SPORT

PŘÍBĚH TÝDNE: Z I. B třídy až do třetí ligy? Je to dobrý střelec, uznal gólové kvality Jaroslava Kožely mohelnický trenér Rolinek

22. února 2017, 15:30, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
PŘÍBĚH TÝDNE: Z I. B třídy až do třetí ligy? Je to dobrý střelec, uznal gólové kvality Jaroslava Kožely mohelnický trenér Rolinek Mohelnice, Libivá - Pokud by všechno klaplo a usmálo se na něj sportovní štěstí, směle by mohl útočit na prvenství ve speciální anketě Skokan roku. Jaroslav Kožela není daleko od toho, aby provinční I. B třídu vyměnil za daleko kvalitnější moravskoslezskou ligu. V zimní přestávce se pere o životní příležitost ve fotbalové Mohelnici.

 „Je to dobrý střelec. Když dáte za jednu sezónu přes čtyřicet gólů, nemůže se jednat o náhodu. Ať už se vám to podaří v kterékoliv soutěži, vždycky to bude pozoruhodný počin,“ uznale pokyvoval hlavou mohelnický trenér Jaroslav Rolinek. Byl to právě on, kdo elitního kanonýra Celticu Libivá pozval do přípravy. Už podruhé za sebou! „Loni jsme ho chtěli do béčka. Bohužel se nakonec pro nedostatek hráčů muselo zrušit a z krajského přeboru odhlásit. Teď se chystá s třetiligovým týmem. Nemá to jednoduché, protože v zaměstnání směnuje a kvůli práci nestíhá každý trénink. S nároky, co vyšší soutěž vyžaduje, se to za takových okolností nekloubí lehce. Je to problém a zároveň i hendikep, který se těžko dohání. Šanci ale určitě má,“ ujišťoval kouč Rolinek. „Snaha a chuť prosadit se mu rozhodně nechybí. Dostává prostor ve všech přátelských zápasech a časem uvidíme, jak se všechno vyvrbí. Zatím je to pořád padesát na padesát,“ vyjádřil se Jaroslav Rolinek na adresu spolehlivého snajpra. Ten při postupu Libivé z okresního přeboru na krajskou úroveň nasázel úctyhodných 43 branek! V podzimní části I. B třídy se za zelenobílý Celtic trefil třináctkrát. „Škoda, že nám to nepomohlo k lepšímu týmovému výsledku a úniku z pásma sestupu,“ narážel čerstvě čtyřiadvacetiletý fotbalista na nelichotivé umístění soutěžního nováčka. Po čtrnácti odehraných zápasech se s pouhými dvanácti body a všeříkajícím skóre 28:56 krčí na poslední pozici.
POZOR! V aktuálním vydání Týdne na severu najdete celostránkový rozhovor s Jaroslavem Koželou.


 

Jaroslav Kožela si čas trávený v Mohelnici užívá plnými doušky.

 Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.