SPORT

PŘÍBĚH TÝDNE: Na sklonku kariéry si plníme klukovské sny, tvrdí český reprezentant Miroslav Zatloukal

8. března 2017, 16:00, Petr Fišer
PŘÍBĚH TÝDNE: Na sklonku kariéry si plníme klukovské sny, tvrdí český reprezentant Miroslav Zatloukal Šumperk - Tím, že na mistrovství Evropy družstev přispěli k historicky nejlepšímu umístění v bohatých dějinách českého sidecarcrossu, si řekli o celosezónní místo v národním týmu. Ze šumperských pardálů Tomáše Vejchody a Miroslava Zatloukala se stali novopečení reprezentanti. „Na sklonku kariéry si plníme klukovské sny,“ konstatoval nadšeně druhý jmenovaný.

 Vejchoda se Zatloukalem budou zastávat post druhé posádky. Role lídrů připadne zaslouženě bratrům Čermákovým. „Škoda, že letos nebudou závodit Lukáš Černý a Radek Musil. V tomto složení jsme měli opravdovou sílu. Pozice trojky je zatím volná a obsadí ji někteří kluci ze širší reprezentace. Pro mladíky je to velká motivace. Mají před sebou obrovskou šanci a bude jen na nich, jak s ní naloží,“ rozpovídal se Miroslav Zatloukal.
Se svým parťákem můžou využívat výhod, které z nominace pramení. „Už loni jsme měli soustředění ve Strakonicích. Teď nám Autoklub zajistil další společný víkend v horském středisku u Litvínova. V půlce března pak vyrazíme na několikadenní kemp do Itálie. Za přítomnosti kondičního trenéra a fyzioterapeutky proběhne z největší části na trati, kde se bude odehrávat letošní evropský šampionát národů,“ prozradil syn slavného sidecarcrossového závodníka.
Na tandem ze Šumperka čeká extrémně náročný program. Osmý dubnový den odstartuje otevíracím podnikem v Mohelnických lomech. „Za celou sezónu budeme mít jen pět volných víkendů. Pojedeme čtrnáct závodů mistrovství světa a sedm akcí českého seriálu. I když to nebude jednoduché skloubit s prací a rodinou, jdeme do toho naplno. Výsledky z minulého ročníku nás nabudily tak, že pro úspěch uděláme maximum. Už jen kvůli sponzorům, kteří nás podporují. Přibylo nám několik nových, za což jsme moc rádi. Bez jejich pomoci bychom naše plány nemohli realizovat. Cítíme vůči nim zodpovědnost a vloženou důvěru jim chceme vracet a splácet v podobě odpovídajících výsledků,“ tvrdil odhodlaně Zatloukal.
Ze dvou bratranců složená dvojice se na nabité soutěžní období pečlivě chystá už od listopadu. „Pod vedením Vaška a Marka Rozehnalových, za jejichž STR racing Promotorsport závodíme, jsme trénovali pětkrát až šestkrát týdně. Svátky nesvátky, volno nevolno. Chodili jsme plavat, na běžky, do posilovny nebo do tělocvičny. Můžu říct, že to je od našich dětských let, kdy jsme začínali, nejpoctivější a nejzodpovědnější příprava, jakou jsme zažili a prodělali. Dáváme do toho úplně všechno, jedeme na sto procent. Z tohoto pohledu nám od profesionalismu schází malý krůček,“ řekl Miroslav Zatloukal. „Jejich rady a všeobecná péče jsou k nezaplacení. Bez nich bychom takhle nabušení nikdy nebyli,“ vrátil se ke spolupráci s několikanásobnými českými šampióny.
S Tomášem Vejchodou se dali nastálo dohromady až v průběhu předešlého roku. Shodně vedle sebe omládli. Na stará kolena prohánějí elitu a zdatně zatápí nejlepším z nejlepších. Vzájemná spolupráce jim náramně svědčí. „Plníme si klukovské sny. Přesně o něčem takovém jsme snili, když nám bylo patnáct a chodívali jsme do dílny Zdeňka Žižlavského. Že k tomu dochází až teď, jak já říkám na sklonku kariéry? Osud to tak chtěl. Pokusíme se ze všeho vymačkat absolutní maximum,“ ujišťoval Zatloukal.


Miroslav Zatloukal, Tomáš Vejchoda a bratři Čermákové. Základní stavební kameny sidecarcrossové reprezentace pro letošní rok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).