulek: Bez titulku
Autor: lidka
43
Gratuluji k výstavě v Číně a k důstojné reprezentaci naší země.
Reagovat
Datum: 28.3.2015 11:46
Titulek: Gratulace
Autor: Bobina
24
Smekam
Reagovat
Datum: 28.3.2015 12:20
Titulek: Bez titulku
Autor: mejla
47
Pane Jane,třeba reklamou,že!
Reagovat
Datum: 18.5.2015 12:29
Titulek: Přijel, vystavil, zvítězil
Autor: Richard Jašš
18
Velice mě těší, že člověk, se kterým od počátku spolupracujeme na Podesní a se kterým, troufám si říci, jsme přátelé, dosáhl takových úspěchů a věhlasu. Velká gratulace. Trochu mi uniká souvislost mezi Günterovým "sukcesem" a jeho působením v časopisu Podesní. Rozhodně však platí, že v Podesní může publikovat kdokoli, kdo dá dohromady smysluplný zajímavý vlastivědný článek. Za bezmála 10 let, co vycházíme, už jsem vyslechl velké množství rad, jak to dělat lépe od lidí, kteří sami nikdy nic nenapsali. Na druhou stranu, ať pan Mejla napíše cokoli převratného a dlouhého do Podesní, rozhodně to nepovede ke zrušení kulturní revue.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.