ZPRAVODAJSTVÍ

Příčina požáru za milióny korun je stále nejasná

9. ledna 2018, 17:00, Jaroslav Kropáč
Příčina požáru za milióny korun je stále nejasná Kosov - Zatímco většina lidí ještě v pondělí 1. ledna ráno vyspávala, hasiči ze Šumperska už byli dávno na nohou a snažili se zkrotit mohutný požár v Kosově. Oheň tam zničil přístřešek se třemi opravovanými automobily a způsobil škodu za dva milióny korun. Co bylo jeho příčinou, vyšetřovatelé stále nevědí.

 „Po skončení hasebních prací byli na místo povoláni policejní psovod se psem určeným k vyhledávání akcelerantů požáru, společně s odborníkem z oboru chemie kriminalistické techniky a expertiz,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Na výsledky rozborů policisté stále čekají, nedá se vyloučit, že požár někdo založil úmyslně. Otevřena ale stále zůstává i možnost, že oheň vznikl náhodou nebo z nedbalosti.

Náročný zásah

Požár v Kosově propukl 1. ledna krátce po půl šesté ráno. Operační středisko vyslalo do akce profesionální jednotku ze Zábřeha a dále dobrovolníky z Hoštejna, Kosova a Jedlí. „Po zhruba hodině intenzivní práce jsme požár lokalizovali. Nebezpečné plameny ohrožovaly sousední přilehlý rodinný domek, který bylo nutné ochlazovat pomocí vodní clony,“ popsala komplikovaný zásah mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.


Foto: HZS

Oheň se do zaparkovaných automobilů pustil se vší silou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.