ZPRAVODAJSTVÍ

Příčina požáru za milióny korun je stále nejasná

9. ledna 2018, 17:00, Jaroslav Kropáč
Příčina požáru za milióny korun je stále nejasná Kosov - Zatímco většina lidí ještě v pondělí 1. ledna ráno vyspávala, hasiči ze Šumperska už byli dávno na nohou a snažili se zkrotit mohutný požár v Kosově. Oheň tam zničil přístřešek se třemi opravovanými automobily a způsobil škodu za dva milióny korun. Co bylo jeho příčinou, vyšetřovatelé stále nevědí.

 „Po skončení hasebních prací byli na místo povoláni policejní psovod se psem určeným k vyhledávání akcelerantů požáru, společně s odborníkem z oboru chemie kriminalistické techniky a expertiz,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Na výsledky rozborů policisté stále čekají, nedá se vyloučit, že požár někdo založil úmyslně. Otevřena ale stále zůstává i možnost, že oheň vznikl náhodou nebo z nedbalosti.

Náročný zásah

Požár v Kosově propukl 1. ledna krátce po půl šesté ráno. Operační středisko vyslalo do akce profesionální jednotku ze Zábřeha a dále dobrovolníky z Hoštejna, Kosova a Jedlí. „Po zhruba hodině intenzivní práce jsme požár lokalizovali. Nebezpečné plameny ohrožovaly sousední přilehlý rodinný domek, který bylo nutné ochlazovat pomocí vodní clony,“ popsala komplikovaný zásah mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.


Foto: HZS

Oheň se do zaparkovaných automobilů pustil se vší silou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.