SPORT

PŘÍBĚH TÝDNE: U Šafářů se nebývale urodilo, fotbalu propadly čtyři sestry

11. července 2018, 17:00, Petr Fišer
PŘÍBĚH TÝDNE: U Šafářů se nebývale urodilo, fotbalu propadly čtyři sestry Lesnice, Olomouc – Doby, kdy byl populární fotbal výhradně mužskou záležitostí, jsou ty tam. Do míče s velkým zaujetím kopou i ženy a dívky s nejrůznějším datem narození. Od mladých adeptek v přípravkovém věku až po zkušené matadorky v ligových klubech.

 Nevšední sportovní úroda se sklidila v rodině pana a paní Šafářových. Za balónem se od útlého mládí honí nejen jejich syn, ale i čtyři dcery! „Rodiče nás ve fotbale podporují a jsou rádi, že nás moc baví,“ ujišťovala sedmnáctiletá KATEŘINA ŠAFÁŘOVÁ.
Na leštinský stadión chodívala od šesti let. Zpočátku hlavně proto, aby podpořila bratra Kamila, jenž válel za žákovské mužstvo. „Patřil mezi nejlepší střelce, což se mi hodně líbilo,“ zavzpomínala na úplné začátky.
Nebyly zrovna valné. V Leštině neměly pro fotbalové choutky mladé zájemkyně téměř žádné pochopení. „Ihned mě odsoudili za to, že jsem holka. V zápasech mi nedali vůbec žádnou příležitost, abych si mohla zahrát,“ popisovala neradostně.
Zlom nastal při návštěvě mužského derby mezi Lesnicí a Leštinou. „Potkala jsem tam pana Karla Polácha, který mi dal naději. Začala jsem ve starší přípravce a mým prvním trenérem byl Libor Špaček. Bral mě takovou, jaká jsem, a hodně mě naučil,“ pochvalovala si přechod k lesnické konkurenci. 
Do fotbalu byla vždycky maximálně zapálená. Po stejné cestě ji následovaly tři sestry, které rovněž zakotvily v Lesnici. Sama se přesunula do Olomouce, kde nastupuje za místní 1. FC. A to v dorosteneckém i ženském výběru. „V dorostenkách jsme letos vyhrály moravskou skupinu druhé ligy. Z prvního místa jsme moc chtěly postoupit mezi elitu, bohužel to těsně nevyšlo. Pevně věřím, že se nám to podaří v příští sezóně,“ nepřestala doufat v atraktivní konfrontace se Spartou, Slavií, Slováckem, pražskou Duklou nebo Viktorií Plzeň.
Nejvyšší soutěž vybojovaná v olomouckém dresu je pro ni velkým lákadlem. Za nejrůžovější sen považuje možnost hájit barvy české reprezentace. „Ten se mi asi nesplní,“ odhaduje střízlivě univerzálka, která se nejčastěji pohybuje na hrotu útoku. Když je potřeba, odvede solidní práci i v záloze či obraně. Její největší předností je rychlost, mezery vidí ve hře hlavou. „Není nad to, když se vám povede utéct soupeři a vstřelit mu branku,“ odhalila, co u ní dokáže vyvolat pocit euforického štěstí.
Fotbal považuje za jasnou prioritu. Z dalších zálib má ráda lehkou atletiku, zejména sprinty. „Občas si jdu zaplavat nebo se jen tak projet na kole,“ prozradila na sebe fanynka Sigmy Olomouc, FC Barcelona a argentinského „boha“ Lionela Messiho. „Moc si mi líbí jeho styl hry. Je to můj vzor,“ pousmála se jinak spíše tichá fotbalistka.
Na to, kde dostala zlomovou příležitost, nikdy nezapomíná. „Když mám volno a zrovna nehraji svůj zápas, do Lesnice se ráda přijdu podívat. Áčko má dobrou úroveň a je postavené na pevných základech. Ze stálic mě nejvíce oslovují Honza Knobloch a bratři Glozygové. Z mladých nadějí držím palce Štěpánovi Roubalíkovi,“ dokázala, že má o svém bývalém klubu dobrý přehled.


 Kateřina Šafářová je velkou obdivovatelkou slavného útočníka Lionela Messiho.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.