ZPRÁVY

Při nehodě zemřel jeden ze čtyř cestujících

11. srpna 2012, 08:25, BH
Při nehodě zemřel jeden ze čtyř cestujících Dolní Studénky - K vážné dopravní nehodě došlo dnes kolem půl druhé hodiny po půlnoci. V osobním autě zůstali uvězněni v příkopě u Dolních Studének čtyři lidé. Jeden z nich nehodu nepřežil.

„K pomoci po vážné dopravní nehodě osobního vozidla vyslalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v sobotu v 1:31 hodin jednotku požární stanice Šumperk,“ informoval Zdeněk Hošák, mluvčí hasičů Olomouckého kraje.

Dle dostupných prvotních informací ve vozidle nedaleko obce Dolní Studénky na Šumpersku zůstaly čtyři uvězněné osoby. „Hasiči byli na místě po necelých pěti minutách od výjezdu ze stanice. Následky dopravní nehody jsou velmi vážné. Automobil po kolizi narazil do sloupu elektrického a zůstal převrácen na střeše v příkopu. Jednotka provedla vyproštění hydraulickým zařízením dvou těžce zraněných osob, třetí osoba s lehkým zraněním byla v době našeho příjezdu mimo vozidlo,“ popsal mluvčí s tím, že u jednoho z cestujících konstatovala přivolaná lékařská pomoc zdravotnické záchranné služby smrtelné zranění.

Hasiči poté pokračovali v likvidaci dopravní nehody, nutných protipožárních opatření a zajištění úniku provozních kapalin. Nehodu nyní prošetřuje policie.Foto: HZS Olomouckého kraje


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.8.2012 20:47
Titulek: Je opravdu nespravedlivé,
Autor: Jarda
117
139
že řidiči jakožto viníci nehodu přežijou a cestující, kteří nemusí znát jediné pravidlo silničního provozu, se ocitnou na pravdě Boží :-/
Reagovat
Datum: 12.8.2012 22:41
Titulek: Re: Je opravdu nespravedlivé,
Autor: Vlado
79
Co pak, vy hodnotiteli spravedlnosti nechcete zařídít, aby všichni spolucestující vozem by museli projít školením. To by byl čin sociálního inženýra, který by se zapsal do světových dějin.
Reagovat
Datum: 13.8.2012 20:41
Titulek: Re: Je opravdu nespravedlivé,
Autor: Jarda
99
Mi šlo o jedno: nehoda je vždycky vina řidiče. Řidiči jsou osoby odborně způsobilá, zodpovídají za posádku a vadí mi, když kvůli jejich zavinění umírají spolujezdci, kterým řidiči nedají šanci. Jako příklad - když řidič nezvládne řízení a řítí se na strom, tak ve většině případů ho jako nejinteligentnější myšlenka pár vteřin před čelním nárazem napadne strhnout řízení do místa, kde je sedadlo spolujezdců. Je to svým způsobem sobecké
Reagovat
Datum: 13.8.2012 22:18
Titulek: Zas takový kecy
Autor: Smyl Flek z Nohavic
84
Nehoda rozhodně není vždycky vina řidiče, to je nesmysl.
V osobním autě je zodpovědnej každej sám za sebe.
Většinou spolujezdce nikdo nenutí, aby s tím kterým řidičem někam jeli - je to jejich svobodné rozhodnutí, za které jsou zodpovědní a sami si nesou následky.
A nakonec další nesmysl - seš trošku mimo v jednotkách - přejdi z pár vteřin na maximálně pár desetin vteřiny a zapomeň na to, že někoho napadne myšlenka - tou dobou už mají vše v rukou podvědomé reflexy a ne myšlenky. A podvědomým reflexem téměř každýho tvora je vyhnout se překážce - a to je taky to, o co se každej řidič snaží. Rozhodně to není sobecké, je to naprosto přirozené, zachová se tak každý, protože to je reflex a nikoli úmysl.
A ještě si dovolím jednu provokativní poznámku - každý občan tohoto státu se musí řídit zdejšími zákony, tedy by je měl znát. A to, čemu ty říkáš "pravidla silničního provozu", je ve skutečnosti Zákon o provozu na pozemních komunikacích. Je to tedy jeden ze zákonů a teoreticky by jej měli znát všechny právně způsobilé osoby - tedy i spolujezdci. Tvrdit, že když zrovna neřídíš auto, tak nemusíš znát tzv. silniční zákon, je jen další z mnoha nesmyslů, kterými zamořuješ svět.
Reagovat
Datum: 14.8.2012 07:31
Titulek: Re: Zas takový kecy
Autor: Tomáš
151
a) I za nehodu s chodcem nebo kolařem jde většinou k soudu a následně si sednout řidič. b) K čemu spolujezdci musí znát značky a křižovatky a bůhví co ještě? Pravidla se člověk naučí až v autoškole a na základě úspěšné zkoušky z nich dostane ŘP a stává se z něj tzv. osoba odborně způsobilá. Ale autoškolu spolujezdci vůbec nemusí navštěvovat. Jak bys pak řešil např. cestování autobusem, když je řidič ožralý, ale já si zaplatím jízdenku a očekávám, že mě podle smluvních přepravních podmínek dopraví do bodu B z bodu A? Nemůžu si dovolit přijít kvůli stavění řidiče díky jeho ožralosti do práce pozdě. No a poslední věc - hodně řidičů vyrůstalo na Vyhlášce 99/1989 a tito o nějakém zákoně vůbec třeba neví.
Reagovat
Datum: 14.8.2012 07:47
Titulek: Zas takový kecy
Autor: agent2
93
Za které doby jsi skládal zkoušku z řidičského oprávnění je tvoje věc.Musíš se zdokonalovat v pozdějším zněním předpisů!Jinak o ty papíry brzo přijdeš a nebo tě někdo přejede.
Reagovat
Datum: 14.8.2012 11:44
Titulek: Re: Zas takový kecy
Autor: Smyl Flek z Nohavic
94
Začnu od konce - takže to jsou ti řidiči, co jezdí po městě 60 a na dálnicích zdržujou, protože přes 110 odmítají jet.
Autobusy bych do toho netahal, to je přece něco jiného. Sám jsi uvedl, že tam se do věci vkládají obchodně právní vztahy mezi tebou a dopravcem, které se řídí nějakými smluvními podmínkami. Takže to není totéž, jako přisednout si k někomu do osobního auta.
Nicméně pokud bys skutečně sednul do autobusu s ožralým řidičem radši, než bys přišel pozdě do práce, pak jsi idiot a škoda tě rozhodně nebude. Nakonec by ses mohl ještě nedejbože rozmnožit a příval dalších podobných idiotů by naše město, stát, Evropu ani svět k lepším zítřkům jistě nedovedl.
Reagovat
Datum: 15.8.2012 08:24
Titulek: Re: Zas takový kecy
Autor: Tomáš
106
Začnu od začátku - ano, můžou to být právě tito řidiči. A že jich je :-). Jinak jaksi pořád nemůžeš pobrat, že pokud tě ožralý řidič zraní, tak na tom finančně rozhodně škodný nebudeš, řidič půjde s největší pravděpodobností sednout (tím se eliminuje ze silničního provozu a nebude dál mrzačit okolí). Nehledě na to, že jízda s ožralým řidičem není přestupek. Když chlastá, nemá zodpovědnost za sebe ani za posádku a prakticky riskuje kriminál a finanční zruinování sebe, příp. celé jeho rodiny. Ale je to řidičův boj a když se něco takového stane, nese právě ožralý řidič za událost plnou zodpovědnost i následky.
Reagovat
Datum: 15.8.2012 10:48
Titulek: Re: Zas takový kecy
Autor: Smyl Flek z Nohavic
145
A ty zas pořád nějak nemůžeš pobrat, že pokud tě ožralý řidič zabije, tak na tom možná trošku škodný budeš. To jen my ostatní na tom vyděláme. Krom toho Darinka nám teď krásně předvedla, že řidič si jít sednout za zabití vůbec nemusí a za 3 roky může vesele řídit zas, takže to je houby eliminace.
A nějak jsem moc nepochopil, cos chtěl říct tím, že když chlastá, tak nemá zodpovědnost a když se něco takového stane, tak nese plnou zodpovědnost. Takové protimluvy mě matou ;-)
Já jsem tu ale hlavně polemizoval s Jardou, který tvrdil, že nehoda je vždy vinou řidiče. Což není pravda. V článku jsem nikde nenašel zmínku o tom, že by byl někdo ožralej. Jarda to zjevně automaticky předpokládal, že když v sobotu v noci skončí auto v el. sloupu se 4 lidma uvnitř, že museli být všichni jak Dáni. A ono to i dává logiku, nicméně jistě nevíme nic, takže bych řidiče předem neodsuzoval.
Reagovat
Datum: 15.8.2012 11:18
Titulek: Re: Zas takový kecy
Autor: Tomáš
73
Bylo to i v TV zprávách, řidič policajtům přiznal, že si před jízdou dal do sosáku. Tu zodpovědnost jsem popisoval následovně: řidič je nezodpovědný vůči sobě a vůči spolujezdcům, pokud jede nalitý. Zároveň ale po právní stránce má zodpovědnost za přepravované osoby. Darinka je kapitola sama o sobě, v tomto státě bohužel stačí mít jenom prachy. S nima není problém vyřešit cokoliv, i zabití člověka na skútru.
Reagovat
Datum: 15.8.2012 12:53
Titulek: Re: Zas takový kecy
Autor: aNONYM
53
Co se týká Darinky, podmínka za zabití při dopravní nehodě není nic neobvyklého.
Reagovat
Datum: 14.8.2012 17:07
Titulek: Re: Je opravdu nespravedlivé,
Autor: Hallo
105
..."umírají spolujezdci, kterým řidiči nedají šanci"... - spolujezdci si hlavně neměli sedat do auta s opilím řidičem. Na to netřeba znát pravidla silničního provozu, ale stačí selský rozum.
Reagovat
Datum: 13.8.2012 18:53
Titulek: Bez titulku
Autor: fm
78
pochybuju, že v tomhle byla Jardova pointa
Reagovat
Datum: 13.8.2012 19:46
Titulek: Bez titulku
Autor: Smyl Flek z Nohavic
113
108
No to je otázka, co mělo být Jardovou pointou. Jarda je především teoretik a mistr rychlých soudů. Nevím, jak přišel třeba na to, že v tomto případě byl řidič viníkem nehody nebo dokonce, že v této nehodě hrály nějakou roli znalosti pravidel silničního provozu.
Reagovat
Datum: 13.8.2012 21:36
Titulek: řidičák
Autor: agent
103
108
neřídit pod vlivem,jet rychlostí takovou abys udržel vozidlo ve své polovině vozovky,technický stav vozidla,všichni měli být připoutáni
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).