SPORT

PŘÍBĚH TÝDNE: Tenista Ondřej Niče znovu úřadoval

26. října 2016, 16:08, Petr Fišer
PŘÍBĚH TÝDNE: Tenista Ondřej Niče znovu úřadoval USA, Šumperk – Šumperský odchovanec a bývalý medailista z republikových mládežnických šampionátů Ondřej Niče zase rozdával tenisovou radost. Za mořem o sobě dával vědět natolik výrazně, že by se o něj v blízké době mohly začít zajímat prestižní americké univerzity. Svou současnou školu Seward County Community College důkladně proslavil na celoamerických přeborech.

Spolu s deblovým partnerem Carlosem Anesem si podmanili mistrovské zápolení hráčů pod názvem JUCO Oracle Cup 2016. Česko-venezuelská dvojice se na turnaj probila z regionálního přeboru oblasti III., který se odehrál na začátku října v Oklahomě. Ve finále slavně porazila dva špičkové reprezentanty týmu Seminole a v kansaské škole z toho bylo obrovské pozdvižení. Niče bude s Anesem uveden do školní síně slávy, jelikož to bylo vůbec poprvé, co někdo ze Sewardu dosáhl na úspěch tohoto formátu.
Stále sehranější pár se automaticky kvalifikoval na celoamerický šampionát. Protože do tisíc kilometrů vzdálené Arizony dorazila elita ze všech regionů země, moc velké naděje se mu nedávaly.

Jenže kdo umí, ten umí! V prvním zápase svedl tuhý boj se šťastným koncem s protivníky z American River Duongem a Parem, po vítězství 7:5 a 6:4 postoupil mezi čtyři nejlepší. Báječná pouť tím neskončila. V semifinále vyřídil ve dvou setech Blancaneuxe s Reynaudem (College Cypres) a po výsledku 6:3, 6:4 proletěl stylem nenasytného jestřába do hlavního šlágru o zlato.
Ač byla turnajová forma Ničeho s Anesem parádní, finálová řežba měla být jasnou záležitostí pro soupeře. Calvo byl před časem čtyřicátým hráčem juniorského světového žebříčku a Martinez vyhrál celou letošní soutěž v singlu. Naděje podceňovaných outsiderů se skrývala v tom, že tenisová čtyřhra bývá mnohdy ošidná a přináší nejedno překvapení.

A taky že ano! K úžasu všech vyhráli první sadu 6:4 a ve druhé měli za stavu 5:4 mečbol. Ničemu se v tu chvíli začaly vkrádat do hlavy předčasné vítězné myšlenky a volej, který měl takzvaně na ruce, mu ulétl těsně mimo kurt. Přitom by dokázal proměnit devatenáct podobných příležitostí z dvaceti. Zbytečná chyba je připravila o druhé zápasové dějství a vše zavánělo tím, že je bude stát i celé střetnutí.Foto: red
Jedno z největších tenisových překvapení na americkém území za hodně dlouhou dobu – Ondřej Niče a Carlos Anes.

V nepříjemné situaci se ale uměli příkladně semknout. Znovu se rozehráli k vynikajícímu výkonu a nakonec přece jen triumfovali. Titul ITA National Championship v divizi College s názvem JUCO byl jejich! Pohádkový příběh měl ještě jedno úžasné pokračování. Vítězové všech čtyř různých divizí absolvovali nad rámec arizonského soupeření turnaj neporažených šampiónů. Čech a Venezuelec si po třísetovém dramatu s Jemisonem a Omskym z Emory proklestili cestu do absolutního finále nadstavbové soutěže a teprve tam poznali hořkost porážky. Nestačili v něm na zástupce Georgie Gwinnett, jimiž byli borci Cox a Konfederak.

Jedná se o zatím největší životní zápis obou hráčů. V případě Ondřeje Ničeho ještě předčil letošní individuální ocenění pro nejlepšího nováčka roku v USA, které získal před několika měsíci. Jen pro představu: v jeho kategorii hraje přibližně 1000 tenistů! Mohla by to pro něj být vytoužená vstupenka k plnému stipendiu na některé z prestižních amerických univerzit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.