SPORT

PŘÍBĚH TÝDNE: Tenisový nováček roku v USA je ze Šumperka

1. června 2016, 08:00, Petr Fišer
PŘÍBĚH TÝDNE: Tenisový nováček roku v USA je ze Šumperka Kansas, Šumperk - Druhý konec světa, jiná země, velká konkurence, spousta překážek. Ondřej Niče dokázal, že se vyzná v tlačenici a že má pro strach uděláno. Kdo umí, ten umí. Šumperský odchovanec a bývalý medailista z republikových mládežnických šampionátů pokračuje ve své tenisové a studijní dráze ve Spojených státech, konkrétně v Kansasu a týmu Seward County Community College v Liberalu. A je tam velmi úspěšný!

 Začátek za mořem pro něj nebyl jednoduchý, při nelehkém studiu musel bojovat s jazykovou bariérou. Zároveň se chtěl prosadit v patnáctičlenném výběru Sewardu mezi šest nejlepších tenistů reprezentujících školu na turnajích a v soutěži družstev. Zásluhou velkého úsilí a potřebného sportovního umění se mu nakonec povedlo probít na druhé, respektive třetí místo v mužstvu a stát se jeho současnou oporou.
Za celý rok odehrál v týmových barvách 24 zápasů v singlu s bilancí 17 výher. Ještě produktivnější byl ve čtyřhře. Ve společnosti venezuelského parťáka Carlose Anese naskočil do 22 utkání, vítězné vyvrcholení mělo devatenáct z nich! K tomu se mu podařilo získat jeden speciální individuální vavřín. Na turnaji v Novém Mexiku nenašel přemožitele a slavil titul. Další si připsal v rámci deblového podniku na prestižním Juco Championships v Texasu. Jak jinak než po boku svého oblíbeného spoluhráče z Venezuely. V celoamerickém žebříčku ITA College Tennis Rankings, který registruje všechny hráče, se posunul na vynikající 26. místo. Ve čtyřhře je dokonce osmnáctý z celých Spojených států.
Povedená sezóna nezůstala bez odezvy. Trenérem Sewardu byl navržen na prestižní cenu v kategorii Nováček roku za region III., tedy oblast, ve které hraje a vylepšuje své tenisové dovednosti. Z nominovaných vybírala příslušná komise pouze jednoho hráče, jemuž ocenění předá. Na slavnostním galavečeru v Dallasu nechybělo všech 24 zúčastněných družstev, která se na mistrovství USA probojovala. K všeobecnému překvapení bylo před plným sálem vyřčeno jméno Ondřeje Ničeho! Všechno je o to cennější, že nových tváří bývá v nejvyšší divizi I. kolem pěti stovek. „Pro Ondru to byla veliká pocta. I když se v Česku některé úspěchy neodpouští a někdo to bude brát jako vychloubání, jsme ně něj strašně moc hrdí,“ konstatoval za celou rodinu pyšný otec Vladimír Niče. „V půlce května oslavil dvacáté narozeniny. Krásnější dárek nemohl dostat,“ dodal spokojeně.
Jeho syn na americkém mistrovství potvrdil předpoklady a probil se mezi osm nejlepších v singlu i deblu. Naznačil tím, že by se za rok mohl pokusit rvát o prvenství v obou kategoriích. Mužstvo Sewardu nakonec obsadilo celkovou šestou příčku.


Foto: Petr Fišer
Ondřej Niče si první rok v zámoří mohl jen stěží malovat veselejšími barvami.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.6.2016 08:44
Titulek: To je placení reklama nebo co?
Autor: Rejpal.
168
105
Ve dvaceti letech nejlepší nováček roku?To je snad vtip.
Reagovat
Datum: 6.6.2016 16:20
Titulek: tohle je aspon frajer
Autor: Nanosekunda ®
79
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).