ZPRÁVY

Příčiny posledních požárů: Nedbalost a žhář

31. března 2014, 16:29, Jaroslav Kropáč
Příčiny posledních požárů: Nedbalost a žhář Vernířovice, Šumperk - Hasičům se podařilo objasnit příčinu velkého lesního požáru, který zachvátil v sobotu 22. března les poblíž Vernířovic. K rozhoření ohně došlo podle vyšetřovatelů pravděpodobně z nedbalosti neznámé osoby. Lidská ruka zřejmě stojí i za požárem osobního auta v Šumperku, kde vyšetřovatelé nevyloučili útok žháře. Událostí se už zabývá i policie.

 „V případě vernířovického požáru bylo úmyslné zapálení vyloučeno. Požár zřejmě vznikl kvůli nedbalostnímu jednání, například od odhozeného nedopalku a podobně,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Při události zasahovaly jednotky ze Šumperka, Velkých Losin, Petrova nad Desnou a Vernířovic. „Zásah byl komplikovaný kvůli kopcovitému terénu těžce dostupnému pro hasičskou techniku. Podařilo se vytvořit cestu z horní části lesa a požár tak likvidovat ze dvou směrů,“ dodává Hošák.

V Šumperku shořelo auto

Úmyslné zapálení osobního auta, které vzplálo ve středu 26. března v Šumperku, požární vyšetřovatelé nevyloučili. Věcí se už proto začala zabývat místní policie. „Šlo o nepojízdný Ford Escort, škoda byla odhadnuta na čtyři tisíce korun,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Auto začalo hořet dvě hodiny po půlnoci v Lidické ulici. K úmyslnému zapálení auta už v Šumperku došlo v minulosti několikrát.


Foto: red
Velký lesní požár u Vernířovic mohl podle hasičů vzniknout od nedopalku cigarety.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.4.2014 20:39
Titulek: Bez titulku
Autor: joe
115
Tak tedy nevím, co by asi autor tohoto článku napsal, pokud by opravdu hořel les, když si dovolí napsat VELKÝ LESNÍ POŽÁR. Neshořel ani jediný strom, pouze hrabanka trochu zahořela, (samozřejmě díky uhašení nevznikl tanto VELKÝ LESNÍ POŽÁR) , TÍM NECHCI Snižovat zásah hasičů nebo požárníků? Ono se to mění pořád ( dříve byli cikáni, a teď jsou romové) tak abych někoho neurazil, jen Jsem tím chtěl podotknout, že zřejmě pan nebo paní redaktor chce prorazit do blesku či jiného bulváru možná přímo do tv nova. Prosím vyjadřujte se přesně a pokud možno zajeďte přímo na místo činu. Pak se mě nebudou v práci dotazovat jek to vlastně bylo. Žiji ve Vernířovicích a kromě blikajících baterek jsem žádný požár nezaREGISTROVAL a to ani ne VELKÝ LESNÍ POŽÁR.
Reagovat
Datum: 3.4.2014 07:41
Titulek: Bez titulku
Autor: Martin Bár
75
Musím reagovat na předchozí komentář k požáru ve Vernířovicích. Ten člověk co tvrdí že bylo vidět jen pár blikajících baterek ,které nejspíš viděl z poza okna svého domu by měl zvednout svůj zadek a jít se na to místo podívat(pokud tam vůbec vyleze). Jsem zasahující hasič z Vernířovic a tvrdím ,že horší terén (skalnatý prudký kopec , místy jsme museli slaňovat na hadicích abychom jsme se dostali k požářišti)ve Vernířovicích není. Našim velikým přínosem bylo to ,že přestalo foukat a hlavně ,že následující dny začalo pršet! Druhý den ráno se za světla ukázal rozsah požářiště a byli jsme překvapeni na jak velké ploše se požár rozkládal. I ráno jsme museli dohašovat některé místa. Byly ohořelé vzrostlé stromy a jen druhová skladba porostu napomohla ,že nebyly škody větší. Mám velice "rád" ty co mají čas na plané žvásty. Díky všem co nám pomohli požár zlikvidovat.
Reagovat
Datum: 6.4.2014 19:19
Titulek: Bez titulku
Autor: joe
87
104
Musím reagovat na Martina. Martine, čti pořádně a neurážej lidi. Já se nebojím zvednout zadek a předem Jsem psal, že se nechci nikoho dotknout, ALE. Já viděl VELKÝ LESNÍ POŽÁR a tohle byl jen malinkatý táboráček proti tomu a že to bylo v těžkém terénu, o tom nepochybuji, znám to moc dobře, tak nedělej divadlo a zas to nezveličuj. Když byl opravdový požár u Vozničky, tak Jste byli mimo, jen Jste na sebe hystericky ječeli a nevěděli si rady, tak se tady nepředvádějte.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.